Havuz Yapımı İçin Doğru Zaman Ne Zaman?

27 October 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Havuz-Yapimi-icin-Dogru-Zaman-Ne-Zaman

Havuz sahibi olmak isteyen kişilerin merak ettiği konuların başında havuz yapımı zamanı gelmektedir. Teknik anlamda bir özel havuz yapımı için, yılın herhangi bir zamanı seçilebilir.

Havuz Yapımı İçin Doğru Zaman Ne Zaman?
Havuz Yapımı İçin Doğru Zaman Ne Zaman?

Sermed Havuz olarak, bir havuz yapımında stratejik planlama ve en iyi sonucun alınabilmesi için Kasım-Mart ayları, en uygun zamanlar olduğunu görüyoruz. Ancak prefabrik havuz sistemlerinde mevsimlerin pek önemi de bulunmamaktadır.

Havuz Yapımı Neden Kışın Başlanmalıdır?

Yer altı havuzları için kurulum planlaması yapmanın herhangi bir zamanı yoktur. Maddi anlamda ne zaman rahat olunursa, yer altı havuzu inşaatı başlatılabilir. Ancak yerüstü havuzlarında, daha iyi sonuçlar alınması için bazı dönemler, çok daha uygundur.

  • Havuz projesi için kış aylarında planlama yapıldığında, hazır olması ve verimliliğinin kontrol edilebilmesi için zaman kalacaktır.
  • Havuz peyzajı için, çiçeklerin kullanılması adına peyzaj tasarımı çok daha kolay olacaktır.
  • Kış aylarında yapılacak bir havuz tasarımda maliyetler %5-%10 arasında daha indirimli fiyatlardan gerçekleştirilmektedir.

Kış aylarında başlanacak bir havuz projesi sonrasında yaza hazırlık daha kolay olurken, havuzun tamamlanması için gerekli olan tüm donanım, peyzaj çalışması kolaylıkla yapılır ve havuz yaza girerken tamamlanmış olur.

Bahar ve Yaz Mevsiminde Havuz İnşaatı Yapılır mı?

Havuz inşaatına başlamak için en iyi mevsim yoktur. Bir başka açıdan bakmak gerekirse, havuzu oluşturmak için, en uygun zaman, havuz sahibi olmak isteyen kişilerin, kendisini hazır hissettiği zamandır.

Bunun yanında bazı mevsimler hareketler yüzünden bazı farklılıkların olduğu da kabul edilmelidir. İlkbahar ve yaz aylarında havuz kurulumu yapılabilir mi? Havuz yaptırmak için en iyi zaman kış ayları mı gibi birçok soruyla karşılaşabiliyoruz.

Her sezon dikkatle üzerinde durulması gereken havuz kurulumunun artıları ve eksileri bulunmaktadır. Bu yüzden mevsimler baz alındığında, bu artı ve eksiler göz önünde bulundurularak, havuz inşaatına başlanmalıdır.

  • Bahar ve yaz aylarında havuz firmalarının işi çok daha yoğundur.
  • Yaz aylarında başlanan havuz inşaatı sonrasında yaz mevsiminin sonuna havuza girme şansı bulursunuz.
  • Bahar aylarında bir havuz inşaatıyla havuza girme şansı bulabilirken, yaz aylarında bu şansınız yok olabilir ve arka bahçeniz inşaat süresince kapalı kalır.

Sermed Havuz, prefabrik havuz sistemiyle sadece 7 günde havuz teslimi yaparak, mevsimsel açıdan uzun sürecek inşaat çalışmalarına son vermektedir. Sadece 2 günde kazı işlemleri tamamlanıp, kalan son 5 günde havuzun çukura yerleştirilmesi ve tesisatın döşenmesi işlemlerinin ardından, kısa sürede havuzunuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !