Yükselen Yeni Trend: Prefabrik Havuzlar

11 August 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Yükselen Yeni Trend: Prefabrik Havuzlar

Hayatın hızıyla birlikte, herkesin nefes almaksızın koşturduğu karışık bir çağın içinden geçilmektedir. İnsanlar, çoğu zaman bu ağır tempoya yetişemedikleri gibi, kendilerini bitkin ve motivasyonsuz hissetmektedirler. Kısıtlı zamanlarda bile olsa, kaçış alanları şeklinde sığındıkları kimi spor, kültür, eğlence aktiviteleri, onları yeniden hayata bağlamaya yardımcı olmaktadır. Bu aktivitelerin başında şüphesiz ki, yüzme gelmektedir.

Yükselen Yeni Trend: Prefabrik Havuzlar
Yükselen Yeni Trend: Prefabrik Havuzlar

Yüzme, insana bedenen ve ruhen kuvvetli bir enerji verir. Vücuda adeta değirmen gibi çalıştırarak, bütün negatif enerjileri öğütür, insanı bir tüy gibi yumuşacık kılar. Havuza girdikten ve havuzdan çıktıktan sonraki haliniz bambaşka olur. Bu yüzden, yüzme faaliyeti kaliteli zaman geçirmeyi tercih eden insanlar arasında da giderek daha fazla tercih edilmektedir.

Peki, sınırlı zamanlarda yahut ihtiyaç hissettiğinizde, nasıl yüzeceksiniz? O noktada, Sermed Havuz Firması, prefabrik havuz seçenekleriyle imdadınıza yetişebilir.

Modern iş ahlakıyla ve güvenilir çalışma koşullarıyla, sektörde 10. yılını dolduran Sermed Havuz Firması, daima sizleri düşünerek hareket etmeyi bir görev bilmektedir.

Prefabrik Yüzme Havuzu Neden Çok İlgi Görmektedir?

Genel olarak, havuzlar betornarme ve prefabrik şeklinde ikiye ayrılır. Betonarme olanlar, inşaat süreçleri uzun zamana yayılan, zahmet isteyen ve daha geniş alanlara ihtiyaç duyan havuzlardır. Prefabrik olanlarsa, panellerin üstüne liner kaplama denilen plastik kaplamının kullanıldığı ve oldukça kısa sürede yapılan havuzlara denilmektedir. Bunları monte etmesi betonarmeye göre daha kolaydır ve ekonomiktir.

Günümüzde, prefabrik havuzlar yoğun şekilde tercih edilmektedir. Bunların nedenleri ise şunlardır:

*Prefabrik havuzun maliyeti çok uygundur.

Betonarme havuzun getirdiği malzeme ve işçilik maliyetine nazaran, prefabrik havuz daha az maliyetlidir. Kurulum süreci betornarme havuza göre daha belirgin ve kısa olduğu için de daha ucuza da gelmektedir.

*Prefabrik havuzun kurulumu çok pratiktir.

Bir havuz yaptırmaya karar verdiğinizde, prefabrik havuz sizin için büyük bir kurtarıcı olacaktır. Nitekim, inşa ettireceğiniz alanın alt yapı çalışmasındanhavuzun kurulum sürecine değin her şey aksamadan ve hızla yapılır. Bir prefabrik havuz yapımı aşaması 2 haftayla 4 hafta arasında değişmektedir.

*Prefabrik havuzun dayanıklılığı çok yüksektir.

Prefabrik havuz, hijyenik su kalitesine olanak tanıyan,su geçirmeyen ve rahatça esneyen yapıdadır. Herhangi bir sızdırma yapmaz, uzama katsayısı yüksektir. Zeminde oluşabilecek oturmadan yahut çökmelerden ötürü, asla su kaçağına neden olmaz.

*Prefabrik havuz çok hijyeniktir.

Anti-bakteriyel kaplaması sayesinde, prefabrik havuzda derz boşluğu yer almadığı için; bakteri, mantar, mikrop gibi mikroorganizmalar barınamaz. Ayrıca, bu havuz tipinde yosun da oluşmaz.

*Prefabrik havuzun temizliği çok kolaydır.

Prefabrik havuz yapısı itibarıyla, gözeneksizdir. Bu yüzden, kolayca temizlenebilir. Günlük, haftalık ve aylık yapılacak bakımlar da oldukça kolay ve ekonomiktir. Suyun PH dengesini korumak, şoklama, klorlama ve filtrasyon pompasının kontrolü gibi rutinlerle havuzunuz güvenle yanı başınızda olmaya devam edecektir.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !