Prefabrik Havuz Çevre Tasarımları

13 April 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Prefabrik Havuz Çevre Tasarımları

Prefabrik Havuz kenarları, ailecek vakit geçirilebilen güzel ve eğlenceli mekânlar olarak her geçen gün hayatımızdaki yerini ve önemini büyütmektedir. Bu nedenle sık sık vakit geçirdiğiniz havuz ve çevresinin güzel bir şekilde dekore edilmesi, ruhunuzu da dinlendirecek bir durumdur.

Prefabrik Havuz Çevre Tasarımları
Prefabrik Havuz Çevre Tasarımları

Peki prefabrik havuzunuzu sonbahar için nasıl dekore edebilir, hangi süslerle donatabilirsiniz? Aslında havuzlar için yaz kış aynı şartları sağlayabilmek mümkündür. Bu nedenle bir sonbahar günü, arka bahçenizdeki havuzunuzda keyif çıkaramayacağınız anlamına gelmemektedir.

Isıtmalı bir prefabrik havuzda yaz kış huzurlu akşamlar geçirebilmeniz, havuzunuzun şık dekoru içerisinde keyifli bir zaman geçirebilmeniz mümkündür. Bu nedenle havuz etrafında geçirebileceğiniz keyifli zamanlar için önerdiğimiz havuz çevresini süsleme önerilerimize kulak veriniz!..

Çiçeklerle Süsleme Yapın!

Çok sevdiğiniz havuzunuzun etrafına çiçek desenleri ile çeşitli renkler katabilir; yüzme eğlencelerinizi daha da eğlenceli bir şekle getirebilirsiniz. Özellikle sonbaharda dökülen yapraklar size hüzün verirken, havuzunuz etrafına döşeyeceğiniz çiçekler, huzuru yeniden bahçenize taşıyacaktır.

İster ekilmiş isterseniz pişmiş toprak kaplarda çiçek süslemeleri yapabilir; prefabrik havuz ve etrafındaki bahçe alanlarında çok güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Çarpıcı bir görüntünün sırrı olan çiçeklerle süsleme motifleri, farklı farklı çiçek çeşitleri ile yapılabilmektedir. En çok tercih edilen çiçekler arasında menekşe, kara gözlü susan ve süs biberleri öne çıkmaktadır.

Bitkilerle Süsleme Yapın!

Özellikle yaz mevsimlerinizin en eğlenceli aktivite alanları olan yüzme havuzlarınız, çiçeklerle olduğu kadar bitkilerle de güzelleştirilebilmektedir.

Farklı farklı süslemelerin yapılabileceği prefabrik havuz ve çevresi alanlarda bitkiler yetiştirmek de son derece güzel bir fikirdir. Bu bitki çeşitleri arasında süs buğdayları, mısır sapları, çam kozalakları ilk tercih edilen bitkilerdendir.

Bu bitki süslemeleri, saman ya da bir sepete veya vazo içerisine yerleştirilebilmekte; yine aynı şekilde çelenk içerisine döşenerek arka bahçenizde yer alan havuzunuzun etrafında muhteşem bir görünüm sağlayabilmektedir.

Kabaklar Kullanın!

Havuz çevresini süsleme ürünleri, havuz ürünleri arasında yerini alarak havuzunuzun çevresini güzel bir görünüme kavuşturabilmeniz için güzel bir seçenektir.

Havuzunuzun çevresine açıkça kabaklar kullanabilirsiniz. Şenlikli bir görüntü kazandırmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda çay ışıkları ve tiki meşalelerine mevsimsel bir alternatiftir. Geceleri mumlarla aydınlatmanız ve etrafı ışıklandırmanız da mümkündür.

Kabak olarak Jack-o-Lanterns ile havuzu kaplayan hatta havuzunuzda yüzen alternatif ürünler kullanabilirsiniz. Yaptığınız her süsleme, yüzme havuzunuz içerisinde geçireceğiniz vakti güzelleştirecek nitelikte hayatınıza renk verecektir.

Geceyi Aydınlatın!

Havuzunuz için bir diğer ideal fikir havuz çevresini süsleme seçenekleri arasında yerini alan geceyi aydınlatma ürünleridir. Özellikle günler kısaldıkça ve geceler uzadıkça, arka bahçenizi aydınlatma ihtiyacınız artacaktır.

Tam bu noktada havuz ve çevresinde ışıklandırma yapabilmenizi sağlayan geceyi aydınlatma aperatifleri devreye girer. Günler kısaldığı dönemlerde bahçeyi aydınlatmaya daha erken saatlerde başlamanız gerekecek; bu noktada devreye aydınlatma sisteminiz girecektir.

Led ışıkları, fenerler, mumlar ve jack-o-fenerlerin çeşitleri, gecelerinize ışık tutmak için ideal seçenekler olarak karşımıza çıkar. Turuncu, sarı, kırmızı, kahverengi, bordo, altın ve krem renkli sonbahar kağıt fenerleri, aydınlatma için müthiş sonuçlar verecek; aynı zamanda havuzunuz etrafında güzel bir renk uyumu sağlayacaktır.

Ateş Elemanları Kullanın!

Yüzme havuzunuza keyif ve renk katacak bir diğer havuz ürünleri, ateş elemanları olarak önümüze çıkmaktadır. Ateşli görünümleri sayesinde sizi sıcak tutarken havuzunuzun etrafında serinlemenizi sağlayan rahat bir ortam yaratmaktadır.

Karışımınız içerisine marsmallow ve sıcak içecekler ekleyebilir; tüm yılın yorgunluğunu atabileceğiniz güzel bir havuz sefası keyfi yapabilirsiniz. Geleneksel şömine tipleri, çıkıntılı ve zarif şekilde yapılmış tasarımları ve buna eklenen ateş masaları ile meşaleler sayesinde oldukça ateşli bir hava yakalanabilmektedir.

Romantik bir ortamda havuz keyfi yaşamak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alan ateş elemanları arasında şunlar göze çarpar: Geleneksel şömineler, ateş çukurları, ateş masaları, meşaleler…

Veranda Mobilyalarınızı Renklerle Süsleyin!

Prefabrik yüzme havuzu ya da farklı tip yer üstü yüzme havuzu sahiplerine hitap eden bir diğer havuz çevresini süsleme araçları arasında tercih edebilirsiniz. Özellikle renkli ortamları sevenler için havuz etrafında yer alan veranda mobilyalarını süsleyebilecekleri sonbahar renklerini önerebiliriz.

Sonbahar renkleriyle donatılmış dekoratif yastıklar ekleyebilir; yaz sıcaklığınızı daha serin tonlardaki battaniyelerle giderebilirsiniz. Ayrıca toprak tonunda dış mekân halısı tercih edilebilmektedir.

Açık havada yapacağınız akşam yemekleri için yine benzer renklerde masa örtüleri, harika bir fikir olarak sunulabilir. Bu renklere bir yenisini daha eklemek isterseniz de havuz havlularınızı da sonbahar renkleriyle donatabilirsiniz.

Prefabrik Havuzunuz Artık Eğlenceli Bir Mekâna Dönüştü!

Yaz kış serinlemenin en güzel şekli olan yüzme havuzu, binlerce ailenin sevdikleriyle hoş vakit geçirmek istediği mekânlar olarak bilinmektedir. Ancak yüzme havuzu ve etrafında hoş vakit geçirmenin bazı ipuçları bulunur.

Yazımız içerisinde bahsettiğimiz tüm bu havuz süsleme yöntemleri hem yaz aylarında hem de kış aylarında daha çok eğlenebilmenin yollarını da getirmiş oluyor. Farklı farklı partilere imkân tanıyabildiği gibi, farklı farklı havuz ürün seçenekleri ile güzel görünümler elde etmek mümkün oluyor.

Elbette ki; bu güzelliklere sahip olmanın belli bir maliyeti bulunuyor. Ancak havuz sahibi kişiler, yüzme havuzlarında geçirecekleri zamanı daha güzel ve daha kaliteli bir şekle getirebilmek için bu küçük maliyet hesabını göze alıyorlar. Sonuçta tek bir kez alıp defalarca kullanabileceğiniz tüm bu süsleme araçları, havuz sahipleri ve yakınlarına bitmeyecek keyifli saatler sunmayı da başarıyor. Bu noktada yüzme havuzlarını renklendirmek isteyenler ise havuz uzman tedarikçisine başvurarak bir telefon kadar uzağındaki bu hizmetleri alabilmekte; havuzlarını farklı konseptlerle daha da güzel bir görünüme kavuşturabilmektedir.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !