Modern Prefabrik Havuz Gövdeleri

02 May 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Modern Prefabrik Havuz Gövdeleri

Yüzme havuzu teknolojisi son yirmi yılda katlanarak artmıştır. Farklı havuz ürünleri yanında havuzların daha temiz ve güvenli olması, bakımının daha kolay yapılabilmesi için farklı modern prefabrik havuz gövdeleri kullanılmaya başlanmıştır. Havuzun hissini ve görünümünü büyük ölçüde belirleyen etmen kaplamalardır.

Yeni bir uygulama tekniğiyle pnömatik şekilde uygulanan beton ya da gunit ile, havuzlar oluşturulmaya başlanmıştır. Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte zamanla havuzlar, yer üstünde ve fiberglas olarak üretilmeye başlanmış ve beton havuzlar, ucuz maliyetli olmaya başlamıştır.

Modern prefabrik havuz kaplamaları içinde;

 • Fibercement Gövdeli Panel Havuzlar
 • Çelik Gövdeli Portatif Havuzlar
 • Liner Kaplama Havuzlar
 • Prefabrik havuzlar bulunmaktadır.

Liner Kaplama havuzlar, uygun fiyatlarına rağmen, Fibercement gövdeli Fipool Panel havuzlar görünümü ve esnekliği sayesinde daha fazla tercih edilir duruma gelmiştir. Bunların yanında prefabrik yüzme havuzu teknolojisi de son yılların en gözde havuzları olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Prefabrik Havuz Kaplamaları

Modern prefabrik havuz kaplamaları, ihtiyacınıza uygun şekilde %100 Türk mühendislerinin geliştirdiği yerli malzemelerden üretilmektedir. Fibercement panel yapısı sayesinde sağlamlığı ve dayanıklılığı kanıtlanmıştır.

Silis kumu, çimento ve bağlayıcılar ile proses karışı harmanlanarak fırınlanan prefabrik havuzlar, camın atmosfer etkilerine de oldukça dayanıklı şekilde üretilmektedir. Pas yapmayan ve deformasyona uğramayan paneller sayesinde, mikrop tutmaz ve toprakaltı etkilerine karşı dayanıklı ürünlerdir. Fibercement ile daha güçlü havuz panel duvar teknolojisi kullanılarak, havuz iskeletinde yüksek performans sağlanmaktadır.

Vinil ve Fiberglas Havuz Kaplamaları

Vinil ya da fiberglas havuz kaplamaları, cam elyafı havuzlarından daha ucuza mal olmaktadır. Aynı zamanda astar, 5 ila 9 yıl içinde değiştirilmesi gereklidir. Bunun yanında fiberglas havuzlar çok daha dayanıklı olmalarıyla bilinir, daha estetik ve şık dururken, daha az bakım gerektirirler.

Vinil astar havuzları genellikle dikdörtgen şeklinde olur ve havuzun şekli, boyutu ve derinliği istenilen ölçülerde yapılabilir. Özelleştirilen havuzların maliyetini daha yüksektir.

Fiberglas havuzlar, genel olarak max 4-5 metre genişliğe, 9-10 metre uzunluğa ve 1.5 metre derinliğe sahiptir. Tasarımları geniş yelpazede olmasına rağmen, önceden tasarlanan modellerle sınırlı kalabilirsiniz.

Bunun yanında fiberglas havuzlarda;

 • Su özellikleri
 • Tezgâh koltukları
 • Terapi jetleri
 • Bronzlaşma yerleri ve
 • Renkli ışıklarla estetik açıdan özelleştirme şansına sahip olursunuz.

Fiberglas havuzlara aksesuar ve farklı birçok özellik eklenmesinin yanında, şekil olarak sınırlı bir yapıya sahiptir. Panel  havuzlar ise, liner  doğru şekilde kesilmesine göre, her boyuta ayarlanabilmektedir.

Havuzlarda Kullanılan Çeşme ve Şelale Detayları

Hayalinizdeki havuzu tasarlayıp inşa etmek hiç de zor değil. En iyi servis ve malzeme seçeneği sayesinde prefabrik havuz kaplamaları tercih edebilir ve havuzlarda kullanılan çeşme ve şelale detaylarını da havuz planınıza ekleyebilirsiniz.

Yaşam alanınızı daha güzelleştirmek ve havuz keyfinizi en üst seviyede yaşamak için havuz planınıza ekleyeceğiniz birçok detay bulunur. Bu detaylardan birisi çeşme ve şelalelerdir.

Çeşme ve şelalelerin kurulumu oldukça basittir. Hem havuzunuzu güzelleştirir hem de havuzun keyfini çıkaranlar için ayrı bir güzellik odağıdır. Şelale ya da çeşmeden akacak suyun sesi, havuzdakilerin daha sakin ve rahatlayacak düzeye gelmelerini de sağlar.

Havuzlar için Aydınlatma

Modern prefabrik havuz kaplamaları ve süsler içinde bir başka ayrıntı ise havuzların aydınlatılmasıdır. Yüzme havuzları için havuz ışıkları yanında yüzer havuz ışık çeşitleri de bulunmaktadır.

Özellikle akşamları yüzmekten hoşlananlar için, farklı bir ambiyans oluşturmak için kullanımı kolay ve ucuz maliyetli havuz ışıklarından yararlanabilirsiniz. Özellikle kullanacağınız yüzen güneş havuz ışıkları, güneş enerjisiyle şarj olacak ve maksimum 8 saate kadar size aydınlatma sunacaktır.

Havuz Isıtıcıları ile Rahat Edin

Evinizin ya da yazlığınızın arka bahçesine yaptıracağınız prefabrik havuzlarda, havuz ısıtıcı kullanmak, sadece yazın değil ilkbahar mevsiminde de havuzdan yararlanmanıza olanak tanıyacaktır. Özellikle iklimin daha soğuk olduğu bir bölgede kullanacağınız bir ısıtıcı sayesinde, havuz mevsimini daha uzun sürede kapatabilirsiniz. 

Havuz Örtüleri ile Havuzunuzu Koruyun

Modern prefabrik havuz kaplamaları ve süsler için en önemli ayrıntılardan birisi havuz örtüleridir. Kış mevsiminde havuzunuzun üstüne örteceğiniz bir kış örtüsü kullanmak, yaz mevsimi geldiğinde, havuzunuzun bakımını yapmanız için size kolaylık sağlar.

Havuz örtüleri sayesinde;

 • Küçük hayvanların ve özellikle çocuklarınızın havuza düşmesi önlenmiş olur.
 • Çok yağışlı bölgede olmanız durumunda, havuz örtülerinin üzerinde bulunan küçük delikler sayesinde, yağmur ya da kar sularının örtü üzerinde birikmesi engellenmiş olur.
 • Havuzunuz, mevsimler geçişlerden etkilenmemiş olur.

Havuz Temizleyicileri

Otomatik havuz temizleyicileri, havuz temizliğinizi daha hızlı, pratik ve rahat şekilde yapmanıza olanak tanır. Havuz temizliğiyle uğraşmak yerine havuzun keyfini çıkarmak için yapmanız gereken tek şey, temizlik ünitenizi açmaktır.

Havuz temizleyici ürünler arasında;

 • Havuz robotları
 • Havuz kepçeleri
 • Havuz süpürge ve fırça sapları
 • Havuz süpürge hortumları
 • Havuz ısı pompaları
 • Havuz tuz/Ph sistemleri
 • Havuz vakum süpürgeleri gibi birçok havuz temizleyici sistem bulunmaktadır.

Genellikle havuzlarda, otomatik havuz temizleyicileri ve havuzun mevcut pompası ve filtresi kullanılmaktadır. Otomatik temizleme üniteleri; düz olmayan, düz dipli ya da bombeli modelleri bulunmaktadır. Hızlı şekilde vakumlama yaparak; kirleri, yaprakları, böcek ya da farklı herhangi bir pisliği temizleyerek, havuzunuzun pırıl pırıl olmasını sağlarlar.

Havuz Filtreleme Sistemleri

Hayalinizdeki havuz için filtreleme sistemleri bulunmaktadır. Seçmiş olduğunuz havuza göre en uygun filtreleme seçimini yapmanız gerekir. En yaygın olarak kullanılanlar arasında kum olanlardır. Eğer çok ince parçaları temizlemesini istiyorsanız havuz UV dezenfektasyon sistemleri kullanılmalıdır.

Bunun yanında kullanılacak ozon dezenfektasyon sistemleri ve nem alma sistemleri de havuzun filtreleme sisteminde kullanabileceğiniz filtreleme sistemleri arasında yerini almaktadır.

Tasarruf için Havuz Zamanlayıcılar

Rahat kullanım kolaylığı ve tasarruf sağlayacağınız havuz zamanlayıcılar, havuz ekipmanınızın, ne zaman çalıştığını ya da çalışmadığı zamanı otomatik olarak kontrol etmektedir.

Aynı zamanda havuz zamanlayıcıları sayesinde havuz ekipmanlarınızı ne zaman açıp kapayacağınızı size hatırlatan sistemlerdir. Havuz zamanlayıcıları sayesinde, filtre ve pompa ekipmanlarının ne kadar süre çalışmasını gerektiğini anlamış olursunuz. Daha az enerji harcayarak, faturalarınızın da daha düşük gelmesini sağlayabilirsiniz.

Ailecek Eğlence!

Aileniz ve sizin için, evinizin ya da yazlığınızın arka bahçesinde yüzmenin keyfini çıkarmak için ve suda yapılacak birçok aktiviteyi ailecek deneyimlemek oldukça keyiflidir. Prefabrik havuz sistemi ile bu keyfi yaşayabilirsiniz.

Tatil mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte yüzme havuzları da dolup taşmaya başlar. Evinizin rahatlığında yüzme keyfini yaşamak istemez misiniz? İsterseniz açık, isterseniz kapalı yüzme havuzu sistemleriyle hem ailenizi hem de kendinizi sevindirebilir, yaz ve kış demeden havuz keyfini sevdiklerinizle beraber deneyimleyebilirsiniz.

Çoğu kişi, havuz modeli planlarken, modayı ön plana çıkarırken, verdikleri paranın karşılığını almak istemektedir. Havuz planı yapan birçok kişi de kaplama için modern kristal ve çakıl kaplama seçenekleri kullanmaktadır.

Neden Sermed Havuz Tercih Etmelisiniz?

Modern prefabrik havuz kaplamaları havuzunuzu daha verimli kullanmak hem sağlık açısından hem de alternatifli kullanmak açısından oldukça önemlidir. Sermed Havuz, 15 yıllık deneyimi ve uzman kadrosuyla, prefabrik havuz teknolojisinde, sizlere garantiyi ve profesyonelliği sunmaktadır.

 • Düşük işletme maliyeti
 • %100 sızdırmazlık garantisi
 • 10 yıl kullanım garantisi
 • Anti bakteriyel kaplama ve hijyenik su kalitesi

İsterseniz işletmeniz isterseniz evinizin arka bahçesine hayalinizdeki prefabrik havuz sistemlerini tercih edebilirsiniz. Sermed Havuz, yılların vermiş olduğu deneyimi portföyüne katarak sizlere profesyonel hizmet sunmaktadır.

İsterseniz Fipool panel havuzlar isterseniz Maldiv çelik havuzlar ya da Betox Liner kaplama prefabrik havuz sistemleri olsun. Hayalinizdeki ya da işletmeniz için en uygun havuz sistemini beraber seçelim. Güvenli ödeme yöntemleri, müşteri desteği ve hızlı kargo hizmeti sayesinde, hayalinizdeki havuza kavuşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken 0850 495 0 200 / 0532 111 73 73 numaralı hatlarımızdan randevu alın. Profesyonel ekibimiz, sizlere gerekli tüm detayları sunarak, idealinizdeki havuzu istediğiniz form ve ebatta üreterek, kısa sürede en uygun maliyetle inşa edelim.

Şık ve gösterişli havuzlar için aklınızdaki nedir? İşin uzmanı Sermed Havuz’a danışmadan önce buna karar vermeyin!

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !