32 M2 4 x 8 Prefabrik Havuz

12 July 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
32 M2 4 x 8 Prefabrik Havuz

Eskiden otellerde ve işletmelerde görmeye alışkın olduğumuz havuzlar gün geçtikçe bahçeli evi olanlar tarafından da sıklıkla tercih edilmeye başlandı. Hem dekorasyon anlamında eve değer katması hem de birçok avantajı olması sebebiyle birçok bahçeli ev sahibi tarafından prefabrik havuz fiyatları merak edilmektedir.

32 M2 4 x 8 Prefabrik Havuz
32 M2 4 x 8 Prefabrik Havuz

Prefabrik havuzların fiyatını belirleyen birçok unsur bulunmaktadır. Dolayısıyla bu unsurlar bilinmeden ve cevabı verilmeden net bir fiyat söyleyebilmemiz mümkün değil.

Prefabrik Havuzların Fiyatını Belirleyen Değişkenler Nelerdir?

Prefabrik havuzların kullanımı arttıkça fiyatlarına karşı duyulan merak da artmaktadır. Prefabrik havuzların net bir fiyatı bulunmuyor. Fiyatlar prefabrik havuzun ölçü ve ebatları gibi birçok unsura bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bu unsurların neler olduğuna bakalım.

  • Prefabrik havuzların fiyatını belirleyen en önemli unsur ölçüleri, ebatları ve derinliğidir. Ebatları ve derinliği arttıkça kullanılan malzeme ve sarf edilen emek de artacağından fiyatta da artış olmaktadır. Hadi hadi ölçü ve ebatları fiyatının belirlenmesinde ki tek unsur değildir.
  • Prefabrik havuzlar birçok farklı modelde üretilebilmektedir. Farklı avantajları bakımından tercih edeceğiniz bu modeller arasında da fiyat farkları bulunmaktadır. Seçeceğiniz modele göre prefabrik havuz fiyatlarını öğrenmek için diğer unsurları da belirledikten sonra web sitemiz üzerindeki iletişim formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.
  • Prefabrik havuz maliyetini belirleyen bir diğer unsur ise hafriyat ve beton dökme işlemleridir. Hafriyat ve beton dökme işlemleri içinde Sermed Havuz olarak size yardımcı olabilmekteyiz. Bu işlemler için mi şirketimizi tercih etmeniz durumunda bunların ücreti de fiyata eklenecektir.
  • Prefabrik havuz fiyatları konusunda bir diğer belirleyici unsur ise bahçeye kepçenin girebilme durumudur. Kepçenin bahçeye girememesi durumunda kepçe vinç ile sokulabilir.  Vincin de kullanılamaması durumunda elle kazma gibi zorlu bir işlem yapılmak zorunda kalınabilir. Elle kazma işleminin uygulamak zorunda kalındığı durumlarda maliyet bir miktar daha artmaktadır. Kepçenin girip giremeyeceği konusunda şüphe yaşıyorsanız bize fotoğraf veya video ile ulaşırsanız yardımcı olabiliriz.
  • Havuz montajı esnasında kullanılması gereken bazı ekipmanlar bulunmaktadır. Bunlarla montaj işlemi yapılırken Sermed Havuz ekipleri tarafından alana yerleştirilmektedir. Bunlar havuz sirkülasyon pompası, havuz kum filtresi, led aydınlatmalar, temizlik aksesuarları gibi malzemelerdir. Bu ürünlerin ücreti de fiyata eklenmektedir.
  • Havuzumuzda kullanmak isteyeceğiniz ek aksesuarları da Sermed Havuz şirketimizden temin etmeyi tercih etmeniz durumunda fiyatlarda değişiklikler olabilmektedir. Bu ürünlere örnek olarak havuz merdiveni, su kaydırağı, su perdesi gibi aksesuarları sayabiliriz. Bu aksesuarların da fiyatları kendi aralarında farklılık göstermektedir.

Prefabrik Havuz mu Yoksa Betonarme Havuz mu daha ucuz?

Prefabrik havuz yapımlarında oldukça teknolojik yöntemler ve sistemler kullanılmaktadır. Bu yöntemler sayesinde prefabrik havuz var betonarme havuzlara göre yaklaşık %50 daha düşük bir maliyete sebep olmaktadır. Betonarme havuzların yapımları birkaç ay gibi uzun sürelerde tamamlanmaktadır. Buna karşılık Sermed Havuz Firması Prefabrik havuzları üretip alanı kurması ve size teslim etmezse ortalama 10 gün kadar sürmektedir. Hızlı inşaat sistemi ve yapım kolaylığı sayesinde fiyatları da betonarme havuzlara göre %50 daha düşük olmaktadır. Bu durumda aynı ölçü ve ebatlarda üretilecek bir prefabrik havuz mu bir betonarme havuza göre çok daha ucuz olacağını söyleyebiliriz.

Bunların yanı sıra prefabrik havuzlar %100 sızdırmazlık özelliğine sahiptir. Deprem gibi doğal afet durumlarında dayanıklılığını korudukları için uzun vadede de daha maliyetli hale gelmekteler.

Yukarıda saydığımız unsurları belirleyerek bize web sayfamız üzerindeki iletişim formu üzerinden ulaşırsanız fiyat belirlenmesi için size hemen cevap verebiliriz. Detaylı bilgi için hemen yazın vakit kaybetmeden yardımcı olalım.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !
EnglishRussianTurkish