Liner Kaplama İle Bakterilerden Korunma Mümkün

31 March 2021 Yayımlayan : Sermedhavuz
Liner Kaplama ile Bakterilerden Korunma Mümkün

Havuz yapımı sırasında farklı yöntemler tercih edilebilmektedir. Havuz firmaları tarafından sahip olunan teknolojik sınırlar neticesinde fırsatlar sunulur. Oluşum esnasında firmalar arası farklılığın oluşmasında etkili olacaktır. Firmalar tarafından kişisel ve spor salonlarına uygun boyutlarda havuz yapımı gerçekleştirilir. Sermed Havuz Firması olarak havuz yapımına dair geniş bir alanda hizmetlerimizi sunmaya devam ediyoruz!

Spor salonlarında yapılan havuzların kişisel havuzlara göre dikkat edilmesi gereken farklılıkları vardır. Öncelikle bu alanlarda birden fazla kişinin kullanımına imkân sağlayacak boyutlar belirlenmesi gerekir. Havuz fiyatları oluşturulacak olan havuz boyutuna göre değişiklik yaratır. Fiyatı incelemek kadar aynı zamanda kaliteli işin çıkarılmasına dikkat edilmelidir.

Kişilerin ya da firmaların istekleri doğrultusunda havuz yapımı esnasında özellikle spor salonları için önerdiğimiz bazı imkânlar bulunur. En başında da liner kaplama gelir. Kaplama yöntemleri teknolojinin gelişmesi ile inşaat sektöründe ciddi bir alana yayıldı. Havuz yapımları sırasında da bu kaplama şekli tercih edilir. Tercih edilmesinde etkili olan birden fazla sebep vardır.

Liner Kaplamanın Havuz Yapımı Sırasında Avantajları

Liner kaplama, prefabrik havuz yapımı sırasında ya da sonrasında uygulanan bir yöntemdir. Havuz taban ve yan duvarlarına uygulanır. Özel izolasyon malzemesini içerir. Kaplama malzemesi sayesinde havuz içerisinde istenemeyen durumların ortaya çıkmasına engel olunur. Kişiler tarafından tercih edilmesi ile uzun süreli kullanımlar mümkün kılınacaktır.

Genel manada liner kaplama havuz kullanım sırasında sağladığı avantajlar arasında:

  • Mikrop ve bakteri oluşumunu engellemek,
  • Havuzu daha farklı bir görüntüye kavuşturmak,
  • Taban ve yan duvarlarda koruma sayesinde uzun süreli kullanım,
  • Havuz dibinde oluşması muhtemel aşınmaları önlemek yer alır.

Liner kaplamanın özellikle küçük çocukların ve riskli grupların havuzu kullanmak durumunda olduğu alanlarda tercih etmesi önerilir. Spor salonları da bu noktaların başlıca alanları olduğu bilinir. Spor salonlarında çoklu havuz kullanımı görülmektedir. Salgın döneminde yer yer kullanıma kapatılsa da bu dönem geçtikten sonra da kişilerin içinde bulunduğu tedirginlik devam edecektir. Firmalar tarafından oluşması ihtimal dahilinde olan kötü senaryolara böylece son verilebilir. Liner kaplamanın havuz fiyatları içerisinde dahil olduğu durumlar vardır. Ancak daha sonra da yapılması tercih edilebilir.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !