Ticari Havuz Özellikleri Ne Olmalı?

23 November 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz

Serinlemenin en kolay yolu havuza girmek. Özellikle yaz ayları geldiği zaman birçok kişi tercihini bu alanlardan yana yapmakta. Yaşamış olduğu sitede ya da evinin bahçesinde havuzu olmayanlar, ticari havuzlara gidiyorlar.  Para kazanmak ve bunun karşılığında hizmet verebilmek için tasarlanmış olan bu yapıların birçok özelliğe sahip olması lazım.

Ticari Havuz Özellikleri Ne Olmalı?
Ticari Havuz Özellikleri Ne Olmalı?

Ayrı Ayrı Havuz Olması Zorunlu mu?

Ticari havuz özellikleri içinde öne çıkan ilk şey; çeşitlilik. Çünkü buraya her yaştan insanın tercih etmesi söz konusu. Gerek çocuklar gerekse yetişkinler yüzmek için geleceğinden dolayı ona uygun inşaatın yapılması son derece önemli. Bundan dolayı iki tip havuz bulunmak zorunda. Bulardan birisi çocuklara özel, derin olmayandır. Diğeri ise yüzme bilenler için inşa edilir. Derinliği ise farklılık gösterir. Bazı işletmelerde, aynı havuz içinde gittikçe daha derin olan bir taban sistemi söz konusudur. Bunların içinden istenilen seçim yapılabilir.

Büyük Olması Şart mı?

Ticari havuz büyüklükleri her ne kadar değişse de genellikle çok küçük olmamaları şarttır. Çünkü gün içinde binlerce kişinin geleceği ve aynı anda yüzeceği havuzun büyük olması avantaj sağlar. Bunun hem en hem de boy olarak sağlanması esastır. Özellikle yaz aylarının çok sıcak geçtiği bir kentte hizmet veren ticari havuzun, ihtiyaçları karşılaması esastır.

Havuz Tipi Nasıl Olmalı?

Ticari havuz modelleri konusunda çok farklı opsiyonlar dikkat çekmekte. Özellikle dikkat edilmesi gereken birkaç değişik husus var. Bunların içinde mekanik tesisat, kaplama malzemesi, izolasyon ve olası çatlakların giderilmesi şarttır. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğu vakit, PVC Mebran ya da bir diğer ismiyle Liner kaplama havuzların son dönemde çok sık tercih edildiğini hemen hatırlatalım. Liner; PVC olarak dikkat çeken bir yapıdır. İki tane tabakanın arasında bulunur. Üstelik polyester yapı sayesinde oldukça dayanaklı bir hale gelmiştir. Kalınlığı ise 1.5 mm’dir. Son yıllarda popüler olmasının temel nedeni maliyetini düşük olmasıdır. Yani tek tek mozik ya da mermer yapının kullanılmasının yerine bu malzeme hem havuzun iç duvarlarına hem de tabanına yapıştırılarak süreç tamamlanır. Bundan dolayı ticari havuzlar için son derece akıllıca bir çözüm yoludur.

Ticari Havuzlar İçin Ek Ürünler Olmalı

Ticari havuzlarda ek ürünler her daim bulunmalıdır. Müşterilerin çok farklı tercihlerine hitap edilmelidir. Örneğin su kaydırağı bunların başında gelir. Özellikle Aqua park formatındaki alanlar için önerilir. Bunun çok farklı türleri de vardır. Son derece şık bir görünüme sahip, paslanmayan ve adeta bir şelaleyi andıran su perdesi de oldukça ideal bir seçim olacaktır. Elbette zıplayarak havuza girme aktivitesini sağlayan tramplen bir diğer ek üründür.

Sermed Havuz İle Kalite Artık Uzakta Değil

Ticari havuz yapımı isteyen işletmeler için bu işi hem uygun fiyatla hem de kaliteli bir şekilde yerine getirmekteyiz. Birçok farklı alanda sizlere güvence veriyoruz. Bunların başında ise teknoloji gelmekte. Almanya’dan ithal ettiğimi son sistem sayesinde, yeni trendlere sahip en modern havuzları kısa bir zaman dilimi içinde bitiriyoruz. Havuzlarımız tam 10 yıl garantili. Özellikle iç kaplamın olduğu yerde işçilik ve fabrikasyon hususunda olası yanlış ile hatalara karşılık böyle bir anlayışa sahibiz. Filtrasyon, tesisat sistemlerinde ise 2 yıllık bir garanti var. Liner havuzlarda anti fouling ve anti UV malzeme sayesinde herhangi bir şekilde sızdırmalık durumu ortaya çıkmıyor. Bunun gibi daha birçok avantaj için hemen bizi arayın. Usta ve deneyimli personelimizle havuzunuzu en kısa süre içinde bitirelim.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !