Pratik Şekilde Havuz Bakımı

17 January 2022 Yayımlayan : Sermedhavuz
Pratik Şekilde Havuz Bakımı

Havuz bakımı, havuzu olan insanların en çok sorun ettiği uygulamalar arasında yer almaktadır. Düzenli bir şekilde yapılması gereken işlemler olduğu için bazen insanlar zaman ayarını kaçırıp, temizlik yapmayı unutmaktadır. Lakin firmalar ile anlaşıldığı vakit bu süre mefhumları hiç aksatılmadan havuzun aylık ve yıllık bakımları gerçekleşmektedir.

Özellikle yaz aylarında sık kullanılan havuzlar haftalık olarak da temizlenmesi ve devamlı günlük suyun PH dengesi ölçülmesi gerekmektedir. Sağlıklı bir yüzme havuzunda su PH değeri 7,2 ve 7,8 Aralığında olması gerekmektedir. Bu dengenin altında veyahut üstünde olması hastalıklara kapı aralayacağı gibi havuz içerisinde bakteri üremesini de artıracaktır.

Bu sebepten dolayı hemen Prefabrik Havuz ve diğer tüm havuz modellerine sahip olan kişilere pratik bir şekilde nasıl havuz bakımı gerçekleştireceklerini madde madde anlatacağız.

Pratik Şekilde Havuz Bakımı

  • Havuz suyunun yüzeyinde ki kirler temizlenmeli
  • Suyun PH dengesi ölçülmeli
  • Klorlama işlemi yapılmalı ve klor eriyene kadar su kullanılmamalı
  • Yosun giderici atılmalı
  • En son sıvı topaklayıcı kullanılmalıdır.


Havuz yapımı sırasında biz Sermed havuz firması olarak tüm müşterilerimize en pratik şekilde nasıl havuz temizliği yapabileceklerini anlatmaktayız. Lakin temizliği kendileri yapmak istemedikleri durumlarda hemen firmamız üzerinden temizlik periyod tablosu oluşturularak rutin bakımlar yapılmaktadır.

Özellikle bizler yapmış olduğumuz havuzlarda liner kaplama ürünler kullanmamızdan dolayı bakterilerin aşırı oluşumu havuzlarımızda söz konusu olmamaktadır. Ancak yine de altı ayda veya bir yılda bir suyun bulanıklığı dışında havuz içerisinin temizlenmesi gerekmektedir.

Bu bakımlar gerçekleşmediği takdirde ciddi hastalıkları hem kendiniz kapabilir hem de aile üyeleriniz kapabilmektedir. Firma çağıramıyor ya da kendiniz devamlı temizleyemiyorsanız bile size sunmuş olduğumuz pratik tarif ile hızlıca en azından mikrop oluşmasını önleyerek havuz içerisini temizleyebilirsiniz. Ancak bu sadece belirli bir süre işinizi görecektir. Vakit bulamıyor ve bu işi kendiniz yapamıyorsanız mutlaka havuz firması ile anlaşmanız ve düzenli bir şekilde havuzunuzun temizliğini yaptırmanız gerekmektedir. Eğer bu konuda bir havuz firmasına ihtiyacınız bulunuyor ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız web sitemizde bulunan irtibat numaralarımızdan bize ulaşarak havuz bakımı fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !