Havuz Mekanik Sistemleri Nelerdir? Nasıl Çalışır?

02 March 2021 Yayımlayan : Sermedhavuz
Havuz Mekanik Sistemleri Nedir? Nasıl Çalışır?

İçilebilir derecede Sağlıklı ve güzel bir havuz suyu, uygun su kimyası ve mühendisliği doğru yapılmış düzgün  çalışan bir havuz mekanik sistemi ile elde edilebilir.

Prefabrik Havuz Mekanik Tesisatı Nedir?

Havuz sirkülasyon sistemleri, havuzdaki her şeyin taşıyıcısı olan su akışından sorumludur. Havuz sirkülasyon sisteminin ana parçaları pompa, kum filtre ve Skimmer , dip emiş ve geri dönüş için kullanılan nozul ağını içerir. Bu 3 parça, havuz suyunun sağlıklı kalmasına yardımcı olmak için birlikte çalışır.

Prefabrik Havuz dolaşım sistemleri vücudun dolaşım sistemi ile karşılaştırılabilir. İnsan dolaşım sistemi, vücuttaki her şeyin taşıyıcısı olan kan akışından sorumludur. Dolaşım sisteminin 3 bağımsız kısmı kalp, akciğerler ve sistemik dolaşımı (damarlar, arterler ve kan damarları ağı) içerir. Bu 3 parça, vücuda sağlıklı kalması için gereken besinleri, antikorları, oksijeni ve hormonları sağlamak için birlikte çalışır.

Prefabrik Havuz Sirkülasyon Sistemi Nasıl Çalışır?

Bir havuz sirkülasyon sisteminde, su havuzdan skimmer dan  veya havuz taşma kanallarından bir santrifüj havuz pompası  ile çekilir. Su, havuz pompası çarkına gelmeden önce büyük kalıntıları gidermek için kepçe ve pompanın önündeki bir sepetten geçer. Pompanın pervanesi tarafından oluşturulan basınç, suyu sepetler tarafından yakalanmayan birikintileri engelleyen bir kum filtreden geçirir. Bazı durumlarda, filtrelenmiş su havuza geri gönderilmeden önce arıtılır ve ısıtılır. Havuz suyunun toplanması, arıtılması ve geri gönderilmesi sistemi, aileniz ve misafirleriniz için suyun temiz, hoş ve güvenli olmasını sağlamak için tekrar tekrar tekrarlanır.

Havuz sirkülasyon sisteminin bireysel bölümleri ve havuz suyunuzu sağlıklı ve güzel tutmada oynadıkları rol hakkında daha fazla bilgi edinmek için Sermed Havuz Firması Arayabilirsiniz.

Havuz Sirkülasyon Sistemi Parçaları

    Parça Adı                              

Yer                                                   Amaç
Havuz Taşma Kanalları  Su hattında havuz kenarlarıEnkazın kesilmesi ve giderilmesi için havuz tesisat                                                                      sistemine su çekerek yüzey gerilimi yaratır.  
Dip Emiş Hattı  Havuzun dibinde (bazı havuzlarda drenaj yok)Pompaya havuz suyu sağlar ve havuz içinde daha iyi su sirkülasyonu sağlar.
Havuz Pompası           

 
Su seviyesinin üstünde (yer havuzunda) VEYA                       su seviyesinin altında (yer havuzunun üstünde)       Suyu dolaştırır.
Kum Filtre     Pompadan sonraPisliğin havuza girmesini engeller.
Klorinatör, Klor, jeneratör, dezenfektan, ozonatör, ısıtıcıFiltreden sonra (havuz ekipmanları her havuza göre değişir)-

Filtrelenmiş suyu havuza girmeden önce temizler ve arıtır (klorlayıcı filtre ve ısıtıcıdan sonradır).
Dönüş Jetleri Nozullar  Havuzun su yüzeyinin hemen altındaki kenarlarıFiltrelenmiş, arıtılmış ve ısıtılmış suyu havuza geri gönderir.

Prefabrik Havuz Dolaşım Sisteminizi Koruyun

Prefabrik Havuz dolaşım sisteminin parçaları çalışmadığında, tüm sistem bozulur. Bu, vücudunuzun dolaşım sistemi ile karşılaştırılabilir; kalbiniz, akciğerleriniz veya sistemik dolaşımınız çalışmadığında, vücudun dolaşım sistemi bozulur. Yerel havuz profesyonelinizin yardımıyla havuz sirkülasyon sisteminizi koruyarak köpüklü temiz havuz suyunun tadını çıkarın.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !