Prefabrik Havuz Bakımı Masraflı Mı

25 May 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Prefabrik Havuz Bakımı Masraflı Mı

Nihayet hayalinizdeki havuzu yaptırdınız. Peki havuzda geçirdiğiniz ve geçireceğiniz eğlenceli saatler için havuzunuzun her daim buna hazır olması gerekmez mi? İşte tam da bu noktada şu sorular beliriyor. Havuz bakımı nasıldır? Prefabrik Havuz bakımı maliyeti ne kadardır ? Elbette bu konuda nelere dikkat edilmesi gerekiyor ve bakımı nasıl ve kimler tarafından yapılıyor ?

Sağlık Bakanlığınca Onaylı Kimyasallar Kullanılmalı

Öncelikle havuzların dezenfekte edilmeleri bir gerekliliktir. Sizin ve sevdiklerinizin sağlığı açısından bu zorunluluk için bazı kimyasalların kullanıldığı biliniyor. İşin içine kimyasal maddeler girdiğinde de elbette kullanılan bu kimyasalların ne kadar sağlıklı ve kaliteli olduklarının mutlaka incelenmesi gerekiyor. Kaliteli bir kimyasal madde ve uygulayacak deneyimli bir usta son olarak da havuz suyunun tahlilleri bir maliyet yaratıyor. Havuzunuzun bakımında kullanılacak kimyasalları mutlaka Sağlık Bakanlığınca onaylanmış  ve  gerekli testlerden geçmiş geçmiş olması gerekiyor.  Bakanlıkça kontrole tabi olmayan bu tür kimyasalların sizin ve sevdiklerinizin sağlığına ciddi hasarlar verebileceğini hiçbir zaman aklınızdan çıkarmamalısınız. Bu hizmeti veren çok sayıda firma olduğu gibi çok sayıda farklı fiyatlandırmayla da karşılaşmanız mümkün. Bu fiyat farklılıklarının pek çok nedeni olabiliyor. Bazen sadece daha fazla para kazanmak isteyen kişilerin tuzağı olabilecekken bazen de daha kaliteli kimyasal madde kullanımı ve kaliteli işçilik için fiyat artabiliyor. Bu noktaya oldukça dikkat edilmeli. Kendi sağlınız ve sevdiklerinizin sağlığı açısından zorunluluğu tartışılmayacak bu kriterlerden asla ödün vermemelisiniz. Sağlık açısından hayati önem taşıyan bu konu asla ihmal edilmemelidir. Bu konuya gerekli özeni göstermemek zaten havuzunuzu neşe ve mutluluk içinde tekrar tekrar kullanamayacağınız anlamına da geliyor bir bakıma. Bir havuz yaptırma fikri belirdiğinde havuzun yapım masrafları kadar bakım masraflarını da hesaba katmalısınız.

Prefabrik Havuz Bakımı Masraflı Mı
Prefabrik Havuz Bakımı Masraflı Mı

Prefabrik Havuz bakımı, mutlaka zamanında ve doğru yöntemler ve malzemelerle yapılması gereken bir işlemdir. Bakterilerin azaltılması amacıyla kullanılacak dezenfektan maddelerin kullanımı ve kullanım dozları oldukça önemlidir. Havuzun yapımı aşamasındaki dikkatiniz havuzun bakımı ve kullanımı konusunda da mutlaka devam etmelidir.

Doğru Firmalar, Uzman Kişiler Seçilmeli

Havuzunuzun bakımı ve temizliği konusunda size yardımcı olacak çok sayıda firma bulunuyor. Bu firmalardan birisini seçerken mutlaka kaliteli malzemeler kullanan ve deneyimli bir ekibe sahip olanları tercih etmelisiniz. Bu noktada havuzun kullanım sıklığı ve büyüklüğü göz önünde bulundurularak temizlik periyodları belirlenecektir. Sık kullanılan havuzların haftalık daha az kullanılanların ise aylık periyodlarla temizlenmesi çoğunlukla uygundur. Havuzunuz, kullanan kişi sayısı arttıkça suyun daha çok kirlenmesine dolayısıyla başta bulaşıcı hastalıklar olmak üzere sağlığınızı tehdit edecek pek çok bakteriye de ev sahipliği yapacağı gerçeğini gösterir. Bu vesileyle de bakım zorunluluğu artacaktır ve bu da Prefabrik havuz bakımı fiyatları konusunda farklılık yaratacaktır. Tüm bu kriterler bakım masraflarını etkileyecektir. Ayrıca bakım maliyetlerini etkileyen bir diğer unsur da havuz yapımı sırasında kullanılan malzemelerin kalitesidir. Olası sızıntıları tamamen engellemeyen, havuz içinde bakteri oluşumunu kolaylaştıran malzeme kullanımı bakım masraflarını arttırıcı unsurlardandır. Yani Prefabrik havuz bakımı masrafları ile ilgili konuya göstereceğiniz hassasiyet ilk havuz yaptırma fikrinizle birlikte önem kazanıyor.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !