Fipool Prefabrik Havuz Sistemleri

12 May 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Fipool Prefabrik Havuz Sistemleri

Hayalinizde kurduğunuz havuz modeline kavuşmanız, aslında hiç de sanıldığı kadar zor değildir. Betonarme havuzlara göre kurulumu kolay olan prefabrik havuz modelleri, büyük avantaja sahiptir.

Fipool Prefabrik Havuz Sistemleri
Fipool Prefabrik Havuz Sistemleri

Havuz kurulmadan önce, havuz inşa edilecek alanının ölçüleri alınır ve havuz çukuru açılır. Kazı çalışmasının ardından, tercih edilen havuz modeli, özel vinç yardımıyla açılan çukura yerleştirilir ve gerekli düzenlemeler yapılarak, havuz yapımı tamamlanmış olur.

Tercih edeceğiniz havuz modelleri içinde Fipool prefabrik havuz sistemleri için birçok farklı model seçme olanağı bulunmaktadır.

 • Kare prefabrik havuz
 • Oval ya da daire prefabrik havuz
 • Dikdörtgen prefabrik havuz

Bu havuz modelleri nin yanında; gömmeli, yarı gömmeli ve direkt zemin üstü prefabrik sistemler de bulunmaktadır. Villalar, ticari işletmeler, sosyal tesisler, özel alanlar, prefabrik havuz kurulumu için uygun alanlardır.

Fipool Prefabrik Havuzların Ölçüleri Nelerdir?

Fipool panel havuzlar, %100 yerli malı üretim olan ve Türk mühendisleri tarafından üretilmiş, havuzun yan duvarları ise Fibercement levhalardan yapılmaktadır. Diğer kullanılan malzemeler ise; galvenizlenen çelik arka ayak sistemi, ara ve bağlantı parçalarıyla, özel imalat alüminyumdur.

Fipool prefabrik havuz sistemleri, farklı ölçü ve modellerde imal edilmektedir. Ebat ve ölçülerde herhangi bir sınırlama olmasa da genel ölçüler arasında;

 • 50m2’lik 100x5m, 1.50m derinliğe ve 67m3 hacme sahiptir.
 • 98m2’lik 14mx7m, 1.50m derinliğe ve 108m3 hacme sahiptir.
 • 72m2’lik skimmerli havuz modeli, Fibercement levhalarla yan duvarları inşa edilir.

Fipool Prefabrik Yüzme Havuzlarının Özellikleri Nelerdir?

Betonarme ve diğer havuz modellerine göre oldukça uygun ve az maliyetlerine mal olan Fipool prefabrik havuz sistemleri, getirdiği avantajlarla da oldukça tercih edilen havuz çeşitlerindendir.

 • Yatırım maliyetleri, betonarme havuzlara göre %30 daha ucuzdur.
 • Görüntü bakımından oldukça estetiktir.
 • Mikroorganizmaların tutunacağı bir alan olmadığı için, anti bakteriyeldir.
 • Liner kaplama olması dolayısıyla, her türlü aydınlatma sistemine olanak tanır.
 • Gözeneksiz olduğu için, bakteri ya da yosun yapmaz.

Prefabrik havuzlar, skimmer sistemli çalışır. Zengin aksesuar çeşitleri yanında, eğlence sistemleri de kolaylıkla kurulabilmektedir. Prefabrik havuzların bir özelliği, liner kaplama olmasıdır. PVC malzemeden üretildiği için, anti bakteriyel özelliğinden dolayı, mantar, yosun, bakteriler üremez. Her türlü iklim şartlarına karşı dayanıklıdır.

Fipool Prefabrik Havuzlarda Sızdırmazlık Özelliği Var mıdır?

Maliyetleri çok aza indirmesi, prefabrik havuz sistemleri sayesinde, istenilen ebat ve boyutlarda yapılabilen Fipool prefabrik havuz sistemleri, kısa sürede kurulmasıyla da tercih sebebi olmaktadır.

Liner kaplama olması, esnek yapısı ve yüksek uzama katsayısıyla, deprem ve yer hareketlerine karşı duyarlıdır. Anti U.V yüksek rezistanslı anti fouling malzemeli tek parça liner olmasıyla sızdırmazlık özelliği sağlar. Aynı zamanda anti fouling malzeme, algleri ve yosunları tutmadığı için, yosun oluşturma derdi yoktur.

Fipool Prefabrik Havuzlarda Hangi Malzemeler Kullanılır?

Fipool prefabrik havuzlar, pas yapmadığı, deforme olmadığı ve mikrop tutmadığı için, topraktan gelebilecek her türlü etkiye karşı dayanıklılık gösterir. Fipool panel havuzlar, fibercement yapısına sahiptir.

Silis kumu, çimento ve bağlayıcı proses karışımı olan havuz malzemesi, fırınlanır ve sonra kullanıma sunulur. Fipool prefabrik havuzun temel maddesi silis kumu, camın ana hammaddesidir ve camın atmosferik olaylara karşı gösterdiği tüm dayanıklılık özellikleri, fibercement levhalarda da bulunmaktadır.

Fipool Prefabrik Havuzlarda Garanti Ne Kadardır?

Nakliye giderlerinin çok düşük olmasının da tercih edilmesinde büyük etken olduğu Fipool prefabrik havuz sistemleri, yatırım maliyetlerinin de düşmesiyle birlikte oldukça popüler olmuştur.

Prefabrik havuzların iç kaplaması, fabrikasyon ve işçilik hataları olduğunda 10 yıl garanti sunulmaktadır. Mekanik tesisat ve filtrasyon sisteminin fabrikasyon ve işçilik hataları ise 2 yıl garanti altındadır.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !