Prefabrik Havuzlar Ne Kadar Sürede Yapılır ?

17 August 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Prefabrik Havuzlar Ne Kadar Sürede Yapılır ?

Bu yazıyı okuduğunuz için inkâr edemezsiniz; havuz almayı düşünüyorsunuz!

Prefabrik Havuzlar Ne Kadar Sürede Yapılır ?
Prefabrik Havuzlar Ne Kadar Sürede Yapılır ?

Henüz kimse biliyor mu, yoksa ailenize, arkadaşlarınıza veya eşinize bir adım atmaya hazırlanmak için seçenekleriniz hakkında gizlice ayrıntılar alıyor musunuz?

Harika haber, Sermed Havuzu tercih ederek doğru yere geldiniz.

İlk olarak, liner havuzları prefabrik veya betondan ayıran nedir?

Liner kaplama havuzları genellikle daha ucuza mal olur. Su kimyasının korunması, beton havuzlara kıyasla biraz daha kolaydır. Prefabrik havuz gibi, liner havuz da algleri gerçekten çekmeyen daha pürüzsüz bir yüzey sunar. Bu faydalara rağmen, uzun ömürlülük, genel ömür boyu maliyetler, dayanıklılık ve tasarım dâhil olmak üzere dikkate alınması gereken bazı önemli olumsuzluklar vardır.

Sermed Havuz Firması olarak Prefabrik havuzları üretiyor, kuruyor ve havuz yapımı nın tüm adımlarını tamamlayıp havuzunuzu hazır halde sunuyurpuz , ancak havuz işinde olduğumuz için liner havuzları hakkında da çok şey biliyoruz.

Liner Kaplama Havuzlarında Sık Karşılaşılan Sorunlar

Bir liner kaplama satın alırken, kalınlık kaçınılmaz olarak devreye girecektir. Daha ucuz olan seçenek, biraz daha ince olan kabartmalı astardır. 5-9 yıl kullanılacak, ancak yırtılma mümkün olacaktır. Köpek pençeleri, bir ağaç dalı veya kendi ayak parmaklarınız bile astardaki bir deliği delebilir.

Bu her zaman tüm linerin değiştirilmesi gerektiği anlamına gelmez, ancak linerin kendisinin uzun ömürlülüğü için kesinlikle iyi değildir.

Biraz daha pahalı, kabartmasız, daha kalın olan liner tercih edebilirisiniz. Bu astar daha dayanıklıdır, ancak daha ağırdır, bu da kurulumu daha zor hâle getirir (ve daha pahalıdır).

Kalınlık ayrıca kırışıklıkları yumuşatma ve köşeleri “doğru” hâle getirme sürecini zorlaştırır. Köşeler düzgün takılmazsa kuru çürümeye yol açan bir hava boşluğu bırakabilir. Kuru çürüklük oluşunca, havuz kullanılamaz duruma gelir.

Çoğu havuz garanti kapsamındadır. Hatta bazıları 25-30 yıl.

İnce baskıya ikinci bir göz atın.

Faydalanacağız garantilerin çoğu orantısızdır. Yani her yıl değer kaybetmektedir. 4. yılda bir şey meydana gelirse farklı, ancak 7. yılda bir şey olursa farklı garanti kapsamı olabilir. Ayrıca, havuzu düzeltmek için iş gücü maliyeti gibi kapsamadığı şeyler de vardır.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !