Prefabrik Havuz Yapımı Maliyetleri

30 May 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Prefabrik Havuz Yapımı Maliyetleri

Bahçeli bir eve sahip olmak, sabah uyanınca bahçedeki çimlerin üzerinde yürümek, çiçeklerin açtığını görmek ve onları verandadan seyrederken kahve yudumlamak herkesin hayalidir. Bunu bir de yüzme havuzu ile taçlandırmak ise bu hayalin doruk noktasıdır. Fakat yine birçoğumuz bu hayalleri gerçekleştirmenin çok büyük maliyetler doğuracağını düşünüyoruz. Oysa ki, inşaat tekniklerinin günümüzde geldiği nokta maliyetlerin de düşmesini sağlıyor. Nasıl ki betonarme bir eve göre prefabrik evler daha uygun fiyatlara inşa ediliyor ve inşaat süresi açısından avantaj sağlıyor ise, prefabrik havuz modelleri de zaman ve maliyet noktasında aynı avantajlara sahiptir.

Prefabrik Havuz Yapımı Maliyetleri
Prefabrik Havuz Yapımı Maliyetleri

Prefabrik havuz yapımı , standart yapım sürecinde maliyetler açısından avantaj sağladığı gibi, zemin hazırlığı sürecinde de betonarme havuz yapımı alternatifine göre birçok fayda sağlıyor. Bu durum yine zaman ve para açısından tasarruf elde etmenize olanak tanıyor. Bu avantajın birincil nedeni ise prefabrik havuz yapımı esnasında kullanılan komponentlerin önceden imal edilmiş olmasıdır.

Prefabrik Havuz Maliyetleri

Prefabrik havuz modelleri, havuz yapımı sürecinde gözle görülür zaman tasaarufu sağlıyor. Öyle ki, orta ölçekli bir prefabrik havuz, havuzun inşa edileceği alanın optimum uygunluk göstermesi halinde 7 gün gibi kısa bir sürede tamamlanarak sahibinin kullanımına sunulabiliyor. Ayrıca, betonarme havuzlara göre takriben %50 oranında daha ekonomik koşullarda gerçekleşen prefabrik havuz yapımı seçeneği, sizi bu hayalinizi gerçekleştirmeye daha da yaklaştırıyor. Peki bu nasıl oluyor?

Betonarme havuz yapımında zemin uygunluğu ve hazırlığı daha meşakkatlidir. Bunun sebebi, Betonarme havuzları oluşturan gövde yapının, prefabrik havuz modellerine göre daha ağır malzemeden ve tek parça olarak inşa edilmesidir.  Prefabrik havuz ise gövdeyi oluşturan paneller ve taşıyıcı metal iskelet yapının fabrika ortamında, kompozit malzemelerden ve daha hafif materyaller olarak üretilmiş olmasından dolayı zemine daha az yük bindirmektedir. Bu da zemin hazırlığını kolaylaştıran etkenlerdendir. Haliyle daha az işçilik ve daha düşük maliyet anlamına gelir.

Sonrasında gövde panellerinin “prefabrik” tanımının gereği önceden seri üretim şartlarında imal edilmiş olması yine ekonomik bir seçenek olmasında pay sahibidir. Prefabrik havuz modelleri , betonarme havuzlara göre daha az işçiliğe ihtiyaç duyduğu ve daha kısa sürede imal edildiği için, işçilik ücretleri açısından da ekonomik avantaj sağlar. Üstelik, daha fazla model seçeneği ile dilediğiniz formda inşa edilen bir prefabrik havuz sahibi olmanız da işten değildir. Bu noktadaki avantaj ise betonarme havuzların klasik kare ve dikdörtgen modeller haricindeki tasarım örneklerine çok açık olmaması, daire veya oval tasarımlı betonarme havuzlarının maliyetlerinin bu nedenle bir nebze daha yüksek olmasıdır.

Uzun Vadede Elde Edilen Avantajlar

Prefabrik havuz modelleri , kullanıma alındıktan sonraki süreçte de çeşitli faydalar sağlıyor. Doğa şartlarına dayanıklı yapısı ile uzun ömürlü olması ve bakım maliyetlerinin daha düşük olması, bütçenizi bu süreçte de yormuyor. Zira, betonarme havuzunuzda oluşabilecek bir çatlak ya da sızıntı söz konusu olduğunda, bu durumun telafisi prefabrik havuz seçeneğine göre daha zor ve daha yüksek maliyetlerle gerçekleşiyor.

Artık, siz de hayallerinizi süsleyen yüzme havuzuna daha kolay ulaşabileceğinizi biliyorsunuz. Birbirinden faklı tasarım ebatlarda prefabrik yüzme havuzu modellerine ve fiyat seçeneklerine kolaycak ulaşmak için web sitemiz üzerinden iletişim formu doldurarak ya da  0850 495 0 200 ve 0 532 111 73 73 numaralı telefon hatlarımız kanalıyla müşteri temsilcilerimize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !