Havuz Suyunu Nasıl Boşaltabilirim ?

28 May 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Havuz Suyunu Nasıl Boşaltabilirim ?

Havuzumu kapatma sürecindeyim. Ana tahliye hattımı nasıl kışa hazırlayabilirim?

Havuz Suyunu Nasıl Boşaltabilirim ?
Havuz Suyunu Nasıl Boşaltabilirim ?

Ana tahliyeyi kapatmak kışa hazırlama sürecindeki  ilk adım olmadığından, suyun Skimmer  ve dönüş jetlerinin altına tahliye edildiğini varsayacağız.

Ana drenaj hattını kışa hazırlamak için birkaç farklı yol vardır ve ana drenajın nasıl bağlı olduğuna bağlıdır. En yaygın olanla başlayacağız.

Ana drenlerin çoğunda drenajdan ekipmana giden bir hat vardır. Bu stile sahipseniz, bir havalandırmaya ihtiyacınız olacaktır. İlk adım, pompadan ana tahliyeye giden hattı izole etmek olacaktır. Bu, ana tahliye vanasının açık ve Skimmer  hattının kapalı olmasını gerektirir.

Pompa kapağı çıkarıldığında havalandırma hortumunu süzgeç mahfazasına ve emme ağzına takabilirsiniz. Üfleyiciyi açın ve ana tahliyeden kabarcıkların çıkmasını bekleyin. Bunun 30 saniye kadar devam etmesine izin verin ve üfleyici hâlâ çalışıyorken valfi kapatın. Bu bir hava cebi oluşturacak ve ana drenaj sudan uzak kalacaktır.

Böylece en yaygın ana tahliye hattını kapsar. Ancak son zamanlarda başka bir yapılandırma hakkında bazı sorularımız oldu.

Diğer ana tahliye hattı tipi doğrudan bir sıyırıcıya bağlanır. Bazı sıyırıcıların altında iki delik vardır. Havuzdan en uzaktaki delik pompaya geri giden hattır. Havuza en yakın delik, ana tahliyeye bağlanan delik olacaktır. Buna ekolayzer çizgisi denir.

Skimmerli Prefabrik Havuz Skimmer  altında boşalttığınızdan, ana tahliye borusundaki su seviyesi de daha düşük olmalıdır.  Borudaki su donarsa, kısmen boş hattı genişletir, dışarı çıkarmaz. Hattı kapatmak için bir cihaz geçirebilir veya bir fiş kullanabilirsiniz.

Bazı sigortalar için, köpük destek çubuğu da denilen bir köpük halat alabilir ve kapatılmadan önce çizgiyi besleyebilirsiniz. Kapalı hücreli köpük, buz genleşmesini sıkıştıracak ve emecek, buzun dışarı doğru genişlemesini önlemeye yardımcı olacaktır.

Bir ana tahliye hattını kış için hazır hâle getirmek üzere yorumlarınız veya yöntemleriniz varsa, lütfen aşağıya bir yorum bırakın. Tüm havuz ihtiyaçlarınız için https://www.sermedhavuz.com/ adresinden bizi ziyaret edin.

Sermed Havuz Firması, havuz sektöründe bir ilki gerçekleştirmekte ve modern online satış sistemine geçerek hem havuz hem de havuz aksesuarları ürünlerinde online satış hizmeti sunmaktadır.

Profesyonel ve konusunda deneyimli ekibi sayesinde havuz ekipmanları nızı kaliteli ve güvenilir şekilde online alabilirken, aynı zamanda prefabrik havuz seçiminde size yardımcı olmaktadır.

Uzman ekibimize ulaşmak için 0850 495 02 00 / 0532 111 73 73 numaralı hatlarımızdan ulaşabilir ya da info@sermedhavuz.com.tr adresimizden e-posta yoluyla da uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !