Yüzme Havuzu Maliyeti Nedir?

15 August 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Yüzme Havuzu Maliyeti Nedir?

Son derece farklı format ve türlere sahip olan yüzme havuzları hem yaz hem de kış aylarının en çok ziyaret edilen yerleri içinde dikkat çekmekte. Çok farklı amaçlar için kullanımı mümkün. Eğlenmek, spor yapmak, terapi yapmak ve fazlası söz konusu. Havuz yaptırmak isteyenler, ne kadarlık bir maliyetin olacağını her daim merak ediyorlar. Bunu etkileyen öncüllerin ne olduğunu yazımızda bulabilirsiniz.

Yüzme Havuzu Maliyeti Nedir?
Yüzme Havuzu Maliyeti Nedir?

Boyut Fiyatı Etkiler mi?

Yüzme havuz yapımı maliyeti konusunda en temel parametrelerin içinde boyut öne çıkar. Bir yüzme havuzu ne kadar büyük olursa ona göre para ödemek şarttır. Yanlış bilinenin aksine bir aile için son derece küçük olan havuzların da yapımı mümkündür. Bundan dolayı ilk olarak bu konuda bir karar vermek lazım. Çok kalabalık bir aileniz yoksa küçük olan bir yapı da her daim işiniz görecektir.

Beton Havuz Daha mı Pahal?

Beton havuz maliyeti daha yüksek. Bunun nedeni ise sistemin eski oluşu. Kazma çalışmasının ardından kalıp çıkarılması, inşaat süreci derken haftaları bulan bir süreç söz konusu. Elbette bu durum maliyeti yukarı çıkmakta. Bunun yanı sıra kanunlarda çok açık bir biçimde ifade edildiği gibi kesinlikle bir ruhsat alım işlemi var. Yani izin olmadan bu tip bir havuzun inşa edilmesi söz konusu değildir. Bütün bunlar da doğal olarak ekstradan masraf anlamına geliyor.

Prefabrik Havuz Maliyeti Nasıl?

Prefabrik havuz maliyeti ise çok daha düşük olmasıyla öne çıkar. Bunun nedeni ise hazır olmasıdır. Yapılacak olan işlem açıktır. Hangi alan üzerinde yapılacağın karar verilir. Daha sonra bunun kurulumu gerçekleştirilir. Tüm bu süreç iki gün içinde biter. Ardından kalan işler yapılır. 7 ya da 10 gün içinde teslim edilmesi mümkündür. Bundan dolayı her daim daha popüler ve az masraflıdır.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !