Prefabrik Havuzu şok etmek ve süper klorlama

14 June 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Prefabrik Havuzu şok etmek ve süper klorlama

Prefabrik Havuzları Şoklama ve Otomatik Tuz / pH Cihazları, Havuzunuzu şok etmek veya süper klorlama, normal klor miktarının üç ila beş katını ekleyerek havuz suyunuzu temiz ve güvenli tutmak için tasarlanmış bir temizleme yöntemidir. Bu, kısa bir süre içinde klor seviyesini önemli ölçüde yükseltir. Prefabrik Havuz şok etmek günlük rutin olmamalıdır. Elbette, havuzunuzu şok etmeniz için havuzunuzu ihmal ettiğiniz veya havuzunuzun bir fırtınadan kurtulduğu zamanlar gibi kesinlikle gerekli olduğu zamanlar vardır. Bununla birlikte, bir tuzlu su jeneratörünüz varsa ve kimyasal seviyelerinizi sürekli olarak test edip izlerseniz, prefabrik havuzunuzu sık sık şok etmeye gerek yoktur.

Prefabrik Havuzu şok etmek ve süper klorlama
Prefabrik Havuzu şok etmek ve süper klorlama

Havuz sahipleri havuzu şok ederken genellikle tek bir endişe duyuyorlar. Havuzumu şok ettikten ne kadar sonra yüzebilirim?

Ne yazık ki, prefabrik yüzme havuzu nda tekrar yüzmeden önce ne kadar beklemeniz gerektiğini belirleme konusunda genel bir fikir birliği yoktur. Bununla birlikte, genel bir fikir birliği olmadan bile, şoktan sonra havuz yüzücüler için tekrar güvenli olduğunda havuzun daralmasına yardımcı olan birçok ikna edici faktörü henüz keşfedebildik.

Prefabrik Havuzunuz Ne Kadar Kirli?

Genel olarak, dengeleyici kimyasalların çoğu (pH, alkalinite ve kalsiyum sertliği gibi) bir saat içinde havuz suyunuzun bir parçası hâline gelir ve bunları ekledikten sonra yüzebilirsiniz. Öte yandan şok edici, havuzun ayarlanması daha uzun sürer. Sonuç olarak, yüzme için güvenli hâle gelmeden önce daha uzun bir bekleme süresi olmalıdır. Ama suyun yüzmek için güvenli olması için ne kadar süre beklemek gerekir? Havuza girmeden önce gerçekçi bir zaman çerçevesi vermeden önce göz önünde bulundurmanız gereken faktörler vardır.

İlk olarak, havuzunuzun aslında ne kadar kötü veya kirli olduğunu değerlendirin. Açıkçası, bataklıktan günler uzak olan havuzlar, yağmurlu bir günden iyileşen bir havuzdan daha fazla zaman ve bakım gerektirir. Alg çiçeklerinden dolayı geniş bir tedavi gerektiren yüzme havuzları kelimenin tam anlamıyla haftalar alabilir. Ortalama olarak, havuz sahipleri şok verirken normal dozun üç ila beş katını kullanırlar. Bununla birlikte, ciddi koşullar altında, bazı havuzların normal dozajın beş ila on katına ihtiyacı olabilir.

Böyle büyük bir dozun amacı, havuzunuzdaki kombine klor, organik atık ve diğer kirleticileri parçalamak ve pozitif bir serbest klor seviyesi oluşturmaktır. Bu süreç anında gerçekleşmez ve işlemi tamamlamak birkaç gün sürebilir. Her havuzdaki durum ve kimyasal düzeyler değişir. Bu nedenle bir havuz teknisyeninin her havuz için uygun olan belirli zaman dilimlerini belirlemesi imkânsızdır.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !