HAVUZ BAKIMI NASIL YAPILIR

13 February 2021 Yayımlayan : Sermedhavuz
Havuz Bakımı Nasıl Yaptırılır?

Prefabrik Havuz bakımı için klor ve ozon gibi havuz suyunu dezenfekte eden kimyasallar kullanılır. Havuz suyunun dezenfekte edilmesi bakım için yeterli değildir.

Prefabrik Havuz Bakımı Masraflı Mı?

Havuz yapımı düşüncesi olanların havuz bakımı hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. Havuz temizliği için kullanılan kimyasallar suyu temiz tutsa da havuzun duvarları ve tabanının temizlenmesi gerekir. Havuz bakımı maliyetleri ise havuz yapısına göre değişiklik gösterir.

  • Prefabrik Havuz bakımı yapılırken saç ve kıl gibi maddeleri tutan filtreler her hafta kontrol edilmeli ve boşaltılmalıdır.
  • Prefabrik Havuz kullanımı yoğun ve kullanan kişi sayısı fazla ise günlük kontroller yapılması daha uygundur.
  • Prefabrik Havuz temizliği yapılması için PH düşürücü, klor, yosun giderici maddeler kullanılır.
  • PH değeri 7,2 ile 7,8 arasında olmalıdır. PH değerinin düşmesi bakteri çoğalma riskini artırdığı için özel kimyasal maddeler kullanılabilir.
  • Havuz bakımında öncelikle PH değerine bakılmalı, klor ya da tablet gibi malzemeler kullanıldıktan sonra dezenfekte işlemi yapılır.
  • Yosun giderici kullanmak istiyorsanız klorlama aşamasından sonra kullanmalısınız. Son olarak sıvı topaklayıcısı kullanarak havuz temizliğini bitirebilirsiniz.

Havuz Bakımı Maliyeti Yüksek Mi?

Havuz bakımı insan sağlığı için özen gösterilmesi gereken bir işlemdir. Havuz yaptırma düşüncesi olanların havuz bakımı hakkında bilgi sahibi olmanız ve temizliğine dikkat etmesi gerekir. Bakım maliyetleri ise oldukça düşüktür. Prefabrik havuz bakımı maliyetleri tasarımına, sistemine göre ve çevre düzenlemelerine göre değişebilir. İyi tasarlanmış prefabrik havuz modellerinde bakım yapmak zahmetsiz olduğu gibi maliyetleri de düşüktür.

Prefabrik havuz üretiminde kullandığımız doğru filtrasyon sistemi, kaliteli tasarım ve doğru çevre düzenlemesinden dolayı havuz bakım maliyetleriniz düşük olduğu gibi zaman almayacaktır. Yaptıracağınız prefabrik havuzların bakımı için yüksek bütçeler ayırmanıza gerek kalmadan yüzme keyfinin tadını çıkarabilirsiniz. Müşterilerimiz için en uygun fiyatları sunduğumuz gibi kaliteli havuzların bakımı için yüksek bütçeler ayırmanıza gerek kalmıyor.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !