Havuz Fiyatları ve Maliyetleri

25 April 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Havuz-Fiyatlari-ve-Maliyetleri2

Ev, işyeri veya otel gibi birçok yapı ve tesis tarafından sıkça tercih edilen havuzlar, yaşanılan ortamı güzel ve keyifli bir yaşam alanına dönüştürüyor. Bu yaşam alanlarını süsleyen havuz seçenekleri, birçok farklı ebat ve tasarımda karşınıza çıkıyor. Bu kriterlere bağlı olarak da havuz fiyatları kendi arasında değişkenlik gösteriyor.

Havuz Fiyatları ve Maliyetleri

Her Bütçe Uygun Havuz Modelleri

Havuz modelleri kendi arasında farklı çeşit ve tasarımlara ayrılıyor. Portatif, prefabrik ve hazır havuz seçenekleri arasından tercih yapan kullanıcılar, bu seçimlerini ebat ve boyutlara göre belirliyor. Çünkü hacim ve derinlik her havuz modeli için aynı benzerliği göstermiyor. Buna bağlı olarak standart havuz ölçülülerine sahip modellerle, özel boyut yaptırımları aynı maliyetleri vermiyor. Bu nedenle havuz seçimi yapmadan önce mutlaka havuzu yaptıracağınız bölgeyi, alanı ve genişliği iyi bir şekilde ayarlamalısınız. Havuz modelleri arasında farklı kurulum imkanlarına elverişli seçenekler yer almaktadır. Gömme, yarı gömme ve zemin üstü olmak üzere 3 farklı konumda kullanabileceğiniz havuzlar maliyet anlamında fiyat farklılıklarına sebep olmaktadır. Fakat standart boyutlarda fiyat üzerinde çok fazla bir değişiklik söz konusu değildir. Eşsiz tasarımları ve göz dolduran kalitesi ile öne çıkan prefabrik havuz modelleri ise fibercement levha özellikleri ile dikkat çekmektedir. Bu levhalar, kolay kolay deforme olmayan yapısı ile darbelere karşı direnç gösterir. Gösterdiği direncin yanı sıra, sahip olduğu mikrop tutmayan yapısı ile hem sizler hem de çocuklarınız için hijyenik bir ortam hazırlar.

Havuz Fiyatlarını Belirleyen Son Teknolojiler

Havuz sistemleri inşa edilirken uzum ömürlü bir kullanım sağlamak adına çeşitli yöntemler kullanılır. Fibercement levha bu teknolojilerden biri olarak çıkıyor. Bir panel havuz sistemi olan fibercement, havuzların yan duvarları üzerinde direnç gösterici rol oynaması ile biliniyor. Bunun yanı sıra liner kaplama  olarak adlandırılan özel malzemeler ile mantar ve bakteri gibi organizmaların havuz içerisinde bulunmasına engel oluyor. Tüm iklim koşullarına karşı dayanıklılık gösteren bu malzeme ile gönül rahatlığı ile havuzun tadını çıkarabilirsiniz. Bu ekipmanlar havuz maliyeti anlamında bütçeye eklenmektedir. Havuz maliyetlerini genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Havuz yapılacak olan alanın kazım işlerine olan uygunluğu
 • Havuz için gerekli olan beton masrafı
 • Havuz Montajı
 • Havuzun dolumu için kullanılacak su
 • Kurulum için gerekli olan havuz ekipmanları
 • Pompa, filtre ve dolgu malzemeleri
 • Dış mekan ve iç mekan havuz yapım aşamalarının farklılık göstermesi
 • Havuz kanal ve dezenfeksiyon kanallarının kurulumu

Havuz kurulumu sırasında genel olarak yukarıdaki maliyetler hesaplanmaktadır. Elbette bu maliyetlere ek olarak istek ve talepler doğrultusunda farklı modeller tercih edilebilir. Bu anlamda fiyatlarda ek ücret artışı meydana gelecektir.

Havuz Fiyatları ve Maliyetleri

Havuz Ekipmanlarının Maliyete Etkisi

Havuzun ana iskeletinin yanı sıra mutlaka tercih edilmesi gereken ekipmanları da bulunmaktadır. Bu ekipmanlar havuzu daha uzun ömürlü ve verimli kullanabilmenize yardımcı olacaktır. Gider süzgeçleri, vakum nozulları ve filtre çeşitleri havuzun olmazsa olmaz ihtiyaçları arasında yer alır. Bu ekipmanların yanı sıra havuz merdiveni ve trampleni de kişilerin tercihine göre havuzun etrafına konumlandırılmaktadır. Havuz Maliyeti etkileyen bu ekipmanları, bakım ilaçları ve aydınlatma sistemleri tamamlanmaktadır. Hazır bir havuz tercih ettiyseniz, aşağıda yer alan sistemler ile havuzunuzun daha gösterişli görünmesini ve kullanışlı bir yapıya sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Maliyetlere ek olarak seçebileceğiniz sistemler şunlardır;

 • Isıtma sistemleri
 • Kum filtresi
 • Dezenfeksiyon malzemeleri
 • Havuz içi aydınlatma
 • Havuz kimyasalları
 • Renkli havuz mozaikleri
 • İkaz ve uyarı işaretleri
 • Havuz kenar kaymazları vb.

Siz de kendi zevkinize hitap eden, uygun maliyetli ve uzun kullanım ömrüne sahip bir model arıyorsanız, havuz fırsatları ve kampanyalarımızı takipte kalın!

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !