Doğru Havuz Bakım Ekipmanlarının Seçimi

06 April 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Doğru Havuz Bakım Ekipmanlarının Seçimi

Havuz yaptırmak isteyenler geniş çapta bir araştırma içine girmelidirler. Renkler, özellikler, boyutlar, şekiller vb. birçok ayrıntı önünüze gelecektir. Havuzunuzu seçtikten ve kurulumunu tamamladıktan sonra sıra havuzun bakımına, mümkün olduğunca güzel görünmesine gelecektir.

Doğru Havuz Bakım Ekipmanlarının Seçimi

Havuzunuzun uzun ömürlü olması, estetik görünmesi adına doğru havuz bakım ekipmanları seçimi yapmanız gerekir.

Evinizin aksine havuzunuzun düzenli bakımını yaptırmak daha kolaydır. Düzenli aralıklarla temizlenmesi işi çok daha kolay bir hale getirecektir.

Havuz Bakımı için Doğru Temizleme Düzeni

Havuz bakımı için eğer aralıkları uzun tutarsanız havuzu temiz tutmak  o derece zorlaşır. Düzenli olarak havuz temizliği ve bakımı sağlama adına otomatik temizleme ekipmanlarından faydalanabilirsiniz.

Otomatik havuz temizlik ekipmanları ile havuzun bakımını tam da istediğiniz gibi yapabilir, ömrünü uzatabilirsiniz! Temizlik rutini yaratmak için en iyi araç otomatik havuz temizleme sistemleridir ! Otomatik değil de manuel seçenekleri tercih ederseniz onun için de bazı alternatifleri sizler için sunacağız !

Otomatik Havuz Temizleyicileri ile Havuzunuz Pırıl Pırıl!

Doğru havuz ekipmanları seçimi için firmamızın ürünlerini inceleyebilir, detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz. Otomatik havuz temizleyicileri ana gidere ve skimmer ulaşması beklentisi ile üretildi. Havuzun zeminindeki kalıntılar bu ekipmanlar ile sorunsuz olarak temizlenebilir.

Otomatik havuz temizleyicileri, havuzdaki birikintileri vakumlayarak etkili bir temizlik yapar. Havuzunuzun suyunun  bozulmamasını sağlar; havuz bakımı ve temizliği için en etkili yöntemdir.

Otomatik havuz temizleyiciler 3 ana kategoride satışa sunulur:

 • Basınç temizleyicileri
 • Vakum Süpürgeler
 • Otomatik Havuz Robotları

Hangi otomatik havuz temizleyicisini seçerseniz seçin hepsinin kendine göre artı ve eksileri olacaktır. Prefabrik havuz için ihtiyacınız olana yönelmeniz gerekir. Havuzunuzun hangi türde olduğu bu seçimde büyük önem kazanacaktır.

Zemin üstü havuz veya liner kaplama  için seçtiğiniz temizleyicinin vakumunun uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Satış danışmanlarımız size en uygun çözümleri sunar ve ihtiyaçlarınızı detaylıca değerlendirir.

Otomatik Havuz Robotları  ile Dört Dörtlük Bakım!

Prefabrik yüzme havuzu bakımı için otomatik havuz robotları etkili çözüm yollarından biridir! Robotik temizleyiciler hem firmamızın hem de şu anda halihazırda satışa sunulan havuz bakım ekipmanları  arasında popüler durumdadır!

Robotik temizleyiciler, filtre sisteminden ve havuz pompasından bağımsız olarak çalışırlar. Hortum bağlantısı gerektirmemeleri bu makinelerin en büyük avantajları arasındadır.

Havuz robotunun, havuz ürünlerindeki özerkliği basınç tüketmesini ve masrafları kısıtlar. Toplam havuz maliyeti açısından fayda yaratır. Düşük voltajlı elektrik ile çalışabilir.

Modelle bağlantılı olarak otomatik havuz robotlarınin özellikleri değişiklik gösterebilir. Bununla beraber hepsinin kullanımını oldukça basit olduğunu söyleyebiliriz. Otomatik Havuz robotunuzu havuza bırakmanız yeterlidir; o işini kendi kendine oldukça iyi biçimde tamamlayacaktır!

Otomatik havuz robotları Nasıl Çalışır?

Doğru havuz bakım ekipmanın seçimi için firmamızın ürünleri size yol gösterecek! Robotik havuz temizleyici modellerimiz sayesinde havuzunuzun bakımını nasıl kolayca halledebileceğinize şaşıracaksınız!

Otomatik havuz robotları

Robotik havuz bakım temizleyicilerinin çalışma sistemi:

 • Havuz yüzeyinde temizleyici yol alır
 • Küçük fırçalar ve vakum basıncı kullanır
 • Alglerden, kir ve birikintilere kadar her şeyi havuzdan temizler
 • Her boyuttaki birikinti ve kir için uygundur

Üst düzeydeki robot temizleyicilerimiz ise duvarlara tırmanma özelliğine sahiptirler. Merdivenler üzerinde çalışabildikleri gibi su hattına kadar ovalama nitelikleri de bulunur. Stratejik bir temizleme yöntemi uygulayan bu otomatik havuz robotları sayesinde havuzunun bakım ve temizliğinde içiniz rahat edecek!

Havuz robotları düzenli temizlik için rutin oluşturur. İsteğinize bağlı olarak derin veya hızlı temizleme döngüleri tercih edebilirsiniz. Havuz sahibi olarak özel temizlik ihtiyaçlarınıza göre ayarlamalarda bulunabilirsiniz! Her temizlik için üniteyi yerine koyup çıkartmanız gerekir. Bunun dışında bu makine ile havuz bakımınız tamamen otomatiktir!

Otomatik havuz temizlik robotları nın Avantajlarına Siz de Sahip Olun!

Robotik havuz temizleyicisi kullandığınızda şu 3 avantajdan faydalanma imkanını yakalarsınız:

 • Havuza bağlanmaları gerekmez
 • Enerji tasarrufu sağlarlar; çok az güç tüketirler
 • Hemen her türlü pisliği, birikintiyi temizleme özellikleri bulunur

Siz de en iyi ve yararlı otomatik havuz robotları için hemen bizi arayabilirsiniz!

Basınçlı veya Yan Basınç Özellikli Havuz Süpürgeleri ile Arzu Edilen Sonuç!

Havuz Süpürgeleri ile dönüş yoluyla havuzun dibine pompalanan su, bu basınç ile temizleyiciye güç sağlar. Bu durum havuzun filtre pompası tarafından desteklenen mevcut geri dönüş akımları ile meydana gelir. Ayrıca hidrofor pompası da kullanılabilinir.

Her iki modelimizde de temel mantık ve işleyiş aynıdır. Birikintileri, kalıntıları karıştırmak; emmek, bunları kum filtreye  itmek için su basıncından faydalanılır.

Hidrofor pompası ile daha yüksek basınç seviyesine çıkılabilir. Bir zaman saati kullanılarak havuzunuzun temizliği tamamen otomatik hale dönüştürülebilir.

Vakumlu Süpürgelerinin  Avantajları Neler?

Doğru havuz makinesi seçimi için basınçlı havuz temizleme modellerimize göz atabilirsiniz. Bu makinelerimizdeki bazı özellikler size büyük kolaylık sağlar:

 • Basınç havuzu vakumları tıkanmaz
 • Büyük döküntüleri taşıyabilir
 • Çok çeşitli havuzlar için uygundur
 • Hidrofor pompası kullanılarak bu makinelerde zamanlayıcı çalıştırılabilir
 • Fiyatları Uygundur.

Basınçlı havuz bakım ve temizleme makine modellerimiz sayesinde havuzlarınız istediğiniz şekilde ve pratik olarak birikintilerden arınacak!

Vakum Tarzı Havuz Temizleyicileri ile Pratik Havuz Bakımı!

Emme tarzındaki havuz temizleyicilerinde emme havuzu elektrikli süpürgeleri ile havuz ekipmanının emme özelliği kullanılır. Makine, havuzun Skimmer Bağlantısına veya özel bir emme (vakum) hattına bağlanır. Havuzun etrafında birikintiler toplanır; filtrasyon sistemi kanalıyla da havuzdan temizlenirler.

Vakum Havuz Temizleyiciliği ile Havuzunuza En İyi Şekilde Bakılsın!

Vakum havuzu temizleme ekipmanları aldığınızda faydalanabileceğiniz başlıca unsurları belirtelim:

 • Mevcut havuz filtrasyon sistemini kullanılır
 • Bu makineler havuz temizleyicileri arasında en uygun fiyatlı olanlardır
 • Tüm havuzu temizlemek için desenler haline hareket ederek işlevlerini yerine getirirler

Hem tasarruf edebileceğiniz hem de etkili havuz temizliği yapabileceğiniz bir üründür.

Manuel Vakumlu Dip Süpürge Modellerimize Göz Atın!

Doğru havuz süpürge seçimi için belki de size en uygun olanı manuel modeldir! Her ne kadar sürekli olan havuz bakımında otomatik makinelerin yeri yadsınamazsa da; manuel havuz temizleyicileri ile de etkili temizlik yapmanız mümkündür.

Bir takım temizlik işlemlerinde daha uygulamalı bir şekilde hareket edilebilir. Kum fırtınası, yağmurlu havalar havuza aşırı derecede birikinti fırlatabilirler veya yosunlarla uğraşıyor olabilirsiniz. Bu gibi sorunların giderilmesi için manuel havuz süpürgesi bulunmalıdır.

Manuel havuz vakumları tipik olarak vakum hortumu, vakum başlığı ve teleskop süpürge sapından  oluşur.

Manuel Havuz Dip Süpürgesinin Avantajları!

Manuel havuz dip süpürgesi kullanarak bazı avantajlardan faydalanabilirsiniz:

 • Bu tipteki havuz temizleyicileri sert algleri kaldırabilen tek aparattır
 • Yüzeceğiniz bir günde veya havuz partisi öncesinde kolayca havuz temizlemeye yarar
 • Otomatik havuz temizleyicilerine göre daha ekonomiktirler

Hortumun bir ucu vakum hattına diğer ucu ise havuz skimmer su giriş kısmına bağlanır. Hortum suyla dolduğu zaman vakum başlığını havuzun zeminine ve duvarlarına sıkıca tutacak şekilde emme oluşur.

Firmamızın çeşitli havuz temizleme modelleri bulunur. Araştırma yaparken uzman ekibimizin bilgi ve deneyiminden faydalanabilirsiniz. Havuz türünüze ve ihtiyaçlarına göre ayrıntılı bir değerlendirme yapılır. En iyi bakış açısını bulmak ve doğru seçimi yapmak için firmamız size destek verecektir. Düzenli havuz bakımı ve temizliği için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Estetik, tertemiz ve bakımlı havuzlar için en iyisini size sunuyoruz.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !