Prefabrik Havuz Peyzajı

28 August 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Prefabrik Havuz Peyzajı

Sıcak yaz aylarının gelmesiyle birlikte, prefabrik havuz peyzajı da havuz sahipleri tarafından düşünülmeye başlanan konuların başında gelmektedir. Havuz partileri, havuz oyunları derken, prefabrik havuz çevresinin düzenlenmesi de gereklidir.

Prefabrik Havuz Peyzajı
Prefabrik Havuz Peyzajı

Bir yüzme havuzunun sakin, hoş ve daha estetik görünmesi için, çevre düzenlemesinin yapılması gerekir. Çoğu havuz sahibi, havuz peyzajını senede bir kere yaparken, aslında çevre düzenlemesinin, ne kadar gerekli olduğunu yıllar sonra anlayabilirsiniz.

Sermed Havuz, havuzunuzun çevre düzenlemesinde gözle görülür bir değişiklik yapmak, havuz manzaranızı görsel bir şölene çevirmek için, yılların vermiş olduğu tecrübe ve bilgi birikimini, müşterilerine sunmaktadır.

Havuz Çevresinde Bitkiler Her Zaman Kullanılır mı?

Yüzme havuzu çevresinde bitkilerin olması, renk ve dokulu eklerle, çevrenin daha yeşil görülmesine adına güzel bir fikirdir. Ancak havuz için bitki seçimi yaparken bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir.

  • Saksı bitkileri: Yüzme havuzu çevresinde saksı bitkileri, mükemmel seçim olarak tercih edilebilir. Kalabalık alanlar için oldukça ideal olan saksı bitkilerinde mavi renklerin kullanımı Akdeniz temasıyla uyumlu olurken, kil kapları ise daha otantik ortamları yaratır. Metal saksı kapları ise, havuzunuza daha modern bir hava katar.
  • Saksılar: Havuz çevresinde saksı kullanmak, alanınızı daha zenginleştirir. Saksılar, kiri ve toprağın içinde bulunduğu nesnelerin etrafa yayılmasını engeller.
  • Çimenler: Havuz etrafında bir boş alanınız varsa, çimenler bu boş alanları doldurmak için idealdir. Açık alanın daha zengin, yeşil görünmesini sağlar. Çocukların daha rahat oynamasına da olanak tanır.

Bitkilerinizi kendiniz dikebileceğiniz gibi, sert toprakta derin deliklerin açılması gerektiğinde, uzman kişilerden yardım alınabilir.

Havuz Çevresinde Çakıl Taşları ve Kayalar Uygun Olur mu?

Bazı havuz sahipleri, havuzun doğal görünümü yanında çöle benzer bir görünüm kazandırmak istemektedir. Prefabrik havuz yapımı sonrasında, peyzaj düzenlemesi için, havuz etrafına çakıl, taş ya da kaya gibi peyzaj malzemeleri konulabilir.

  • Taş ya da çakıl döşemek: Havuz etrafında taş ya da çakıl döşemek için, küçük boyutları değil, daha büyük boyutları tercih edilmelidir. Küçük boyutlu çakıl ya da taşlar, havuz filtrasyonu sisteminizi bozabilir.
  • Kayaları kullanmak: Havuz peyzajında kaya kullanmak, havuz atmosferine ayrı bir estetik katar. Özellikler kayaların arasından havuza dökülen sular, birçok havuz sahibinin tercihleri arasında bulunmaktadır.

Kaya ve çakıl döşemesinde kendiniz uğraşmanız yerine profesyonel ekiplerden yardım alarak, havuz peyzajınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Havuz Peyzajında Ağaç Kullanmak Doğru mudur?

Havuz peyzajında ağaç kullanmak, çoğu havuz sahibinin tercih ettiği görselliklerden biridir. Ancak havuz peyzajında ağaç kullanmak, havuza gelecek birçok dal ve ağaç kalıntısı anlamına gelir.

Bunun önüne geçmek için, döküntüsü daha az olan ve bakımı kolayca gerçekleşen ağaçlardan tercih edilmelidir. Bunun için selvi ağaçları, Japon akağaçları tercih edilerek, havuzun temiz kalması da sağlanabilir.

Prefabrik havuz peyzajı için, profesyonel ekiplerden oluşan firmalardan yararlanılmalıdır. Sermed Havuz Firması, konusunda uzman ve deneyimli ofis ve saha ekipleriyle, hayalinizdeki havuzun oluşturulmasında yanınızda olurken, hayalinizdeki havuzun estetiğinin de ön plana çıkması için, en önemli peyzaj özelliklerini de müşterileriyle paylaşmaktadır.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !