Kilo Vermek İçin Prefabrik Havuz

16 June 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Kilo Vermek İçin Prefabrik Havuz

Eğlenerek egzersiz mi yapmak istiyorsunuz? Sıkıcı spor salonlarından bunaldınız mı? Prefabrik Havuzlar sizin için en iyi kalori yakıcı egzersizler sunuyor. Cinsiyetinize, vücut yapınıza, egzersiz stilinize bağlı olarak, prefabrik havuz saatte neredeyse 1.000 kalori yakmanıza yardımcı oluyor.

Prefabrik Havuzda Spor

Az Enerji ile Çok Yakın

Yüzmek eğlenceli bir etkinlik olmasının yanında, kalorilerinizi yakabilmek için de etkili bir yöntem. Kas yapınızı güçlendirecek ve sağlıklı bir vücut sunacak olan yüzme sayesinde fazla kilolarınızdan da kurtulabilirsiniz. Koşma gibi sporlarda vücudunuzu zorlamanız ve eklemlerinize yük bindirmenizden dolayı, kaslarınız ve kemiklerinizde ağrılar oluşabilir. Yüzme ile kalori yakarken vücudunuzu zorlamak zorunda kalmaz ve bolca kalori kaybedersiniz.

Prefabrik Havuzda yüzmenin koşmak ve spor salonlarında ağırlıklar ile çalışmaktan daha az enerji gerektirdiği için, eklem ağrıları olanlar, yaşlılar, yaralanmış kimseler yüzerek daha sağlıklı bir vücuda sahip olabilirler.

Tüm Vücudunuz Çalışsın

Prefabrik Havuzda geçirdiğiniz birkaç saatin ardından yorgunluk hissetmeyebilirsiniz. Ancak bu kalorilerinizi yakmamış olduğunuz anlamına gelmez. Kalorileriniz sizi yormadan, siz havuz sefası yaparken uçup gitmiştir. Suyun üzerinde süzülürken aynı zamanda spor salonlarında yakacağınız kadar kalori yakabilirsiniz. Bu esnada tüm vücudunuzun çalışması ile de dilediğiniz fiziğe bir adım daha yaklaşmış olursunuz.

Yüzerek kalori yakma egzersizinizi aşağıdaki yöntemi kullanarak zorlaştırabilir ve daha çok kalori yakabilirsiniz.

 • Isınma turları için orta performansta 100 metre
 • Hızlı şekilde serbest stil 50 metre, kurbağalama 50 metre, kelebek stili 50 metre
 • 30 saniye dinlenme ve derin nefesler
 • Hızlı şekilde serbest stil 100 metre, kurbağalama 100 metre, kelebek stili 100 metre
 • 30 saniye dinlenme ve derin nefesler
 • Vücudunuzun normal haline dönmesi için kontrollü şekilde 100 metre

Yüzüş Stiliniz, Yakmış Olduğunuz Kaloriyi Etkiler

Cinsiyetiniz, yaşınız, vücut biçiminiz gibi yüzerken yakacağınız kaloriyi etkileyen durumlar yanında, yüzme stiliniz ve ne kadar yüzdüğünüz de etkilidir.

 • Kelebek stili yüzerken kurbağalama yüzmenize göre daha fazla efor sarf eder ve daha fazla kalori yakarsınız.
 • Normal şekilde yüzerken diğer stillere göre daha az kalori yakarsınız. Ancak, sarf ettiğiniz eforun daha az olmasından dolayı daha uzun yüzme süreleri ile daha fazla kalori yakmanız da mümkündür.
 • En yüksek eforu, kelebek ve serbest stil ile en yüksek eforları harcadığınız için en yüksek kalori yakımı sağlanır.
 • Su altından yapmış olduğunuz yüzmelerde ise kurbağalama kadar kalori yakabilirsiniz.

Yüzme Vücudunuzu Geliştirir ve Düzenler

Yüzerek nefesinizi dengeler ve kardiyovasküler sisteminizi düzenlersiniz. Böylelikle daha dayanıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Su içerisinde hafif hissetmenize rağmen, havaya karşı göstermiş olduğunuz eforun 780 katını göstermeniz gerekmektedir. Bu sayede kalorileriniz hızlıca yanar.

 • Vücudunuzun her kasının çalışması ve yoğun olarak suya karşı direnç göstermeniz sayesinde kalorileriniz hızlı şekilde yanacaktır.
 • Kalori yakarken aynı zamanda da vücudunuzda gelişen kas yapısı sayesinde, vücudunuz şekillenecek ve dış görünüşünüze de etkisi olacaktır.
 • Her ne kadar çelişkili gözükse de, kalorilerinizi su ile yakın.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !