Prefabrik Havuzunuz İçin Hangi Su Kaynağı En İyisidir?

21 January 2021 Yayımlayan : Sermedhavuz
Prefabrik Havuzunuz İçin Hangi Su Kaynağı En İyisidir?

Havuzunuzu doldurmak için su çekebileceğiniz birkaç farklı kaynak vardır. Kuyu veya şehir suyu kullanabilir, su nakledebilir veya bu tür bir hizmet sağlayıp sağlamadıklarını görmek için yerel su sağlayıcınıza bile ulaşabilirsiniz.

Sonuçta, soru hangi kaynağın daha iyi olduğu değil, havuzunuz, bütçeniz ve zamanınız için en uygun kaynağın hangisi olduğudur. Kırsal alanda yaşayan bir ailenin yaptığı şey, büyük bir şehirde yaşayan bir aile için muhtemelen en iyi yöntem değildir. Yönteminizi seçmeden önce, para harcamadan önce her bir su kaynağı türünün farklı yönlerini, havuz maliyetini ve dikkate almanız gereken diğer değişkenleri keşfedelim.

Şehir suyu

Şehrinizin suyunu veya düzenli musluk suyunu kullanmak, prefabrik havuz sahiplerinin havuzlarını doldurmak için kullandıkları en yaygın yöntemdir. Tatiller için yanınızda kalan bir aileniz olduğunda düşünün; faturanız her zaman normalden çok daha yüksektir. Gerçekçi olmakla birlikte, bu seçeneği kullanmak en uygun ve en ucuz olanlardan biridir.

İlk olarak, şehir suyunun bitmesi konusunda endişelenmenize gerek yok. Şehrinizde kullanabileceğiniz sağlıklı bir su kaynağı vardır. İkincisi, ev sahibi için çok uygundur. Herhangi bir yere gitmenize gerek yoktur çünkü prefabrik havuzu doldurmak için arka bahçenizden akan düzenli bahçe hortumlarını kullanabilirsiniz.

Şehir Suyu Maliyeti

Burası, prefabrik havuz sahibi olarak devreye giriyor. Su fiyatı galon başına genel bir fikir edinmek için yerel su şirketinizle iletişime geçmenizi veya aylık faturanızı gözden geçirmenizi öneririz. Yine, su fiyatları şehir başına değiştiğinden, havuzunuzu doldurmanız için size tahmini maliyeti sağlayamayız. Galon başına fiyat elde ettikten sonra, tahmini bir maliyet elde etmek için bu miktarı havuzunuzdaki galon sayısıyla çarpın.

Diğer ücretler

Sıkı su kısıtlamalarına tabi olan bölgeler vardır, ailenize verilen su miktarını aşmak fazladan para cezasına neden olabilir. Bu cezalarla, bu kaynak hâlâ havuzunuzu doldurmak için en ucuz seçeneklerden biridir.

Sıkça Sorulan Sorular

S1: Standart bir bahçe hortumu kullanarak tüm havuzu doldurmak ne kadar sürer?

C: Standart bir bahçe hortumu dakikada yaklaşık dokuz galon suyu serbest bırakır. Bu saatte yaklaşık 540 galon demektir. Örneğin, 20.000 galonluk bir prefabrik havuzunuz varsa, tamamen doldurulması yaklaşık 37 saat sürecektir. Kabaca havuzunuzu tamamen doldurmak yaklaşık iki gün sürer.

S2: Havuzumu dengelemek zorunda kalacak mıyım?

C: Evet, havuzunuzu kimyasal olarak dengelemek ve korumaktan sorumlusunuz.

S3: Havuzunuz dolduktan ne kadar sonra yüzebilirsiniz?

C: Havuzu doldurup dengeleyene kadar havuzunuzu kullanmaktan kaçının. Ayrıca, havuzun dibini açıkça görebilmelisiniz ve pH ve FC seviyeleriniz olması gereken aralıkta olmalıdır.

Kuyu suyu

Yaşadığınız yere bağlı olarak, havuzunuzu doldurmanız için kuyu suyu başka bir uygun seçenek olabilir. Kuyu suyunun ücretsiz olması, havuz sahiplerinin çoğunu, varsa kuyularını kullanmaya ikna eder. Su maliyetleri açısından bu kaynak en ucuzudur. Yine de, kuyu suyunu kullanmadan önce dikkate almanız gereken başka durumlar da vardır.

Kuyu Suyuyla İlişkili Riskler

Kuyu suyu kullanımıyla ilgili temel endişelerden biri suyun kalitesidir. Zeminin derinliklerinden pompalanan suyun belirgin bir kokusu vardır. Sülfür kokusuna, element kükürt ve sülfatlara şok verilebilen hidrojen sülfür neden olur. Bununla birlikte, bu seviyeler çok yüksekse, şok edici yardımcı olmayabilir. Kuyu suyunu kullanmadan önce demir, bakır ve hidrojen sülfür seviyelerini kontrol etmek iyi bir fikirdir. Su serbest olmasına rağmen, yüksek element seviyesine sahip su kimyasallara aşırı harcamaya neden olabilir.

Ayrıca pompanıza koyduğunuz iş yükünü dikkate almak iyi bir fikirdir. Havuzunuzun boyutuna bağlı olarak, pompanızda çok fazla aşınma olabilir. Kuyu suyu kullanmayı seçerseniz, ne kadar süre kalacağınıza karar verirseniz pompanız anahtardır. Kuyularınızın ne kadar derine gittiğini de dikkate aldığınızdan emin olun.

Yine de, havuzlarını doldurmak için kuyularını kullanan birçok mutlu ev sahibiyle karşılaşıyoruz. Kuyudan su kullanmayı düşünüyorsanız, suyunuzu test ettiğinizden, kuyularınızın ne kadar derin olduğundan emin olun ve kuyu pompanızın ömrünü değerlendirin.

Taşınan Su

INYO’da çalışmaya başlamadan önce, büyük miktarda su satın alabileceğinizi ve size teslim edebileceğinizi bilmiyordum. Çoğu su hizmeti şirketi prefabrik yüzme havuzu, kaplıcalar, havuzlar ve diğer konut ve ticari kullanım için içme suyu taşıyor. Mevcut tüm su kaynaklarından suyun taşınması en uygun ve en hızlı olandır.

Mevcut tüm su kaynaklarından suyun taşınması en uygun olanıdır. Bir bahçe hortumundan farklı olarak, su dağıtım şirketleri tarafından sağlanan hortumların çapı daha büyüktür ve havuzun daha hızlı dolmasına neden olur. Çoğu durumda, teslimatı beklemek için işten zaman ayırmanıza gerek yoktur. Çoğu şirket, siz evinizde olmadan havuzunuzu teslim edebilir ve doldurabilir.

Taşınan Su Dağıtımının Maliyeti

Taşınan su, yüzme havuzu nuzu doldurmak için en pahalı kaynaktır. Hayattaki birçok şeyde olduğu gibi, aslında ödediğiniz şey kolaylıktır. Çoğu nakliye şirketi suyu galon veya kamyon yükü sayısına göre toplu olarak satar.

Örneğin, Kuzey Carolina’da bir su taşıma şirketi araştırdım. Her kamyon yükü 6.000 galon su tutar. 30.000 galon su veya beş kamyon yükü için tahmini tutar toplam 1.250 dolardı. Bu fiyata suyun maliyeti ve teslimat ücreti dâhildir. Kuyu suyu kimyasal olarak kararsız olan ev sahipleri için bazen havuzunuzu kuyudan yarıya kadar, diğer yarısını bir nakliye şirketinden doldurmak idealdir. Ayrıca size maliyet açısından kolaylık sağlar.

Sıkça Sorulan Sorular

S1: Kamyonun su basıncı havuza zarar verir mi?

C: Hayır, pompalar genellikle ilk altı inç için boştadır. Daha sonra, su akışı yavaş yavaş artar. Bu havuzun çok hızlı dolmasını önler ve kırışırsa lineri düzeltmenizi sağlar.

S2: Su kamyondan havuza nasıl giriyor?

C: Nakliye şirketi sokaktan arka bahçeye uzun hortumlarla çalışır. Hiç bir kamyonun havuzunuza ulaşamayacağı konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

S3: Farklı türde su taşıyor musunuz?

C: Çoğu taşımacılık şirketi içme suyu için içme suyu veya özel olarak bir havuz veya spa için su sağlayabilir. Bazı durumlarda klorlu su da sağlayabilirler. Fiyatlar şirkete ve konuma göre değişir.

Kaynak Seçme

Her havuz ve her aile farklıdır. Havuzla ilgili birçok durumda, karar vermek kişiseldir. Havuz endüstrisinde ikili cevap yoktur. Bir aile için en iyi kaynak, bir sonraki aile için ideal seçim olmayabilir. Bir su kaynağı seçmeden önce, sizin için neyin önemli olduğunu düşünmelisiniz. Acele ediyor musun? Bütçeniz var mı? Bazı havuz sahipleri için seçenekler sınırlıdır, bu nedenle bir kaynak seçmek zor değildir. Ancak, bazı bölgelerde iki veya üç seçeneğiniz vardır. Yüzme havuzunuzu doldurma sürecindeyseniz, hangi su kaynağını seçtiğinizi ve nedenini bize bildirin. Yerel bir su sağlayıcınızın havuzunuzu doldurup doldurmayacağından emin değilseniz, onları arayın! Bölgenizdeki su ve havuz maliyeti ni bilmiyor musunuz? Onlarla iletişime geçin.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !