Havuz Mineral Sanitasyonlar

20 June 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Havuz Mineral Sanitasyonlar

Bilindiği üzere yüzme havuzları gerek kış gerekse yaz mevsimlerinin vazgeçilmez mekânları olarak sık sık kullanılmakta; özellikle prefabrik yüzme havuzu ya da halka açık havuz modelleri nde oldukça fazla kişinin kullanımı sonrasında belli kirlilikler oluşabilmektedir.

Yüzme havuzları içerisinde oluşan kir ve kalıntıların temizlenmesi bir yana bir de prefabrik havuz suları için gerekli olan minerallerin sağlanması temizlik açısından önem arz eder.

Bu noktada devreye giren mineral sanitasyonlar oldukça temizleyici ve arıtıcı işlev görmektedir. Ancak hâlâ bazı havuz kullanan havuz sahipleri tarafından bilinmemekte ve bu noktada akıllara “Mineral sanitasyon nedir?” sorusu gelmektedir.

Mineral Sanitasyonun Gerekliliği

Hayatımız içerisinde sık sık adını duyduğumuz mineraller, insan vücudunun sağlıklı olmasını sağlayan şeylerdir. Ancak konu yüzme havuzu olduğunda akıllara “Mineral sanitasyon nedir?” sorusu gelmeye devam etmektedir.

Tıpkı bir maden suyunda olduğu gibi prefabrik havuz içerisinde de gerekli mineralleri sağlamak gerekiyor. Havuzunuzda sağlayacağınız mineral aktarımı, yüzme havuzlarınızın daha temiz kalması için de oldukça gerekli olmakta…

İçme sularını arıtmak için kullanılmakta olan mineral teknolojisi, aynı şekilde havuz suyunu da temizlemekte, kirlerden arındırmaktadır. Minerallerin varlığı sayesinde yüzme havuzlarınız içerisinde daha az bakıma ihtiyaç duyacak ve daha az havuz ürünleri kimyasallarından kullanacaksınız. 

Mineral Sanitasyonun İşlevleri

Yüzme havuzlarınız içerisinde kullanacağınız mineral teknolojisi, yüzme havuzunuz içerisindeki suyu daha temiz tutabilme işlevi görmektedir. İlk olarak akıllara havuz suyunu temiz tutabilme özelliği gelse de bununla beraber başka işlevleri de mevcuttur.

Arka bahçenizi süsleyen ve sağlığınız için belli tedbirleri almanızı gerektiren yüzme havuzları bakımı için bazı kimyasallara ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak kimyasal ürünler oldukça tehlikeli olabildikleri için bunların kullanımını en aza indirmek gerekiyor.

Tam bu noktada devreye giren mineral sanitasyon teknolojisi, suyun daha az kirlenmesini sağlayarak kimyasal kullanımınızı da en aza indirmenize yardımcı olur. Yüzyıllardır suyu dezenfekte etmesi için kullanılan mineraller, havuzdaki diğer kirleticileri de azaltma işlevi görmektedir. Ayrıca gerekli olan klor miktarını da azaltma işlevine sahiptir.

Düzenli Mineral Kullanımı

Hayatınıza renk katan yüzme havuzlarınız için belli temizlik ve sağlık şartlarını yerine getirmeniz gerektiğini vurgulamıştık. Tam bu noktada ise akla gelen sorulardan biri “Mineral sanitasyon nedir?” sorusu olarak cevabı merak edilmekte…

Tam bu noktada şunu söyleyebiliriz ki; düzenli olarak havuz sanitasyonu olan mineralleri kullanmak, kullanacağımız prefabrik havuz mekânlarımızda daha fazla temizliği sağlamamızı başarır. Aynı zamanda havuz sahiplerinin klor bağımlılıklarını azaltmanın bir yolu olarak devreye girmektedir.

Havuz mineralleri, yıllar geçtikçe popülerlik kazanmış ve yaygın kullanılmaya başlanmıştır. Ancak mineraller kesinlikle tek başına kullanılmamalıdır. Sağlık ve güvenlik şartlarının sağlanabilmesi için sanitasyon sistemine sahip olmak önemlidir. Şunu da eklemek gerekirse mineraller sudaki klor miktarını azaltırken, su hissinin kalitesini büyük oranda artırabilmektedir.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !