Prefabrik Havuzunuzu Kışa Hazırlama Nasıl Yapılır

31 December 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Prefabrik Havuzunuzu Kışa Hazırlama Nasıl Yapılır

İster sıcak iklimde ister soğuk iklimde yaşıyor olun, prefabrik havuzunuzun doğru bir şekilde kapatılması havuzunuzun ömrünü uzatmak için çok önemlidir.

Soğuk iklimler

1. Lekeleri, kireçlenmeyi ve yosun oluşumunu önlemek için pH değerini 7.2-7.8’e ayarlayın. Ürün yönergelerini kullanarak havuzu şok edin.

2. Filtreyi 24-48 saat çalıştırın.

3. Yüzen pislikleri temizleyin ve iyice vakumlayın.

4. Su donmadan önce yosun oluşumunu önlemek için bir yosun ilacı ekleyin.

5. Su seviyenizi düşürmek için havuz firması talimatlarını izleyin. Kış aylarında sadece birkaç havuzun tamamen boşaltılması gerekir. Birçok havuz, kısmen bir tampon olarak su ile doldurulduğunda soğuk sıcaklıkları daha iyi karşılar. Süzülmüş bir prefabrik havuz da çatlayabilir veya yeraltı suyundan gelen basınç nedeniyle yerden çıkabilir.

6. Filtre pompasını, tahliye pompasını, filtre ısıtıcısını ve diğer tüm ekipmanları kapatın. Donmayı önlemek için depolayın. Yağlama ve uygun kaplama (lar) için üreticilerin talimatlarını izleyin.

7. Destek ekipmanına giden tüm gücü kapatın, sigortaları çıkarın veya devre kesicileri kapatın.

8. Parça veya trampleniniz varsa, çıkarın ve depolayın.

9. Havuzu sıkıca örtün ve su torbalarını yarıya kadar doldurun (rüzgârın altına girmemesi için kapağın kenarı kapalı olmalıdır). Kaliteli bir havuz örtüsü su, hava ve havuz kimyasalları na karşı dayanıklıdır ve yaprakları ve havadaki tozu dışarıda tutar.

Sıcak İklimler

İkliminiz daha uzun bir yüzme sezonuna izin verir. Ancak, havuzunuzun kullanılmayacağı haftalar varsa, sezon için havuzunuzu tamamen kapatmak yerine, rutin bakım işlemlerine sınırlı bir programla devam edilmesi gerekir.

1. Filtre çalışma süresini yarıya indirerek başlayın. PH değerini 7.2-7.8 arasında tutun ve milyonda 1.0 ila 3.0 kısım arasında serbest klor bulunun (test cihazı kullanın). Bu süre boyunca ekipmanların doğru bakımı için havuz ekipmanı üreticilerinin talimatlarını izleyin.

2. Havuzunuzu örtmüyorsanız, filtreyi her hafta temizleyin, filtreyi üreticinin talimatlarına göre koruyun ve gerektiği gibi vakumlayın.

3. Havuzunuzu örtmek yaprak ve kiri dışarıda tutar. Havuz örtüsünü kapatmadan önce, havuzunuzu satın aldığınız firmanın havuz kullanım tamilatlarına uygun şekilde havuzunuz da kimyasal şok uygulaması yaparak havuzunuzunu kapatın.

Tüm yeni yüzme havuzu ipuçlarından haberdar olmak için bültenimize kaydolun!

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !