Prefabrik Havuz Farkı

06 January 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Prefabrik Havuz Farki

Prefabrik havuz, ticari ya da bireysel olarak kullanıma uygun, bahçenizde yada tesisinizde havuzun keyfini yaşamak ve yaşatmak için oldukça önemli sistemlerden biridir. Prefabrik havuzlara sahip olmak için uzun ve zahmetli bir inşaat aşamasına gerek yoktur. Havuzda daha fazla zaman geçirmek, bakımına daha az zaman harcamak isteyen kişiler ve kurumlar için prefabrik havuz her zaman çok doğru bir alternatiftir.

Prefabrik havuzlar, yapım maliyeti açısından ve kullanım boyu maliyet açısından ekonomik bir tercihtir. Bu maliyetinizden artan bütçeyi havuzunuzun çevre düzenlemesi ve bahçenizin peyzajına ayırarak kullanacağınız havuzdan ekstra fayda sağlamayı başarabilirsiniz.

Liner kaplama havuzların yüzeyi pürüzsüz olduğundan ürüne temas etmek konforlu ve rahat bir kullanım sunmaktadır.

Prefabrik Havuzların Avantajları

●    Maliyetleri değerlendirildiğinde prefabrik bir havuzun kurulumunun toplam maliyeti diğer alternatiflere oranla düşük olur. Uzun vadede dahi prefabrik havuzlar çok daha az maliyetli olduklarından betonarme havuzlara göre daha fazla tasarruf imkanı sağlar.
●    Prefabrik havuzların temizlik ve bakımları oldukça pratiktir. Diğer havuzlarda çatlaklar su kaçakları, derz dökülmeleri, yosunlaşma vb. gibi çok farklı problemler ile karşılaşabilirsiniz. Prefabrik havuzlarda kullanılan iç kaplama malzemesi olan Liner esnek olduğu için özellikle çatlama, su kaçağı gibi problemler ortaya çıkmaz %100 su sızdırmazlığına sahiptir ve yüzeyinin pürüzsüz ve antibakteriyel olmasından kaynaklı daha kolay temizlenme imkanı sunar. Farklı renk ve desenlerde Liner seçenekleri bulunmaktadır.
●    Oval formda prefabrik havuzun anakasasının yapımında kullanılan çelik gövde, dikdörtgen formda prefabrik havuzun anakasasının yapımında kullanılan fibercement gövde güçlü ve mukavemeti yüksek dayanımlıdır.
●    İstenilen formda ve ebatta uygulama gerçekleştirilebilir.
●    Prefabrik havuzlarda onarım kolaydır ve beton havuzlara göre çok daha hızlı onarım gerçekleştirilir. İç kaplama malzemesi olan liner suyun içinde dahi onarımı mümkün bir üründür.
●    Prefabrik havuzlar diğer havuzlara göre daha hızlı bir yapım aşamasına sahiptir.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !