Çocuk Dostu Havuz Özellikleri

04 April 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Çocuk Dostu Havuz Özellikleri

Her mevsime ayrı bir zevk getiren havuz aktiviteleri, pek çok havuz sahibi kişi tarafından tercih edilmekte; bu noktada sağlıklı ve temiz şartların yakalanabilmesi ise gerekli bakım ve havuz ürünlerinin alınması ile mümkün olmaktadır.

Çocuk Dostu Havuz Özellikleri
Çocuk Dostu Havuz Özellikleri

Kamuya açık olan yüzme havuzları için bile geçerli olabileceğini söyleyebildiğimiz çocuk dostu havuz özellikleri, özellikle de çocuklu ailelerin havuz kullanımları sırasında oldukça önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yüzme havuzu sahiplerinin çocukları ile birlikte keyifli vakit geçirebilecekleri mekânlar olan yüzme havuzları için bazı tedbirlerin alınmış olması gerekmektedir. Çocuklu aileler için bu noktada en önemli tedbirler ise çocuk dostu olan havuz özellikleri olarak karşımıza çıkar.

Çocuk Dostu Havuz Özellikleri Neden Gerekli?

Çocuk dostu havuz özellikleri, çocuklu ailelerde yüzmeyi seven çocuklar varsa kesinlikle sağlanması gereken şartları ifade eder. Özellikle çocuk yaştaki bireyler, havuzda sık sık vakit geçirmeyi seven, prefabrik havuz etrafında ve içerisinde türlü türlü oyunlar oynamayı seven karakterlere sahiptir. Bu nedenle bu noktada görüyoruz ki; çocuklar için bazı önlemlerin alınmış olması son derece önemlidir.

Çocuklardan içlerinde saatlerce havuzda eğlenenler, su tabancalarıyla oyunlar oynayanlar, dalış tahtalarından atlayarak havuz keyfi çıkaranlar, su kaydıraklarından kayarak eğlenmeyi sevenler ya da sadece bir şamandıra üzerinde uzanarak vakit geçirenler oldukça fazladır.

Tüm bu çocuk aktiviteleri göz önüne alındığında ise arka bahçenizde yer alan prefabrik yüzme havuzu etrafında alınması gereken önlemlerin, daha inşa edilirken ya da yenilenirken düşünülmesi gerektiği aşikârdır.

Çocuklar İçin Fiber Merdiven İle Havuza  Giriş

Fiber Merdiven İle Havuza  Giriş, sıfır giriş olarak da bilinen bu özellik, yüzme havuzuna kademeli bir eğimden girmenizi sağlayarak her yaş için pratik bir çözüm üretmektedir. Havuz suyunun içinde oturup vakit geçirmek için aslında yetişkin kişiler için de ideal konumdadır.

Havuz içerisinde oturan çocuklar, havuz etrafında sıçrayarak oyunlar oynayan bebekler ve havuz suyunun ıslaklığında ferahlamak isteyen yetişkinler için de önerilmektedir.

Aynı zamanda fiziksel engeli bulunan kişiler için kullanılan merdivenler havuza girişi kolaylaştırmaktadır. Yine aynı şekilde havuz suyu içerisine girmek isteyen yaşlı bireyler için de merdiven oldukça kolaylık sağlayacaktır. Ancak Fiber Merdiven İle Havuza  Giriş, havuz ve çevresinde fazla alana sahip olan aileler için ideal bir seçim olmaktadır.

Sığ Su Özelliği Çocuklar İçin İdeal

Küçük çocukları olan havuz sahibi aileler için bir diğer ideal seçenek, havuzlarını fazla derin seçmemek olacaktır. Küçük çocukların havuzlarını yetişkinlerin havuzlarından ayrıca inşa edip daha fazla maliyet harcamak yerine, aynı havuz içerisinde gerekli şartları sağlamak daha makul bir fikirdir.

Sığ su özellikli havuzlar tercih edildiğinde 1,5  metreden başlayan sığ bir uca sahip olan havuzlarda küçük çocuklar kolaylıkla yüzme öğrenebilecek ve daha az tehlikeli şartlarda yüzme keyfini çıkarabilecektir. Hatta bu sayede çocuklar, korkmadan ve tehlikeye girmeden suyun altına bile girebileceklerdir.

Ancak yine de bu şartlar sağlandığında dahi yetişkinler, her zaman çocuklarının kollarının erişebileceği uzaklıkta durmalıdırlar. Aynı zamanda sığ su özellikli havuzlar, çocuk dostu havuz özellikleri taşımalarının yanı sıra, havuza çok fazla dalmadan suda oturma keyfi yapmak isteyen uzun insanlar için de ideal havuzlar olmaktadır.

Çocuklar İçin Su Özellikleri

Çocuklar İçin Su Özellikleri

Yüzme havuzu sahibi ailelerin çocukları, havuz suyu içerisinde farklı etkinliklerde bulunmayı fazlasıyla sevmektedir. Bu noktada havuz içerisinde sağlanacak olan özel su özellikleri, çocuklarla beraber yetişkinlerin de eğlenceli ve güzel vakit geçirmesine yardımcı olur.

Yüzme havuzları için kullanılacak olan su özellikleri içerisinde yerdeki besi ağızlarından  havuz boyunca yerleştirilmiş olan su perdesi,portatif kale,voleybol oynamak için yüzer file  gibi havuz aksesuarına  kadar pek çok özellik sayabilmek mümkündür.   

Bu su özellikleri, sadece çocukların oynayıp eğlenceli vakit geçirmesi için değil, aynı zamanda çocuk ve yetişkinlerin hep birlikte bu güzel manzaraya sahip olup seyredebilmesi için de idealdir. Yüzme havuzunuza tedarikçiniz aracılığıyla kurabileceğiniz çok çeşitli interaktif su özellikleri mevcuttur.

Havuz İçi Su Özellikleri Nelerdir?

Havuz sahibi olan aileler için ideal bir seçim olacak olan su özellikleri, farklı farklı amaçlara ve farklı yaştaki bireylere hitap edebilen özellikler olarak karşımıza çıkıyor.

Bir yandan çocukların eğlenceli vakit geçirmesine olanak tanıyan bu su özellikleri, diğer yandan suyun farklı akışlarını seyretmeyi seven yetişkinler için de güzel ve hoş bir manzaranın tamamlayıcısı haline geliyor.

Hem eğlenmek hem de uzun uzun seyretmek için tercih edebileceğiniz bu su özellikleri çok farklı interaktif özelliklerle farklı amaçlara hizmet etmektedir. Bu interaktif su özellikleri arasında şunlar ilk akla gelenlerdir: Havuz içi şelaleler, laminer jetler, mini jetler, ve yağmur perdeleri… Ayrıca Led havuz aydınlatması ile bu su özellikleri çok daha güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz; bu aydınlatma sistemini de tek tuşla akıllı telefonunuz üzerinden ayarlayabilirsiniz.

Çocukların Seveceği Slaytlar

Çocuk dostu havuz özellikleri içerisinde sık sık tercih edilen prefabrik yüzme havuzu aparatlarından biri de havuz kaydırakları olarak karşımıza çıkmaktadır. Her konuda olduğu gibi bu tip özellikleri yüzme havuzunuza eklemek istediğinizde de havuz firmamıza ulaşabilirsiniz.

Yüzme havuzlarındaki en önemli özelliklerden biri olarak karşımıza çıkan su kaydırakları, çocukların bir öğle vakti eğlencesi için popüler bir seçenek olmaktadır. Söz konusu havuz kaydırakları bağımsız olarak da kurulabilirler.

Havuz kaydırakları, havuzun daha derin bir kısmına denk gelmelidir ve havuzunuz için kullanacağınız su kaydırağına gerekli alan miktarını bulmanız önemlidir. Ayrıca havuzunuz içerisinde kullanacağınız bu su kaydıraklarının kaldırabileceği ağırlık hesaba katılarak bir seçimde bulunulmalıdır. Kullanacak kişilerin ağırlığına göre seçeceğiniz uygun bir su kaydırağı, hem çocuklar hem de yetişkinler için eğlenceli bir hale dönüşebilir.

Çocuk Dostu Gölgelikler

Yüzme havuzu sahibi olan ailelerin sık sık tercih ettiği havuz ekipmanları ndan biri de havuz etrafında kullanılması için tasarlanmış olan gölgeliklerdir. Yüzme havuzlarının sığ kısmı üzerinde de kullanılabilen gölgelikler, aynı şekilde havuz etrafındaki şezlongların başında da kullanılabilmektedir.

Özellikle yaz aylarında güneşten korunmamıza yardımcı olan gölgelikler çocuk dostu havuz özellikleri arasında yerini alır. Yine özellikle küçük yaştaki çocuklarınızın güneşten korunmasını sağlamak ya da yetişkin bireylerin yanmadan havuz keyfi yapmasını sağlamak amacıyla kullanılabilmektedir.

Söz konusu üretilmiş gölgelikler, en az ağaçlar kadar fazla işlev görmekte; havuz etrafında ya da içerisinde vakit geçiren kişileri gölgede tutabilmektedir. Ancak daha fazla güneş ışığında güneşlenmek isteyen kişiler, böyle zamanlarda gölgeliklerini çıkarabilmektir. Ayrıca bu gölgelikler, bir hortum vasıtasıyla kolayca temizlenebilir. 

Çocuklarınız İçin Hemen Sipariş Verin!

Yüzme havuzunuzu ve etrafını daha eğlenceli, daha konforlu ve daha sağlıklı şartlara kavuşturmak istiyorsanız, hem sizin hem de çocuklarınızın keyifli yüzme zamanları geçirmesi adına saymış olduğumuz bu ürünlerden sipariş verebilirsiniz.

Yüzme havuzunuzu hem çocuklar hem yetişkinler için harika eğlenceli hale getirmek amacıyla bu özelliklerden herhangi birini bile eklemeniz yeterli olacaktır. Bir telefon kadar uzağınızda olan sermed havuz firması nı arayabilir; bu çocuk ve çevre dostu havuz özelliklerini arka bahçenizde kullanabilirsiniz.

Ancak unutulmamalıdır ki; bu özellikler içerisinden jetler ve kaydıraklar gibi bazıları havuzunuza kolay ve pratik bir şekilde eklenebilirken, diğerleri ise havuzunuzun yenilenmesini gerektirebilmektedir.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !