Skimmerli Havuz ile Taşmalı Havuz Arasındaki Farklar

21 September 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Skimmerli Havuz ile Taşmalı Havuz Arasındaki Farklar

Taşmalı Havuz Nedir?

Skimmerli Havuz ile Taşmalı Havuz Arasındaki Farklar
Skimmerli Havuz ile Taşmalı Havuz Arasındaki Farklar

Taşmalı prefabrik havuzlar, su seviyesinin havuzun yüzeyinin belli bir oranda üzerine çıkarılmasıyla çalışır. Kenarlardan taşan sular, havuzun etrafına yerleştirilmiş taşma kanalları aracılığıyla denge tankına gönderilerek toplanır. Denge tankında biriken su filtreden geçtikten sonra kanallar aracılığıyla havuza gönderilir ve sirkülasyon bu şekilde oluşturulur.

Skimmerli Havuz Nedir?

Skimmerli prefabrik havuzlar, havuzun içine yerleştirilmiş skimmerlar aracılığıyla suyu çekerek doğrudan filtreye gönderir. Filtre aracılığıyla temizlenen su, besleme kanalları aracılığıyla havuza yeniden gönderilir.

Skimmerli Havuz ile Taşmalı Havuz Arasındaki Farklar Nelerdir?

  • Taşmalı havuzlar için denge tankına ihtiyaç vardır. Skimmerli havuzlarda havuzdan çekilen su doğrudan filtreye gönderildiği için denge tankına ihtiyaç duyulmaz.
  • Taşmalı havuzlarda özellikle suyun üst kısımları temizlenir. Skimmer sistemli havuzlarda, havuz içi aparat olarak kullanılan skimmerlar yüzey sıyırıcı özellikleriyle havuzun içinde bulunan ihtiyaca dayalı stratejik noktalardan suyu çekerek temizler.
  • Skimmerli prefabrik havuz, taşmalı prefabrik havuzlara göre daha düşük maliyetlidir.
  • Skimmerli havuzların bakımı taşmalı havuzlara göre daha kolaydır.
  • Taşmalı havuz yapımı için her yüzey uygun değildir. Skimmerli havuzlar ise pratik yapılarıyla çoğu yüzeyde verimli sonuçlar üretir.
  • Taşmalı havuzlar, otel havuzları gibi kalabalık kullanım çeşitlenmesine sahip olan havuzlarda tercih edilirken skimmerli havuzlar, daha az kişi tarafından kullanılan havuzlar için uygundur.
  • Su seviyesinin havuzun üzerine çıkmasının istenmediği durumlarda havuz sirkülasyonunun sağlanması için skimmer sistemleri tercih edilir.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !