Havuz Bakımı Kışın Nasıl Yapılır?

18 November 2021 Yayımlayan : Sermedhavuz
Havuz Bakımı Kışın Nasıl Yapılır?

Havuz bakımı birçok insanın en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Çünkü kış aylarında suyun boşaltılması mı doğru yoksa boşaltılmaması mı bir türlü emin olamamaktadırlar. Hele ki tam kış mevsimi gelmişken insanlar bir an önce havuz bakımını nasıl yapmaları gerektiğini sıkı bir şekilde araştırıp öğrenmeye çalışmaktadırlar.

Ancak öncelikle belirtmek isteriz ki havuz suyu kışın asla boşaltılmamalıdır. Eğer boşaltılırsa liner kaplama gibi havuz içine yaptırdığınız birçok dekorasyon hasar almakta ya da özelliğini kaybetmektedir. Aynı zamanda su basıncı olmadığı için beton soğuk havalardan daha çok etkilenerek çatlakların oluşumuna engel olamamaktadır. Yani öncelikle suyu boşaltmadan kış ayını geçireceğinizden emin olmalısınız.

Bunun dışında tabi ki dikkat etmeniz gereken bazı durumlarda söz konusudur. Öncelikle havuz yapımı sırasında taşmalı havuz yaptırdı iseniz suyun seviyesini 30-40 cm düşürmeniz gerekmektedir. Dışarıya taşan su soğuyan hava şartlarında donma oluşturursa havuz içerisine zarar vermeye başlayacaktır. Bunun dışında kullanabileceğiniz havuz örtüleri bulunmaktadır. Her havuz modellerine uygun örtü bulma şansınız vardır.

Ayrıca havuz içerisine buz tutmaması için esnek buz basınç yastıkları almanız gerekmektedir. Ancak eğer alma durumunuz müsait değil ya da bulunduğunuz ilçe de hemen ulaşamıyorsanız havuz içerisine tahta ya da suda yüzecek ürünler atmanız da size yardımcı olacaktır.

Havuz Kışa Hazırlık

Havuz bakımı kış aylarında bir tek suyun donmasına ya da betonun çatlamasına engel olmamaktadır. Ayrıca makine dairesinde bulunan teçhizatlarında donmasını ve bozulmasını engellemektedir. Aslında unutulmaması gereken durum şudur ki yaz kış sürekli havuz bakımı yaptırmanız sizi daha büyük masraflardan kurtarmaktadır. Yaz sezonuna maliyetli bir giriş yapmak istemeyenlerden iseniz kış aylarında havuz bakımı gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Hem alacağınız önlemler hem de kimyasalhavuz bakım ürünleri ile maliyetsiz bir şekilde kış ayını geçirebilir yeni sezona masrafsız bir şekilde girebilirsiniz. Havuz bakımı için havuz firması arayışlarınız var ise hemen web sitemizde bulunan numaralardan bizlerle iletişime geçebilir, kışa hazırlık hakkında daha detaylı bilgiler alarak havuzunuzu korumaya alabilirsiniz.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !