Prefabrik Havuzda Spor

10 June 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Prefabrik Havuzda Spor

Havuzunuzun Büyük Bir Kalori Yakıcı Oluşunun Altı Sebebi

Egzersiz rutininizi güçlendirmek mi istiyorsunuz? Spor salonundan sıkıldınız mı? Bunun yerine havuza gidin. Yüzme inanılmaz bir kalori yakıcıdır: Cinsiyet, vücut tipi ve kilo gibi şeylere bağlı olarak bir saat boyunca havuzda yüzmek yaklaşık 1000 kalori yaktırabilir!

 1. Yüzme düşük etkili bir egzersizdir.

Koşmak gibi bazı popüler egzersiz formları eklemler için zor olabilir. Yüzme böyle değildir. Bu egzersiz ka­lori yak­tı­rır ancak aynı zamanda astronotların sıfır yer çekimi uzay koşullarını simüle etmek için su altı eğitimini kul­lan­ma­sı yeterince düşüktür. Bu; yüzmeyi yaşlılar, yaralanıp iyileşen insanlar, eklem il­ti­ha­bı ve onları özellikle sa­vun­ma­sız hâle getiren artrit gibi rahatsızlıkları olan kişiler için ideal bir eg­zer­siz hâline getirir.

 • Yüzme aynı zamanda harika bir tüm vücut egzersizidir.

Güneş ışığı yüzünüze vurduğunda ve havuz suyu cildinizden aşağı döküldüğünde vücudunuzun çok çalıştığınızı dü­şünmeyebi­lir­siniz. Ancak yüzme kesinlikle diğer sağlıklı yaşam rutinleri gibi kalori yaktıran tam bir vücut eg­zer­sizidir. Suda kayarken, kilo verme hedeflerinize yakın kaloriler ve inçler arasında ilerlersiniz.

İyi kalori yakıcı kas çalışması için bu zorlu yüzme egzersizini deneyin:

 • Isınma: Ilımlı eforda 100 m.
 • Hızlı yüzme: her hareketten 50 m: serbest stil, kurbağalama, kelebek
 • 30 saniye dayanma
 • Yüzme hızlı: Her hareketten 100 m: serbest stil, kurbağalama, kelebek
 • 30 saniye dinlenme
 • Soğuma: Ilımlı eforda 100 m.

Yüzme Hesaplayıcı: Kulaç İle Yakılan Kaloriler

Yakılan kalori miktarı; kilo, cinsiyet, vücut tipi, yaş ve diğer faktörlere bağlı olacaktır. Yüzme sırasında yakılan ka­lo­ri miktarı, ne kadar yüzdüğünüze ve yüzme kulaç türüne bağlı olarak da değişecektir.

 • Yüzmede kardiyo ve vücut geliştirme bir aradadır.

Yüzme, kardiyovasküler sisteminizi sağlıklı hâle getirir, sonuçta dayanıklılık oluştururken daha verimli nefes al­ma­nıza yardımcı olur. Ve su sizi hafif hissettirir ama aslında havadan 780 kat daha yoğundur. Havuzda süzülmek için bu yoğun dirence basarken vücudunuzun her kası çalışacak ve kalori yakacaksınız.

 • Su egzersizi yaralı insanlar için güvenlidir.

Su kaldırma kuvveti sayesinde yüzmeye imkân verdiğinden yaralanmalardan kurtulanlar için ideal bir kalori yak­ma egzersizidir. Ve yüzemeyen insanlar için bile suda yürümek, su ağırlık antrenmanı veya bir kürek sörfüne tep­mek gibi kalori yakma egzersizleri harika bir alternatif olabilir.

Prefabrik Havuzda Spor
Prefabrik Havuzda Spor
 •  Su doğal bir ruh hâli güçlendiricidir.

Her türlü egzersizin depresyonu azaltmada ortak faydalarına ek olarak, yüzme ruh hâlini özel olarak düzeltme im­­kânı sunar. Hipokrat’a kadar uzanan tıp uzmanları, hem fiziksel hem de zihinsel sağlık koşulları için hidro­te­ra­piyi önerdiler. Ve su, modern dünyanın aşırı uyarılmış duyularının stresini ve endişesini yatıştırır, sakin bir hâle gel­mesini sağlar. Egzersizi, doğal peyzajın huzuruyla çevrili bir arka bahçe havuzunun yatıştırıcı sularıyla birleş­tir­mek, önemli bir ruh hâli güçlendiricidir.

 • Havuz herkes için kalori yakıcı eğlencedir.

Küçük çocukların ve gençlerin, orta yaşlı yetişkinlerin ve büyükanne ile büyükbabaların birlikte eğlenebilecekleri çok fazla spor yoktur. Erken yaşta yüzmeyi öğrenmek, son yıllarda uzun süre kullanılabilecek bir beceri geliştirir. Farklı fiziksel yeteneklere sahip kişiler -ve her cinsiyetten, vücut tipinden ve atletizm seviyesinden insanlar- birlikte yüzmenin tadını çıkarabilirler.

Yüzmenin Ötesinde: Havuzunuzda Kalori Yakmanın Diğer Yolları

Yüzme havasında olmasanız bile kalori yakma aktiviteleri ve su sporları sizi aktif tutabilir. Su antrenman ruti­ni­ni­ze biraz heyecan katmak için su aerobiği, su voleybolu veya su topu gibi başka bir su egzersizi deneyin.

Kalori hesaplayıcı: Ağırlıkça 30 dakikalık havuz egzersizi

Prefabrik Havuzda Spor

Sermed Havuz, havuz sektöründe bir ilki gerçekleştirmekte ve modern online satış sistemine geçerek hem havuz hem de havuz aksesuarları ürünlerinde online satış hizmeti sunmaktadır.

Profesyonel ve konusunda deneyimli ekibi sayesinde havuz ekipmanlarınızı kaliteli ve güvenilir şekilde online alabilirken, aynı zamanda prefabrik havuz seçiminde size yardımcı olmaktadır.

Uzman ekibimize ulaşmak için 0850 495 02 00 / 0532 111 73 73 numaralı hatlarımızdan ulaşabilir ya da info@sermedhavuz.com adresimizden e-posta yoluyla da uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !