Hangi Havuz Modeli Bahçeme Uygun ?

02 Temmuz 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Havuz Modelleri

Nerede yaşadığınız güneşli veya soğuk olsun, ne tür bir havuz alacağınızı ve ona nasıl bakmanız gerektiğini belirler.

Güneş ışığı alan bölge

Sıcaklıklar nispeten sıcak kalma eğilimindedir ve bazen aşırı sıcaklık bu alanları hedef alabilir ve bu da sık sık kuraklığa neden olabilir. Uzun süreli yazların aşırı koşulları nedeniyle, havuz sahipleri daha sıcak veya daha soğuk sıcaklıklarda genleşmeyecek veya büzülmeyecek malzemelere yatırım yapmak isteyecektir. Bu nedenle betonarme havuz önerilen malzemedir; ancak liner kaplama ve prefabrik havuzlar da bu bölgede yüzme havuzu malzemesi olarak kullanılabilir. Bu malzemeler sadece bu hava için dayanıklı olmakla kalmaz, aynı zamanda doğal ortamı güzel bir şekilde göstermek için su özellikleri, ateş özellikleri ve kaya özellikleri ile de inşa edilebilir. Bu bölgede havuzunuzu kapatmaya gerek olmadığından, havuzunuzu asla “açmamanız” ve yosun ve kalıntıları temizlemek için birkaç gün beklemeniz gerekmez. Bununla birlikte, düzenli olarak planlanan bakımın yanı sıra kuraklık sırasında havuz güvertelerine, yüzeylere ve havuz parçalarına zarar gelmesini önlemek için biraz daha fazla dikkat gereklidir.

Soğuk bölge

Yıl boyunca güneşli günler yerine, uzun bir süre daha soğuk sıcaklıklar yaşanan bölgedir. Bu bölgede silahlı bir havuza sahip olmak uygun olsa da, çelik duvarların üzerine gerilmesi nedeniyle bu alanda beton bir havuz gibi çatlamayacak bir liner kaplama prefabrik havuz yapımı tercih edilmektedir. Bir liner kaplama prefabrik havuz, bu bölgede, ortamın herhangi bir genleşmesine veya büzülmesine uyum sağlaması için şok emici olması nedeniyle de kullanılabilir.

Arka bahçe havuzunuz için hangi malzemeyi kullanacağınızdan hâlâ emin değilseniz, yardım için https://www.sermedhavuz.com/ ile iletişime geçin.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !
EnglishRussianTurkish