Yeni Trend: Havuzlu Müstakil Yaşam

14 Ağustos 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Yeni Trend: Havuzlu Müstakil Yaşam

Senelerdir, birbiri ardına yapılan binalar, gittikçe yükselen şehir siluetleri, betonlaşan tepeler, gittikçe daha azı görülebilen ufuk çizgisi, kalabalıklar… Modern şehir hayatının gerekliliklerinden biri olan apartman daireleri durmak bilmeden yükseliyor. Haliyle, gittikçe kara ütopyayı andıran bu çılgın yapılaşmanın içerisinde yer almak stres ve kaygı seviyesini de yükseltiyor.

Yeni Trend: Havuzlu Müstakil Yaşam
Yeni Trend: Havuzlu Müstakil Yaşam

Apartman daireleri, Sanayi Devriminden sonra gittikçe kalabalıklaşan şehir nüfusunu barındırmak için yaygınlaşmaya başladı. O zamandan beri, büyüyen her şehrin çehresi yüksek binalarla çevrelenmeye, bu binalarda binlerce insan yaşamaya başladı.

Uzun bir süre, müstakil evlerini daire karşılığında satan insanlar apartman dairelerine yerleştiler. Birçoğu müstakil evini bıraktığı için hata yaptığını düşünmüş olabilir. Çünkü müstakil bir ev, müstakil bir yaşam sunar.

Müstakil Ne Demek?

Müstakil denildiğinde çoğu insanın gözünde bahçeli, bir ya da birkaç katlı evler canlanır. Emlak piyasasında bu evlerin müstakil ev olarak anılmasından dolayı bu çağrışım oldukça yerindedir. Peki müstakil kelimesinin anlamının ne olduğunu düşündünüz mü?

Müstakil sözcüğü Türkçeye Arapçadan geçmiştir. Kısaca “bağımsız” anlamına gelir. Müstakil kelimesi, “kullanış yönünden başka bir yapı ile bağlantısı olmayan, kullanılış yönünden belli kişi veya kişiler için ayrılmış olan” demektir.

Müstakil Yaşam Nedir?

Müstakil, bağımsız demekse, müstakil yaşam da “bağımsız bir yaşam” anlamına gelmektedir. Bu şekilde düşündüğünüz zaman ne kadar içiniz açıldı, rahatladınız değil mi?

İnsan doğası gereği, rahat olduğu, geniş, kendine ait bir alanda yaşamak ister: Kısacası müstakil bir yaşam.

Hayatı Değerlendiren Bir Mekan: Bahçe

Bahçeler, sunduğu birçok imkanın yanında sadece varlıklarıyla bile sizi rahatlatabilmektedir.

Toprakla ilgilenmek, kendi sebze ve meyvelerinizi yetiştirmek istiyorsanız bahçenizin köşesinde minik bir alan kurabilirsiniz. Misafirlerinizi, dört duvar arasında ağırlamak zorunda kalmazsınız, köpeğiniz için küçük bir kulübe yapabilirsiniz. Bahçeler, artık insanların ihtiyaç duyduğu alanlar haline geldi. Biz de size bahçenizin neye ihtiyaç duyduğunu söyleyelim: prefabrik yüzme havuzu.

Bir havuz yapımı müstakil yaşam beraberinde gelen bağımsızlığınızı yüzmeye de kolayca taşıyabilirsiniz. Toplu kullanıma açık yüzme havuzlarının hijyen kriterlerine uyup uymadığından emin olamayabilirsiniz. Bu noktada, kendi havuzunuza sahip olma fikri sizi cezbedecektir.

Sermed Havuz Firması bünyesinde üretilen prefabrik havuzlar, havuz yapım sürecinde betonarme havuzlara kıyasla 5 kat kadar daha az zaman alır, bu nedenle havuz için uzun süre emek sarf etmenize gerek kalmadan müstakil yaşamınızı taçlandıracak bir havuz sahibi olabilirsiniz.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !
EnglishRussianTurkish