Yeni Trend Şok Havuzları

28 November 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz

Pek çok umumi tesiste popülerleşen şok havuzları, özel kullanım için de uygundur. Havuzlar, sadece yüzmek amacıyla kullanılmaz. Şok havuzu havuzlar, şifa veren, rahatlama amaçlı kullanılan havuzlardır. Şok havuzları soğuk uygulama amacıyla kullanılmasıdır.

Yeni Trend Şok Havuzları
Yeni Trend Şok Havuzları

Şok Havuzu Nedir?

Şok havuzu; hamam, sauna ve buhar odası gibi sıcak ve buharlı terapilerden sonra, gevşeyen kasları uyarmak ve genleşen damarları büzüştürmek için kullanılan, şifalı, rahatlama havuzudur. Yüzmek amacıyla üretilmediğinden, küçük havuzlardır ve çeşitli modellerde inşa edilebilirler.

Sıcak ve nemli terapilerle genleşen damarlar, toksinlerin atılmasını sağlar. Kan akışını normale döndürmek için, sıcaklığı 15 ila 17 derece aralıklarında olan şok havuzları kullanılır. Aynı zamanda, sıcak terapilerden sonra gevşeyen kaslar şok havuzlarında uyarıldığında, ağrı ve acı gibi rahatsız hisleri engeller. Açılan gözeneklerin küçülmesini sağlayarak cildi sıkılaştırır. Şok havuzları umumi ya da kişisel kullanım amacıyla üretilebilir.

Şok Havuzu Nasıl Yapılır?

Şok havuz yapımı, vücut sıcaklığını aniden düşürme görevi ile kullanıldığından, çok dikkatli bir şekilde tasarlanıp inşa edilmelidir. Şok havuzlarının tasarımında bazı genel kurallara bağlı kalınır:

  • Şok havuzunun derinliği, 150 santimetreyi geçmemelidir.
  • Su hacmi 2 metreküp civarında olmalıdır.

Bu kurallara bağlı olarak üretilen şok havuzlarında, havuz modeli müşteri ve uzman kişilerin işbirliği ile tasarlanır. Şok havuzlarında filtreleme işlemi de önemlidir. Bu havuzlar, sıcak uygulamaları sonrası gözenekler açılmışken kullandığı için kullanılan filtrelerin kalitesi yüksek olmalıdır.

Sermed Havuz Firması, tasarım ve üretim alanındaki tecrübesi ve bilgisiyle, sakatlanmalara mahal vermeyecek, özenle tasarlanmış şok havuzları üretir. Aynı zamanda kaliteli filtre seçenekleriyle, yetersiz hijyenden oluşabilecek sağlık sorunlarını daha havuz inşası başlamadan engeller.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !