Sosyal Tesis Havuz Özellikleri Ne Olmalı?

04 September 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Sosyal Tesis Havuz Özellikleri Ne Olmalı?

Ülkemizde yer alan özel ve resmi kurumların büyük bir kısmının sosyal tesisleri söz konusu. Bunların içinde havuzlu olanların sayısı bir hayli fazla. Sosyal tesis havuzları için her ne kadar belirlenmiş olan bir standart söz konusu olsa da genellikle değişik özeliklerin öne çıktığını söylemek lazım. Tesisin sahip olduğu kapasite, işlerliği ve ne kadar süre boyunca açık olduğunu bunu belirleyen parametrelerin içinde yer almakta.

Sosyal Tesis Havuz Özellikleri Ne Olmalı?
Sosyal Tesis Havuz Özellikleri Ne Olmalı?

Havuzlar Büyük mü Küçük Olmalı?

Sosyal tesis havuzu büyüklüğü için temel bir ölçü ya da standart söz konusu değil. Bundan dolayı he kurum veya işletme ihtiyacını göz önünde bulundurarak bunu inşa ettiriyor. Fakat genel olarak bunların çok küçük olduğunu söylemek yanlış olur. Çünkü gün içinde birçok kişi böyle yerlere gelerek serinlemek istediklerinden, onların beklentilerinin karşılanması son derece önemlidir.

Derinliği Ne Kadar Olmalı?

Derinlik konusunda birden çok parametre dikkat çeker. Yetişkin bir insanın kullanabilmesi için havuzun en fazla 1.50 derinliğinde olması gerekir. Bunun üstündeki derinlik ölçüsü de söz konusu olabilmekte. Çocukların da geldiği düşünüldüğü zamana havuzun içinde ya da buradan bağımsız bir bölümün oluşturulması son derece mantıklıdır.

Hangi Taşma Sistemi Bulunmalı?

Sosyal tesis havuz taşma sistemlerinde skimmer ve taşmalı olarak tanımlanmış olan iki değişik yapı vardır. Skimmer; özel bir kutucuk içinden suyun alınması, temizlenmesi ve daha sonra havuza geri yollanması sistemine dayanır. Bunun için hiçbir şekilde tanklar gerek yoktur. Taşmalı olan ise geleneksel yapısıyla öne çıkar. Su taşıma alanları ve olukları üzerinden bir yapı içine giren su, daha sonra filtreden geçer ve temizlenerek çıkar. Tesislerde bu iki sistemin de kullanılması mümkündür. Özellikle maliyeti daha düşük olduğu için skimmer daha fazla tercih edilir.

Kapalı Havuz mu Açık Havuz Mu?

Sosyal tesis havuz türleri hem kapalı hem de açık olabilir. Özellikle tesisin sahip olduğu formata göre böyle bir durum söz konusudur. Kapalı alan içinde yapılanların masrafı biraz daha yüksektir. Bunun yanı sıra havuz etrafında yer alacak birtakım ekipmanlar da büyük bir öneme sahiptir. Bunların içinde atlama alanı, kaydırak ve benzeri şeyler olabilir. Tüm bunlar opsiyoneldir. Tercihe göre yapılır.

Kaplama Sistemi Önemli mi?

İki kaplama sistemi var. Liner Kaplama bunların içinde her zaman hem maliyet hem de dayanıklılık anlamında çok daha mantıklı. Çünkü tek bir parça. 1.5 mm kalınlığa sahip olan PVC yapı. Kullanımı ve kaplaması kolay. Üstelik hiçbir şekilde sızdırma gibi durumların yaşanmasına neden olmuyor. Sosyal tesis havuzu için son derece ideal.

Sosyal Tesis Havuzu Yapmak Bizim İşimiz

Sosyal tesis havuzları genel olarak son derece büyüktür. Aynı anda birçok kişinin girebilmesi için özel olarak tasarlanması gerekir. Bunun yanı sıra sirkülasyonun fazla olmasından dolayı suyun devir daimi de önemlidir. Filtre sürecinin zaman almaması ve başarılı bir biçimde tamamlanması esastır. Tüm bunları karşılama noktasında Sermed Havuz olarak en iyisini vaat ediyoruz. Çünkü bizim işimiz sadece havuz yapmak. Daha önce teslim ettiğimiz ürünler, dahil olduğumuz projeler işimizi başarılı bir biçimde tamamladığımızın en iyi kanıtı.

Sosyal tesis havuzu yapımı konusunda gerekli olan deneyime sahibiz. Kullanmış olduğumuz teknoloji en iyisi. Çok kısa bir zaman dilimi içinde havuz yapımı nı bitirmekteyiz. Liner kaplamanın tercih edilmesi, maliyeti aşağıya çekiyor. Bunun yanı sıra gerek yer hareketlerinden gereke depremlerden hiçbir şekilde etkilenmediğini ifade edelim. İletişim kurmak ve bilgi almak son derece kolay.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !