Bahçenizi Aqua Parka Dönüştürmek Mümkün

01 December 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz

Çocuklarınız bir Aquapark için gün mü sayıyor? Ancak sizin buna bütçeniz ve zamanınız yok mu? Bahçenizi bir Aquaparka dönüştürmek sanıldığından çok daha kolaydır.

Evinizin bir bahçesi varsa, çocuklarınız için eğlenceli bir su parkı oluşturabilirsiniz. Havuzu olmayan çocuklu ailelerin, arka bahçesini bir su parkına çevirmesi için küçük bir bütçeyle oluşturabilecekleri çocuk havuzu, mutlu çığlıklar atan çocukları etrafınızda görebilirsiniz.

Arka Bahçede Bir Aquapark Nasıl Yapılır?

Eviniz plaja yakın olmayabilir ya da açık havuzlar sağlık açısından da çok parlak olmadığı durumlarda, çocuklarınız için evinizin arka bahçesinde eğlenceli bir oyun parkı oluşturabilirsiniz.

Sadece çocuklar için değil, yetişkinler için de oldukça eğlenceli olabilecek belli uzunluğa ve genişliğe sahip uzun su kaydırağı kullanabilirsiniz. Kurulum oldukça kolay olay UV korumalı plastik dayanıklı su kaydıraklarını, bahçenizin zeminine sererek neşeli saatler geçirebilirsiniz.

Su oyunlarının en eğlenceleri arasında su tabancası oyunları gelmektedir. Arka bahçenizde bulunan ağaçlar ve direkler arasına kuracağınız gergin bir ip ve kovayla, çocuklarınıza harika saatler yaşatabilirsiniz. Takımları oluşturarak çocuklarınızın ellerinde bulunan su tabancalarıyla ipte bulunan kovaları düşürme oyunu oynamalarına olanak tanıyabilirsiniz.

Arka Bahçe için Su Fıskiyesi Oyunu Nasıl Hazırlanır?

Evinizin sahile uzak olması ya da arka bahçenizde bir prefabrik havuz olmaması, artık sorun olmaktan çıktı. Eğer su parkına ya da sahile gidemiyorsanız, aquaparkı evinize taşıyabilirsiniz.

 • 1 adet hortum ve yağmurlama sistemi
 • Su kutuları
 • 3 sünger
 • Plaj havlusu
 • 3 adet sandalye
 • Yarı dolu su kovaları
 • Ölçü kabı
 • 1 bardak su
 • Tebeşir
 • 2×4 ebatlarında tahta
 • 1 adet kronometre

Hazırlama süresi sadece 15 dakikanızı alacak ve saatlerce süren eğlenceye çocuklarınız doyamayacak. Elinizdeki malzemelerle bir engel sahası oluşturarak, çocuklarınızın bu engelden en hızlı şekilde geçmeleriyle bir oyun hazırlayabilirsiniz.

Su dolu kutuların içine atılan süngerlerin üstüne basarak geçmeye çalışan çocuklar, kurduğunuz elleri birer birer geçmek zorundalar. Tabi engelleri geçerken ıslanmak da var. Çünkü çocuklarınız kuracağınız denge tahtası üzerinde kafalarında dolu kovalarla yürümeye çalıştıklarında belki de hep ıslanacak ya da güzel bir denge kurarak ıslanmadan oyunu bitireceklerdir.

Tebeşirle yere çizeceğiniz karmaşık şekillerde bir hedef belirleyerek, su dolu kabın içinden küçük pipetlerle alınan suyu, çizilen hedeflere nişanlama oyunu da çocuklarınızı eğlendirecek oyunlardan biridir.

Bahçenizdeki yağmurlama sistemini kullanarak çocukların hem eğlenmesi hem de eğlenirken ıslanmadan yağmurlama sisteminden geçmeleri oyununu oynayabilirsiniz.

Evin Arka Bahçesi için Sulu Top Oyunları Uyarlanabilir mi?

Çocuklarınız için arka bahçenizde bir havuz yapımı imkânınız yoksa ya da çocuklarınızı bir su parkına götüremiyorsanız, su parkını evinize getirmenin bir başka yolu sulu top oyunlarıdır.

Su balonu yakalamak, klasik su oyunlarından biridir. Oyun iki kişiliktir. Bir oyuncu diğer oyuncuya içi su dolu balonlar atacaktır. Diğer takım oyuncusu ise atılan su dolu balonları yakalayacaktır. Kulağa oldukça kolay geliyor değil mi? Aslında yanıldınız. Yakalayıcının işi çok zor. Topları yakalayacak kişinin başında kaskına bağlanmış bir su kabı bulunuyor. Oldukça beceri isteyen bu oyun, biraz daha büyük çocuklar için oldukça eğlenceli olmaktadır.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !