Havuz Yapımı Sırasında Isı Yalıtım Neden Önemli

25 Ekim 2021 Yayımlayan : Sermedhavuz
Havuz Yapımı Sırasında Isı Yalıtım Neden Önemli

Havuz yapımı sırasında insanların en çok merak ettiği konulardan birisi de ısı yalıtımın nasıl gerçekleştirildiğidir. İnsanlar havuz suyunun ve ısı yalıtım sistemlerinin ne derece gerekli ve önemli olduğunu merak etmektedirler.

Isı yalıtım yapılan havuzların hasar alma oranları oldukça düşük olması sebebiyle sürekli bakım ile büyük tamiratların önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır. Genellikle ısı yalıtım uygulanmayan havuzlarda çatlama ve yosun üretimi oldukça fazla olmaktadır. Ancak ısı yalıtım sayesinde bu gibi ekstrem durumların görülme oranı oldukça düşüktür.

Liner kaplama ile de ısı yalıtım sistemi oluşturulduğu gibi daima havuz içinin hijyenik olması da desteklenmektedir. Fazla klor insan vücuduna zararlı olmasından dolayı liner kaplama yapılan havuzlar da oldukça az kullanılması insan sağlığı için de oldukça önemli sayılmaktadır. Bu tarz bilgileri öğrenen kişilerin aklına ilk başta havuz yapım fiyatları nedir sorusu gelmektedir.

Ancak bu nasıl bir havuz yaptıracağınıza bağlıdır. Boyutu ve kullanılacak malzeme çeşitliliği de fiyatı oldukça etkilemektedir. Aynı zamanda ısı yalıtımsız bir havuz size oldukça pahalıya mal olacağı gibi ciddi hasarlar ile de fazlaca bütçe harcamanıza sebep olacaktır. Bir işi ilk yaptırırken yeterli bir maliyet harcamanız ilerleyen zamanlarda gereksiz ödemelerinde önüne geçecektir.

Havuz İzolasyonu Nasıl Yapılır? | Havuz Yapımı

Havuz yapımı için önemli sayılan izolasyon sistemi havuzun suyu tamamen kurutularak ve temizlenerek gerçekleştirilmektedir. Buradaki amaç hem havuzun bakteri üretmesini engellemek hem de su ısısının devamlı rutin bir seviyede tutulup ısıtma için ekstra uğraşlar istememesinden kaynaklanmaktadır.

Genellikle havuz yapımı sırasında ısı yalıtım boya sistemi de kullanılarak izolasyonun daha kalıcı olması ve çatlamalardan dolayı oluşan sızıntıların önüne geçmek için de kullanılır. Havuz bakımı sırasında fark edilen çatlaklar izolasyon yapılması ile ya da yenilenmesi ile sızıntıların durdurulmasına yardımcı olmaktadır.

Ancak prefabrik havuz yapımı sırasında ısı yalıtım önceliğinde bulunmanız sizin çatlak oluşumunu minimum seviyelere düşürmenize ve ciddi bütçeler ile devamlı tamir gerektiren işlerle uğraşmanızı engelleyecektir. Sermed havuz firması olarak her zaman en yüksek kalite ile hizmet vererek müşterilerimizi memnun etmekteyiz.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !
EnglishRussianTurkish