Özellikle deprem bölgelerinde veya zemini hareketli olan bölgelerde beton havuzlar her zaman risklidir. Zira içerisinde tonlarca su bulunan beton havuzlar, en küçük bir yer hareketinde bile kolayca çatlayabilir ve havuzda oluşan kılcal bir çatlak bile tonlarca suyun çok kısa bir süre içerisinde kaybına yol açabilir. Bu hale gelmiş olan beton havuzların, sahipleri için ne büyük maddi ve manevi sıkıntılar doğurabileceğini akıldan çıkartmamak gerekir.

LINER ise esnek yapısından dolayı zeminde DEPREM ve YER HAREKETLERİ nedeniyle oluşabilecek olan çatlaklara karşı son derece güvenlidir. Aynı zamanda liner, antibakteriyel özelliğe sahip olduğu için, havuz içinde yosunlaşma ve bakteri oluşumuna karşı beton havuzlara oranla Amerika ve Avrupa ülkelerinde daha yaygın olarak kullanılmakta ve tercih edilmektedir.

Liner kaplama kullanılan sistemlerde inşa edilecek havuzlardaki en önemli faktör, havuz yan duvarlarının arzu edilen şekil ve ebatlara uyum sağlayabilecek bir malzemeden imal edilmiş olması, sağlamlığı, korozyona karşı dayanıklılığı, havuz suyu sirkülasyonuna ve sualtı aydınlatma sistemine uygun üniteleri ihtiva etmesidir.

İkinci önemli faktör ise havuzun içinde kullanılan liner kaplamanın havuzun tabanına ve duvarlarına tamamen oturması ve tercihen yekpare olmasıdır. Yapısı itibarı ile havuzun su kaçırmasını yüzde yüz önleyen liner istenilen renk ve desende olabilir. Ayrıca havuzun sirkülasyon sisteminde kullanılan PVC veya ABS boruların yerine basınca dayanıklı özel imal edilmiş FLEXIBLE BORU kullanılması birçok avantaj sağlar. İstenilen mesafeye istenilen formasyona uyarak gidebilen borular, dirsek, manşon, ve gereksiz ek yerleri ile kesintiye uğramadığından havuzda en uygun sirkülasyonu hiçbir güç kaybına uğramadan temin ederler.

Havuzların kullanılmadıkları süreler içerisinde ve özellikle kış mevsiminde üzerlerinin örtülmesi, havuzun temiz kalmasını, gereksiz yere enerji tüketimini, havuz dezenfeksiyonunda kullanılan malzemelerin getireceği masrafları ortadan kaldırır.

İstanbul ve Düzce deki üretim tesislerimizde özel olarak kullanılan bireysel havuzlardan şantiye ve sosyal tesis havuzlarına , rehabilitasyon havuzların en konforlu yaşam alanlarına uzanan, farklı ihtiyaçlara uygun çözümler üretiyoruz. 12.000 m² açık ve 6.000 m² kapalı alanda Maldiv prefabrik havuzları , fiplus panel havuz sistemleri ve ‘bir çok özel ve farklı üretimi hayata geçiriyoruz.

 Havuz besleme elemanları, havuz yüzey emicileri, sualtı aydınlatma üniteleri, otomatik robot bağlantıları ve havuz seviye regülatörleri için özel paneller mevcut olup, havuz içinde çok fonksiyonel bir uygulama olanağı sağlanır.

Prefabrik havuzlarda kullanılan ve havuz ölçüsünde olan liner yekpare olup havuz izolasyonunu % 100 temin eder. Ultraviyole' ye dayanıklı ve antibakteriyel özelliğe sahip olan liner, havuz içinde çok özenli bir şekilde seramik veya cam mozaik kaplanmış izlenimi verir ve estetik bir görünüm sağlar. Muhtelif desenlerde ve renklerde havuz liner'ları mevcuttur.

 Prefabrik havuzların toplam inşaat süresi, hafriyatı müteakip 3 - 7 gündür. Klasik sistemde inşa edilen havuz mahallinde 1-2 ay sürekli kalan kum, çakıl, çimento, demir, moloz gibi malzemelerin kötü görünümü ve çevreyi bozan rahatsızlığı ile işçilerin verdiği huzursuzluk, prefabrik havuzlarda inşa süresinin kısa olması nedeniyle hemen hemen hiç yoktur.

Beton havuzların taban ve duvarlarında yer sarsıntıları veya zamanla oturmalar yüzünden çatlaklar oluşabilir. Bu durum ne kadar iyi malzeme ve izolasyona sahip olursa olsun havuzun su kaçırmasına yol açar. Oysa prefabrik havuzlarda  liner' ın yapısı nedeniyle böyle bir durum söz konusu değildir.

 Prefabrik havuzların özel dizaynlı iç eğimleri havuz tabanında ve yan duvarları arasındaki basıncı minimuma indirir. Bu durum havuzda daha rahat yüzmeyi temin eder ve daha önemlisi kış mevsiminde donma oluştuğu takdirde buzun genleşmesinden dolayı duvarların gerilip çatlamasını önler.

Prefabrik havuzlarında derinlik sabittir ve bu sayede havuzlarınız gerektiğin de sevdiklerinizle hoşça vakit geçirmenize gerektiğinde de her türlü yüzme sporunu rahatlıkla yapmanıza imkan verir. Ayrıca havuzu kullanan kişilerin bir kalp spazmı veya başka bir sağlık sorunu ile karşılaştıkları takdirde yüzmeleri mümkün olamayacağından; bu sabitlik sayesinde ayakları yere bastıktan itibaren yukarıya ulaşabilmelerini temin etmek içindir. Unutmayalım ki ,ayağımızın altında kullanmadığımız su bize işletme ve bakım masrafları çıkarmaktan geri kalmayacaktır.

 Prefabrik havuzlarda diğer havuzlarda kullanılan PVC veya ABS düz borular yerine daha yüksek basınca dayanıklı özel FLEXIBLE BORU ' lar kullanılır. Havuzdaki ünitelerden havuz makine dairesine kadar istenilen mesafeye istenilen formasyonda ve tek parça halinde gidebilen hortumlar, dirsek, manşon ve gereksiz ek yerleri ile kesintiye uğramadığı için havuzda en uygun sirkülasyon, borularda hiçbir güç kaybı olmadan temin edilir.

Prefabrik havuzların tamamında havuzun istenilen bölgesine havuza yürüyerek inilmesini temin eden FİBER havuz MERDİVENİ sistemi mevcuttur. Bu özel merdiven sayesinde küçükler, yaşlılar ve fazla kilolu olan kişiler havuza çok rahat ve güvenli olarak inip çıkabilirler. Bu merdivenler kaymaz bir malzeme ile imal edilmiş olup havuz kenarındaki çok estetik bir görünüm verirler.

 Prefabrik havuzlara istendiği takdirde WATERFALL SPA ( Şelaleli Masaj Ünitesi ) , BUDDY SEAT ( İki kişinin oturarak masaj yapabileceği Hidromasaj Koltuğu ), JETSTREAM (sonsuz havuz) monte edilebilir.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !