Prefabrik Havuz Sağlıklı Mıdır?

14 October 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Prefabrik Havuz Sağlıklı Mıdır

Prefabrik havuz uygun maliyetli, taşıması kolay ve yapımı hızlı olan havuz türüdür. Havuz sahibi olmak için en kolay yol olan prefabrik havuzlar Avrupa’da yaygın olarak kullanılmaktadır. Ülkemizde de son yıllarda daha çok tercih edilmeye başlamıştır. Bu havuzların yapımında kullanılan malzemeler betona göre daha dayanıklı olmasını sağlar. Aynı zamanda kaplama özellikleri insan sağlığına zarar verecek bakterilerin oluşmasını engeller. Filtre sistemleri sayesinde havuz suyu her zaman temiz kalır ve su berraklığı değişmez.

Prefabrik Havuz Sağlıklı Mıdır?
Prefabrik Havuz Sağlıklı Mıdır?

Prefabrik Havuz Avantajları Nelerdir?

Prefabrik havuz avantajları günümüzde daha çok tercih edilen havuz türlerinden biri olmasını sağlamıştır. Havuz yaptırmak zor ve yüksek maliyetli bir tercih olurken bugün istediğiniz havuz modeline sahip olmak oldukça kolaydır.

  • Prefabrik havuz tasarımları mevsim şartlarından etkilenmeden fabrikada hazırlanır ve sahada sadece montaj işlemleri yapılır. Böylece havuz sahibi olmak için uzun süre beklemenize gerek kalmadan 10-15 gün içerisinde havuzunuzda yüzmeye başlayabilirsiniz.
  • Bu havuz türünün sağladığı en büyük avantajlardan biri betonarme havuzlara göre %50 daha uygun fiyatlı olmasıdır.
  • Prefabrik havuz tasarımında kullanılan taşıyıcı malzemeler çeliktir. Kullanılan malzemeler havuzun daha dayanıklı olmasını sağlar.
  • Prefabrik havuzlar zemin hareketlerinden etkilenmez ve depreme karşı dayanıklıdır.
  • Havuz tasarımında kullanılan lineer kaplama anti-bakteriyel özellikleri taşımaktadır. Böylece havuzda sağlığınıza zarar verecek bakteri oluşumu engellenir.
  • Prefabrik havuzların filtre sistemleri doğru yapıldığı sürece havuz bakımı için fazla uğraşmanıza gerek kalmaz. Haftada sadece 1 saat ayırarak havuz bakımı yapabilirsiniz.
  • Havuz sahibi olmak maliyetli olmadığı gibi havuz bakımının maliyeti de düşüktür.

Prefabrik Havuz Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Prefabrik havuz modelleri uygun fiyatlı havuzlar arasında yer almaktadır. Bu havuzların sağladığı birçok avantaj olduğu gibi insan sağlığına zarar vermeyecek malzemeler kullanılır. Firmamız havuz tasarımında daha dayanıklı olması için çelik malzemeler kullanmakta ve bakteri oluşumunun önlenmesi için lineer kaplama tercih etmektedir. Son teknoloji filtre seçenekleri sayesinde havuz suyunun berraklığı sağlanmakta ve yüzey sıyırıcı sistemle fiziksel kirler doğrudan filtre sistemine gönderilmektedir. Havuz tasarımında kullandığımı doğru ürünler daha kolay havuz bakımı yapmanızı sağlayacağı gibi maliyetleri de düşürecektir.

Havuz bakımını sağlığınızı riske atmamak için haftada bir kez yapmanız gerekir. Prefabrik havuz bakımı için haftada bir saat ayırmanız yeterli olacaktır. Haftalık bakım yaparken gerekli olan klor miktarını suya atmanız gerekir. Klor sudaki zararlı bakterilerin ve virüslerin yok edilmesini sağlar. Bakım sırasında havuz dibini süpürmeniz önemlidir.  Havuz filtresinde toplanan saç ve fiziksel kirleri temizlemek için ters yıkama tekniği uygulamalısınız. Firmamız havuz tasarımında yosun oluşmasını engelleyen, anti-bakteriyel özelliğe sahip olan malzemeler kullandığı için ekstra Berraklaştırıcı ve yosun önleyici kimyasallar için ücret ödemenize gerek yoktur.

Prefabrik Havuz Özellikleri Nelerdir?

Prefabrik havuz modelleri havuz sahibi olmanın en kolay yoludur. Havuzlar fabrikada imal edilir ve sahaya taşınarak yerleştirilir. Böylece mevsim şartlarından etkilenmeden kısa sürede havuz tasarımı yapmak mümkündür. Havuz tasarımında istenilen tüm formlar kullanılabilir. Müşterilerimizin istekleri ve havuz konulacak alana göre havuz formu belirlenir. Prefabrik havuz uygun maliyetli, pratik, sağlıklı havuz türüdür.

Prefabrik Havuz Tasarımında Hangi Malzemeler Kullanılır? Prefabrik havuz sağlıklı mı; havuz tasarımında kullanılan malzemeler insan sağlığını tehdit eden bakterilerin oluşmasını engeller ve haftalık rutin bakımlarla hijyenik bir yüzme ortamı sağlanır. Havuz yapımında kullanılan malzemeler çeliktir. Havuz taşıyıcı malzemelerin çelik olması zemin hareketlerinden etkilenmemesini ve dayanıklı olmasını sağlar. Kaplama özellikleri sayesinde havuzda yosun, mantar ve zararlı bakterilerin oluşması engellenir. Prefabrik havuzlar öncelikle sağlığınız dikkate alınarak tasarlanır.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !