Maldiv Prefabrik Havuz Sistemleri

17 May 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Maldiv Prefabrik Havuz Sistemleri

Alman mühendisliğinin ön plana çıktığı ve MTH Sunnypool güvencesiyle kurulan Maldiv prefabrik havuz sistemleri, üç farklı kurulum düzenine sahiptir. Gömme, yarı gömme ve zemin üstü yapılan havuz modelleri, 15m2’den 200m2’ye kadar boyutlarıyla, hayalinizdeki havuz beklentisini hayata geçirmektedir.

Maldiv Prefabrik Havuz Sistemleri

Birkaç gün içinde kolaylıkla kurulabilen prefabrik havuz sistemleri sayesinde, yüzmenin keyfine varırken, kaliteli malzemesi ve estetik görünümüyle de tarzınızı yansıtacak bir havuza kavuşabilirsiniz.

Maldiv Prefabrik Havuzlarda Filtrasyon Nasıl Yapılır?

Yüzme havuzlarında en önemli konu filtrasyondur.  Filtrelerde genellikle cam ya da en yaygın olarak quarts kum kullanılmaktadır. Kirli suyun pompa basıncıyla filtre içinde dağıtılması sağlanır ve tortu filtre içinde kalarak, temiz suyun havuza dönmesi sağlanır.

Maldiv prefabrik havuz sistemleri, kullandığı filtrasyon sistemi sayesinde, havuzun profesyonel şekilde temizliğini sağlamaktadır. Kum filtrasyon kullanılan prefabrik havuzlarda su, devamlı şekilde kum tankının içinden alınır ve quartz kumdan geçirilerek, su içindeki 20 mikronluk partiküller tutularak, havuza temiz su verilir.

Maldiv Prefabrik Havuz Özellikleri Nelerdir?

Kusursuz tasarımı ve yenilikçi çözümleriyle Maldiv prefabrik havuz sistemleri, estetik ve şık görüntüsünün yanında, Anti U.V. yüksek rezistanslı, anti fouling liner kaplamasıyla, alg ve bakteri oluşumunu önler.

 • Deprem ve yer hareketlerinden etkilenmez.
 • Liner kaplaması sayesinde sızdırmazlık özelliğine sahiptir.
 • 1.50 metre standart derinliği vardır.
 • Kimyasal işlem görmüş çelik plaka ile sağlamlığı kanıtlanmıştır.

Desen alternatifleri olarak; bej, mavi, beyaz, Adriyatik mavi, mozaik ve mermer desenleri mevcuttur.

Maldiv Prefabrik Havuz Ölçüleri Ne Kadardır?

Maldiv prefabrik havuz sistemleri, anti U.V yüksek rezistanslı anti fouling özelliklidir. Liner kaplamasıyla esnektir. Zeminde olası çökme ya da oturma durumlarından oluşabilecek kırık ve çatlaklardan su sızdırmaz.

 • 18m2, 1.50 derinlik ve 6m x 3m
 • 40m2, 1.50 derinlik ve 10m x 4m

Havuz ölçüleri gömme, yarı gömme ve zemin üstü modellerinde 15m2’den 200m2’ye kadar ayarlanabilmektedir.

Maldiv Prefabrik Havuz Nasıl Kurulur?

Havuzun kurulma aşamasında ilk olarak, havuzun kurulacağı alan kazılır ve hafriyat içinden çıkartılar. Hafriyatın temizlenmesinin ardından, altyapının betonu atılır ve yan duvarlar dikilir.

Çizilen projeye göre, çelik gövdenin montajına başlanır. Montajın ardından havuzun için, tek parça PVC liner ile kaplanır. Genelde havuzun oval kısımları, tuğla ile kaplanmaktadır.

Makine dairesinin yeri hazırlanır ve çevresine yine tuğla örülür. Tüm bu işlemlerin ardından havuzun çevresinin düzenlemesi yapılır. Çevre düzenlemesi de yapıldıktan sonra, havuzun içi, su ile doldurulur.

Maldiv Prefabrik Havuzda Küpeşte Mermer Gerekli midir?

Prefabrik havuz modellerinde kullanılan küpeşte mermer detayı, havuzun görselini üst düzeye çıkarmaktadır. 30 cm eni ve 3 cm kalınlığı bulunan doğal taştan yapılan küpeşte mermer, havuz suyuna konulan kimyasallardan etkilenmediği gibi, kaymaz özelliği bulunmaktadır.

Prefabrik havuz uygulamalarında küpeşte mermer, zorunluğu olmadığı gibi, bu tamamen müşterinin isteğine bağlı gerçekleştirilen bir çalışmadır. Küpeşte mermer için, malzeme seçimi yapma olanağı da bulunmaktadır.

Maldiv Prefabrik Havuzda Kullanılan Malzemelerin Özellikleri Nelerdir?

Maldiv prefabrik havuz sistemleri içinde birçok altyapı detayı bulunmaktadır. Bu altyapı detayları sayesinde, havuzun tam işlevsellik sunması sağlanmaktadır.

 • Maldiv prefabrik havuz, paslanmaz Inox yapıya sahiptir.
 • Anti korozyon tabakası bulunur.
 • Liner kaplamadır.
 • Liner askısı sayesinde, istenildiği zaman havuz iç kaplaması değiştirilebilir.
 • Havuz yan destek duvarları hem betondan hem de içi harç dolu yığma tuğladan yapılabilir.

Havuz sistemlerinde bulunan H kilit profil sistemi, çelik konstrüksiyon havuz boyutlarına göre oluşturulur ve bu boyutlar 2,3 ve 4 parçadan oluşturulmaktadır. Özel alaşımı olan çelikten yapılan 0.8 mm’lik çelik çanak havuzun yan duvarları, 4 ayrı işlemden geçmektedir.

Yapılan bu işlemler amacı; havuzun, neme, ısıya, su basıncına, korozyona ve tüm hava koşullarına dayanaklı olması içindir.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !