Havuz Yapımı Fiyatlarını Etkileyen faktörler

20 August 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Havuz Yapımı Fiyatlarını Etkileyen faktörler

Havuzu yaptırmak birçok kişinin en büyük hayali. Özellikle müstakil bir evde yaşayanlar; sıcak yaz günleri geldiği zaman bundan kurtulmak için serinlemeye ihtiyaç duyuyor. Bunu yapabilmenin en kolay yolu ise havuz yaptırmak. Bu noktada en çok merak edilen şey ise havuz yapımı ücretleri. Bunu etkileyen birçok farklı başlık var. Havuz yapımı fiyatlarını etkileyen en önemli etken havuz seçimi, prefabrik havuz mu olacak yoksa betonarme havuzmu? Diğer bir etken havuz ölçüleri, havuz yapım fiyatları nı etkileyen diğer faktör liner kaplama seçenekleri ve havuz aksesuarlarıdır.

Havuz Yapımı Fiyatlarını Etkileyen faktörler
Havuz Yapımı Fiyatlarını Etkileyen faktörler

Beton Havuz Mantıklı mı?

Havuz modelleri çok değişik kriterlere göre ayrılıyor. Bunların içinde en eski sistem ise beton havuzlar. Özellikle maliyeti düşük tutmak isteyen kişiler için çok da önerilen bir yapı değil. Bunun nedeni ise masraflı olması. Özellikle havuzun yapılacağı alanın çok uzun bir süre boyunca şantiyeye dönmesi gibi bir durum söz konusu. Haftalarca yapılan çalışmadan dolayı maliyetin tavan yapması mümkün. İşte bu yüzden genellikle çok sık tercih edilen bir sistem olmaktan çıkmış durumda.

Hangi Kaplama Sistemi Kullanılmalı?

Paranızın büyük bir kısmının cebinizde kalmasını istiyorsanız, liner kaplama yı tercih etmeniz daha mantıklı olacak. Hem ucuz hem de estetik anlamında daha güzel. Çünkü bir parça PVC. Üstelik farklı desen, tür ve renk opsiyonları her daim var. Eski sistemde ise tek tek, kare kare mozaik döşenmesi gibi bir durum söz konusuydu. Bundan dolayı ilgili yapıyı tercih ederek masraftan kurtulabilirsiniz.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !