Hazır Havuz Modelleri Neden Sıklıkla Tercih Edilmektedir?

13 February 2022 Yayımlayan : Sermedhavuz
Hazır Havuz Modelleri

Hazır havuz modelleri son yıllarda en çok tercih edilen havuz modelleri arasında yer almaktadır. Bunun sebebinin hem uygun fiyatlarla yapılıyor oluşu hem de daha kısa sürede kullanıcıya teslim ediliyor oluşundan kaynaklandığını söylemek isteriz. Genellikle son zamanlarda da müşteriler hep prefabrik havuz modelleri ve prefabrik havuz fiyatları üzerine sorular sormaktadırlar.

Betonarme havuzun yapım aşamasından tutunda bakım aşamasına kadar sürekli masraf oluşturması ve en ufak doğa olaylarından çok çabuk etkilenerek tamirat için ciddi bütçeler harcamanıza sebep olmasından dolayı artık insanlar havuz yapımı için prefabrik modelleri tercih etmektedirler. Hem betonarme havuza ödedikleri bütçelerinde çok azını ödedikleri için müşteriler bu durumdan memnun kalmaktadırlar.

Ayrıca yeni nesil sayılan hazır havuz modelleri fabrikalarda özel olarak kurularak evlere getirildiği ve direkt montaj edildiği için ev sahiplerini günlerce rahatsız eden bir durum oluşmayacağından dolayı da oldukça sık tercih edilme nedenleri arasında yer almaktadır. Bunların yanı sıra yeni nesil havuz sayılan bu modellere uygulanan liner kaplama sayesinde de müşterilerin uzun vadede kazanç elde etmesi de sağlandığı için betonarme havuza göre daha çok tercih edilmektedir.

Peki, nedir bu kazanç diye düşünebilirsiniz. Liner kaplama dert’siz ve derz’siz bir kaplama türü olmasından dolayı ve anti bakteriyel özellik sunmasından dolayı devamlı havuz bakımı yaptırmak zorunda kalmıyorsunuz. Bunun yanı sıra diğer havuz türlerine nazaran daha az klor kullanmanız gerekiyor. Ayrıca bu kaplamanın ısı yalıtım özelliği olmasından dolayı da su ısısının devamlı dengede durarak motorun elektrik üretmesi gerekmemektedir. En önemlisi ise deprem gibi olaylardan etkilenerek havuz içerisinde yarıklar oluşturmadığı için ileri de ciddi maliyetler ödemenizin de önüne geçmektedir. Siz de havuz sahibi olmak istiyor ama nasıl ve hangisini yaptırmanız gerektiğini bilmiyor ama devamlı da bütçe ayırmak istemiyorsanız hemen Sermed havuz firması olarak web sitemizde yaptığımız işlerimizi ve referanslarımızı inceleyebilir, iletişim numaralarımızdan bizleri arayarak hazır havuz modelleri hakkında daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !