Prefabrik Havuzda Spor Zamanı

15 September 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Prefabrik Havuzda Spor Zamanı

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte, insanlar bahçelerindeki, yazlıklarındaki veya site içindeki ortak yüzme havuzu da kullanmaya başlarlar. Bu havuzlar yüzmek adına olduğu gibi, sosyalleşmek amacıyla da değerlendirilirler. Yüzmek, tüm vücut kaslarınızı çalıştırmanız için en ideal yöntemlerden biridir. Peki sadece yüzmek yeterli midir? Havuzun kenarında daha farklı sporlar yapmanın imkânları nelerdir?

Prefabrik Havuzda Spor Zamanı
Prefabrik Havuzda Spor Zamanı

Prefabrik Havuzda Ne Şekilde Yüzebilirsiniz?

Prefabrik havuz şekline ve ebadına göre şekillenebilecek çeşitli sporlar seçebilirsiniz. Bunların başında, şüphesiz ki, yüzme gelmektedir. Peki yüzerkenözellikle nelere dikkat etmemiz gereklidir?

Spor amaçlı olarak yüzdüğünüzü düşünürseniz, öncelikle sık sık kulaç atmayı denemeli, günde ortalama en az bir saatinizi kendinize ayırmalısınız. Bu bir saat içinde kol kaslarınızın çalışması, yağlanmaları ve sarkmaları engelleyecektir. Zira, ağırlıkla kadınların kollarında yarasa kanadı denilen sarkmalar gözükmektedir. Bunları engelleme mahiyetiyle, içinizden en az 20’ye kadar sayarak, toplam 5 kurda 100 tane kulaç atarak, egzersiz yapabilirsiniz.

Kulaç atmanın dışında, değişik yüzme tekniklerini de denemeli, tek bir stile saplanıp kalmamalısınız. Sırt üstü yüzme, kelebek stili, pedal çevirme, dalış gibi stilleri de uygulayabilirsiniz.

Sermed Havuz Firması Yaptığı Prefabrik Havuzda Diğer Spor Faaliyetlerini Nasıl Yapabilirsiniz?

Sermed Havuz Firması sizin için yaptığı prefabrik havuzunuzda, yüzmenin dışında farklı sporları da deneyebilirsiniz. Bu sporların başında, havuzun kenarında ısınmak ve aerobik hareketleri yapmak gelmektedir.

Havuz denilince herkesin aklına onun içi gelse de çevresinde yapılacak etkinliklerle de vücudunuzu çalıştırmanız olanaklıdır. Havuzun kenarını oturup, ayaklarınızı suya sokarak, pedal çevirme hareketleri yapabilir veya ayaklarınızı bir ileri bir geri sallayarak, bilek, bacak, baldır kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Bu hareketler ayrıca, kalçanıza ve karın kaslarınıza da yarar sağlayacaktır.

Havuzun kenarında yapacağınız ve boyundan, enseden başlayarak, kollara, belinize uzanan ısınma hareketleri de hem kan dolaşımınızı hızlandıracak hem güneşten alacağınız D vitaminini enerjiye dönüştürmenize olanak sunacak, hem de bedeninize form vermenize imkân sağlayacaktır. Bu hareketleri tek başınıza yapacağınız gibi, ailenizle, çocuklarınızla, arkadaşlarınızla ve site sakinleriyle birlikte yapmanız da mümkündür. Hareketleri uygularken, müzik açmanız da ayrıca sizi motive edecektir.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !