PREFABRİK HAVUZDA EN İYİ 5 ENERJİ TASARRUF YÖNTEMİ

13 March 2021 Yayımlayan : Sermedhavuz
Prefabrik Havuz Da En İyi 5 Enerji Tasarrufu Yöntemleri

Bu dönem havuzunuzu ve spa alanınızı daha verimli hâle getirmek için bahar yükseltmelerini ve geliştirmeleri düşünmek için mükemmel bir zamandır. Enerji tasarrufu yükseltmelerini kullanarak havuz yatırımınızdan ne kadar hızlı tasarruf edebileceğinize şaşıracaksınız. Birçok havuz firması, mevcut havuz ekipmanınızın değerlendirmelerini sunabilir, enerji denetimleri gerçekleştirebilir ve ekipman yükseltmeleri hakkında önerilerde bulunabilir. Ayrıca, yıllık enerji tasarrufları ve yatırımınızdan ne kadar hızlı bir getiri elde edebileceğinizi de görebilirsiniz.

Enerji Tasarrufu, Prefabrik Havuz Ekipmanı Yükseltmeleri Arayışı

  1. Değişken Hızlı Pompalar: Tek hızlı, değişken hızlı havuz pompasına yükseltme enerji maliyetlerinde %90’a varan oranda tasarruf sağlayabilir.
  2. Prefabrik Havuz ve Spa Otomasyonu: Havuz fonksiyonlarınızı otomatikleştirirseniz enerji maliyetlerinizden %70’e varan oranda tasarruf edebilirsiniz.
  3. Robotik Otomatik Havuz Temizleyicileri: Bu çalışkan temizleyiciler, %94’e kadar daha az enerji kullanarak mümkün olan en verimli temizleme yolunu belirler.
  4. Isı Pompaları: Bu yükseltme, gaz ısıtıcılarına kıyasla enerji maliyetlerinde %80’e kadar tasarruf sağlayabilir.
  5. Havuz ve Spa LED Aydınlatma: Akkor aydınlatmadan %86’ya kadar daha az enerji kullanırken estetiklik sağlar.

Havuz Pedi Enerji Denetimi Yapmanın İpuçları

  1. Kendi denetiminizi yapın. Sermed Havuz olarak ücretsiz çevrimiçi enerji hesaplama uygulamamıza göz atın. Tek yapmanız gereken havuz boyutunuzu girmek, birkaç soruya cevap vermektir.  Programımız size enerji ve paradan ne tasarruf edebileceğinizi gösterecektir. Tek hızlı pompalar havuz pedlerindeki tek ve en büyük enerji kullanıcıları olduğundan pompa ayarlarına çok dikkat edilmelidir.
  2.  Denetim için bir prefabik havuz yanlısı kaydı yaparken, geçen sezonun faturalarını genellikle havuz ekipmanınızı çalıştırdığınız aylar için hazır bulundurun.
  3. Havuz kapağınızı nasıl ve ne zaman kullanacağınız hakkında havuz uzmanınızla konuşun. Ayrıca, havuz ekipmanları nızı çalıştırmak için en iyi zamanları ve çalıştırmanız gereken süreyi bildirmek için bir havuz uzmanı bulun. Buna ısıtma, temizleme ve filtreleme döngüleri de dâhildir. Havuz profesyonelinizi ne kadar fazla bilgi verirseniz, size o kadar iyi tavsiyede bulunabilirler.
  4. Havuzunuzu daha enerji verimli hâle getirmenin yolları hakkında Sermed Havuz’un verimlilik ile ilgili videosunu izleyin.
  5.  Ayrıca, Sermed Havuz’un ENERGY STAR onaylı değişken hızlı pompaları gibi enerji tasarruflu havuz ekipmanı satın alan havuz sahiplerine kaç hizmet ve enerji verimliliği servis sağlayıcısının indirim sunduğunu da kontrol edin.

Havuz Yatırımınızı En Üst Düzeye Çıkarın

Sezonun avantajlarından yararlanın, enerji tasarruflu havuz ekipmanlarını dâhil etmek için havuz fiyatları geliştirin. Doğru ürünleri seçerek yüzme havuzu yatırımınızı en üst düzeye çıkarırsınız.

Havuz kurulumunuz için doğru ürünleri seçme konusunda yardım almak üzere Sermed Havuz’a başvurun.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !