Evet, Yüzme Havuzları Korona Virüse Karşı Güvenli Mi?

04 Mart 2021 Yayımlayan : Sermedhavuz
Yüzme Havuzları Koronavirüse Karşı Güvenli

Hastalık Kontrol Merkezi(CDC) yeni koronavirüsün yüzme havuzları ve kaplıcalar yoluyla yayılabileceğine dair resmî bir kanıt olmadığını belirtmiştir.

Bunu açıklığa kavuşturmak istedik; çünkü geçen hafta boyunca, bir prefabrik yüzme havuzu hakkında ev sahipleriyle sohbet ettiğimiz zaman, bu zaten konuşmaya başlanmış bir konuydu.

Şu anda dünyadaki virüs hakkında, en azından koronavirüs ve yüzme havuzları ile ilgili endişeleri açıklığa kavuşturmak istedik.

Virüsün yeterince sterilize edilmiş bir havuzda şansı olmamasına rağmen, suda herhangi bir virüs veya bakterinin olası geçişini önlemek için havuzun veya spanın doğru şekilde çalıştırılması gerektiğini unutmayın. Havuzun gerektiği gibi dezenfekte edilmesi (tipik olarak klor veya brom ile) ve uygun havuz kimyasalları dengenin sağlanması, prefabrik havuzda olabilecek koronavirüs de dâhil olmak üzere olası hastalık veya virüs izlerini inaktive etmek için yeterli olmalıdır.

Mevcut veya gelecekteki bir yüzme havuzu sahibiyseniz, takip edebileceğiniz birkaç ipucu şöyledir:

  • Havuz sanitasyonunuzu sürdürün, havuz kimyasını haftalık olarak test edin ve kimyasallarınızı buna göre dengeleyin (pH seviyelerinize özellikle dikkat edin).
  • Hasta veya kendini iyi hissetmeyenleri havuzdan uzak tutun.
  • Havuzunuzda veya spanızda birkaç kişi varsa, prefabrik havuz boyutunuz için önerilen kullanıcı yükünü (üç doğrusal ayak başına yaklaşık bir kişi) aşmadığınızdan emin olun.
  • Tüm havuz havlularını sıcak suda yıkayın ve havuz kenarındaki ve havuz içi mobilyalarınızı sterilize edin.
  • Prefabrik Havuz döşemesini, özellikle su birikintilerinin oluştuğu alanlarda klorlu suyla yıkayın.
  • Sudaki virüslerin varlığını ortadan kaldırmak için ozon veya UV sistemi gibi tamamlayıcı dezenfektanları deneyin.

Umarım, bu koronavirüs ve yüzme havuzları ile ilgili endişelerinizi ortadan kaldırır. Gerçek şu ki, pek çok aile gelecekte daha fazla “Ev tatiline”  bakarken (seyahat eksikliğinden dolayı), bu birçok insanın zihninde olan bir konudur. Bu sektördeki başka herhangi bir şeyde olduğu gibi, bu konudaki konuşmalara da öncülük etmek bizim işimizdir.

Bir havuzun aileniz için iyi bir seçim olabileceğini düşünüyorsanız, yüzme havuzu yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olacak https://www.sermedhavuz.com/ u ziyaret etmekten çekinmeyin. Ayrıca, bir fiberglas havuzun bütçenize uygun olup olmadığını görmek için havuz fiyatlandırma hesaplayıcı aracımızı kullanabilirsiniz.

Son olarak, alışveriş yaparken üç ana yer altı havuz tipine derinlemesine bakabilmek için https://www.sermedhavuz.com/ sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !