Liner Kaplama Havuz

25 March 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Liner Kaplama Havuz

Ülkemiz geneli maalesef deprem bölgesi olduğundan bu zemin hareketlilikleri betonerme havuzlarda daima riskli bir durumdur. Havuzun içerisinde tonlarca su olduğundan betonerme  havuzlarda, en ufak  yer hareketinde dahi  maalesef  çatlaklar oluşabilir  ve bu çatlaklar çok minimal bile olsa  havuzun içerisindeki  suyun zamanla yada çok kısa bir süre içerisinde eksilmesine yol açar.

Liner kaplama  esnek yapısı sayesinde deprem ve  zemin  hareketlerinden dolayı oluşabilecek  olan çatlaklara  karşı su sızdırmazlık konusunda son derece  kalıcı ve güvenlidir.  Liner kaplama havuz sistemleri sadece prefabrik havuzlarda değil bu tipte su kaçakları ile karşılaşılan betonerme havuzlarda da su izolasyonu anlamında %100 çözümdür.

Liner, anti bakteriyel özelliğe sahip olduğundan, havuz içinde yosunlaşma görülmez,derz boşuğu olmadığı için derz aralarında yaşanan siyahlaşma ile karşılasılma ve bakteri oluşumu görülmez. 

Liner kaplama kullanılan havuzlardaki en önemli faktör istenilen her formdaki havuza uygulama yapılabilmesidir.

Diğeri ise havuzun içinde kullanılan standart formda havuzlarda tek parça halinde uygulama yapılabilmesidir.

Liner  farklı renk ve desen alternatifinede olup,ultraviyole ışınlarına dayanıklı özelliğe sahiptir.

Liner kaplama havuzlar yurtdışında özellikle  Amerika ve Avrupa da oldukça  yaygın olarak kullanılmakta olup Türkiye de Sermed Havuz olarak sektörümüze öncülük etmekteyiz.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !