Solar Havuz Örtüsü (Yazlık)

SOLAR HAVUZ ÖRTÜSÜ (YAZLIK)

. Uvi Katkısı
. Yüzen Örtü
. Havuz Mavisi
. Yüksek Isı İzalasyonu

Solar Örtü, ısıtma faturanızı bozmadan havuz sıcaklığınızı yükseltmenin ve ısıyı korumanın çevre dostu yoludur. Solar Örtü, güneşin havuza girmesine ve ısınmasına izin verir; kalın, yansıtıcı, alüminize kaplama içeren ve güneşi havuzunuzdan uzakta yansıtan deneysel güneş örtülerinin aksinedir. Harris'in Solar Kapakları daha uzun ömürlüdür çünkü esnekliğini korurlar ve koyu renkli, opak battaniyeler gibi kırılgan hale gelmezler. Solar örtüler, sıcak UV ışınlarının havuzunuza doğrudan nüfuz etmesini sağlar; su sıcaklıklarını 10 °C dereceye kadar yükseltmek.

Ayrıca örtü, havuz kullanılmadığında optimum havuz konforunu sürdürmek için ısının korunmasına yardımcı olur. Havuz sahipleri havuz sularının mavi rengine bayılırlar ve solar havuz örtülerimiz mavinin parlamasını sağlar. Havuzunuza kir, silt ve döküntülerin girmesini önleyin ve maruz kalma nedeniyle kimyasalların tükenmesini önleyin.

SOLAR HAVUZ ÖRTÜSÜ (YAZLIK)

SOLAR HAVUZ ÖRTÜSÜ (YAZLIK)

> SOLAR HAVUZ ÖRTÜSÜ

Havuz örtüsü, havuzunuzun daha az enerji kaybetmesine, dolayısıyla, ciddi miktarda enerji tasarrufu sağlamasına, ikinci olarakta havuzunuzun yaprak, toprak, çamur, toz ve böcekler gibi dış etkenlerden korunmasını sağlar.

> ÖRTÜ SEÇİMİ

Kapalı suyu ısıtılmış havuzlar, birkaç şekilde ısı kaybeder. Ancak bunların en etkilisi buharlaşmadır. Buharlaşma esnasında havuzdan ısının nasıl kaybedildiğini basit bir örnekle şöyle açıklayabiliriz:

Bir litre suyun sıcaklığını bir derece arttırmak için 1 cal enerji harcandığını varsayarsak, 26 derecelik bir havuzdan 1 litre suyun buharlaşmasıyla 1000 cal ‘lik enerji kaybı meydana gelir. Bu rakamlar göz önüne alındığında 1000 litre suyu 1 derece ısıtmak için harcadığınız enerji 1 litre suyun havuzdan buharlaşmasıyla yok olur.

Solar havuz Örtüsü ile havuzunuzu örttüğünüz zaman bu buharlaşmanın, dolayısıyla enerji kaybının önüne geçmiş olursunuz. Buharlaşmayı önlemenin en kolay yolu havuzunuzun üzerini örtmektir.

Tıpkı kaynayan tencerenin ağzını kapatmak gibi, suyun daha çabuk ısınmasını ve daha geç soğumasını sağlamış olursunuz. Bu vesileyle buharlaşma ile kaybolan enerjinin büyük bir kısmını korumuş ve kışın az enerji ile daha çabuk ısıtmış olursunuz.

> ÖZELLİKLERİ

UVI KATKISI:

UVI ( Ultra Violet Inhibitors ) Mor ötesi ışınları önleyici katkılar sayesinde, solar havuz örtünüz güneşin zararlı ışınlarından korunur. UVI katkısız üretilmiş havuz örtülerine göre 3 ile 4 kat daha uzun ömürlüdür.

YÜZEN ÖRTÜ:

Blue Garden solar havuz örtüsü, üzerindeki hava kabarcıkları sayesinde havuzunun üzerinde asla batmadan yüzer. Blue Garden solar havuz örtünüzü havuzunuza sermek ve havuzunuzdan toplamak çok kolaydır.

HAVUZ MAVİSİ:

Yüzme havuzları, fonksiyonellikleri kadar dekoratif ve hoş görünümleriyle de ev, otel ve işyerlerinin önemli bir aksesuarıdır. SOLAR Havuz örtüsü, balonlu yüzeyi ve canlı mavi rengiyle hoş bir görünüm yaratmaktadır.

YÜKSEK ISI İZOLASYONU:

Blue Garden solar havuz örtüsünün üzerindeki hava kabarcıkları sayesinde, düz filmlere göre daha fazla ısı izolasyonu sağlanmaktadır. Kısaca açıklamak gerekirse, baloncuklar içinde hapsolmuş hava molekülleri, havuz suyu ve soğuk hava arasında bir ısı köprüsü oluşturmakta, havuz suyunda birikmiş ısı enerjisini düz havuz örtülerine göre çok daha iyi korumaktadır. İsteğe göre alüminyum folyo ile kaplanarak ısı koruması daha da arttırılabilir.

Ürün hakkında Yorum Yapınız

Ürünü Derecelendirin

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !