Terasa Havuz Yapımı Gerçekleşir Mi?

29 November 2021 Yayımlayan : Sermedhavuz
Terasa Havuz Yapımı Gerçekleşir Mi?

Havuz yapımı işleminin sadece müstakil evlerin bahçelerine yapıldığını düşünenlerdenseniz yanılıyorsunuz. Çünkü artık günümüz teknolojileri ile terasa ve geniş balkonlara da havuz modelleri yapılabilme durumu söz konusudur. Günümüz dünyasında koca koca binalarda yaşamak hemen hemen her insanın rutinleri arasında yer almaktadır. Villa ve müstakil evlerde oturmak hayal olsa da havuzlu bir evde yaşamak artık hayal değil.

Eğer sizler de havuz yapımı hakkında araştırmalar yaparak balkonlarınıza ve teraslarınıza yüzme havuzu yaptırmayı düşünenlerden iseniz ve bunu gerçekleştirmek için bir havuz firması arayışlarında iseniz bizlerle irtibata geçmeyi ve bizlerden de fiyat almayı unutmayınız.

Ancak tabi ki, havuz yapımı için alınması gereken resmi izinler bulunmaktadır. Bu izinler dışında zemin uygunluğunun da incelenmesi gerekir. Bina projesinin hazırlanması sonucu uygunluk ve izin de tamamlandıktan sonra hemen havuz yapımı işlemlerine başlanabilmektedir. Ancak insanlar terasa ya da balkona nasıl havuz yapılacağını da merak edip araştırmaktadırlar. Yazımızın devamında nasıl yapıldığından bahsediyoruz.

Terasa Havuz Nasıl Yapılır?

Terasa nasıl havuzun yapılacağı merak konusudur. Ancak betonarme havuz ve prefabrik havuz modellerinde olduğu gibi yapılmamaktadır. Ortamın müsaitliği netleştikten sonra en az 90 cm en fazla 120 cm derinliğinde bitümlü cam tülü üzerine yapılmaktadır. Cam tülü kaplı levhaların üzerine saydam plastik vernik üzerinden mavi boya ile boyanarak dekorasyonu tamamlanmaktadır. Yan duvarları da balkon ve terasa uyumlu bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Balkon ve teraslara yapılan havuzlara ışıklandırma yapılarak estetik bir görüntü kolaylıkla elde edilmektedir. Açık ve kapalı havuz şeklinde ev sahibinin isteğine göre dizayn edilmektedir. Genellikle kapalı havuz şeklinde yapıldığı kadar açık hava teras havuzları da yapılmaktadır.  Balkon ve terasa uyumlu birçok hazır havuz modelleri bulabilme şansınız bulunmaktadır.

Havuz yapım fiyatları diğer havuz modellerine göre biraz değişiklik gösteriyor olsa da ciddi bir bütçe ödemeden sizler de artık evinizde havuzun keyfini çıkartabilirsiniz. Havuz yapımı hakkında daha detaylı bilgiler almak isterseniz hemen bizlerle iletişime geçerek hem model örneklerimizi görebilir hem de fiyat tekliflerimizi öğrenebilirsiniz.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !