Panel Havuzların Kralı: Fiplus Prefabrik Yüzme Havuzları

11 February 2021 Yayımlayan : Sermedhavuz
Fipool Prefabrik Yüzme Havuzları

Panel Havuz Nedir? Perdeleri çelik panel sisteminden oluşanhavuzlara ‘‘panel havuz’’ adı verilmektedir. Panel havuzlar, klasik betonarme havuzlara göre daha pratiktirler. Bu yüzden, bu havuzlara olan talep günden güne artmaktadır.

Derinlikleri ortamla bir buçuk metreyi geçmediği için de herhangi bir izin ve inşaat ruhsatı alınmadan da kolayca yapılabilmektedirler. Ayrıca, bu havuzların görüntüleri hayli egzotik, çarpıcı ve eğlencelidir.

Panel havuzların ‘‘fiplus’’ şeklinde iki çeşidi bulunmaktadır:

  • Skimmer Sistemli Panel Havuzlar
  • Üstten Taşmalı Panel Havuzlar

Bu havuzların, ‘‘Fiplus Skimmerli Portatif Havuz’’ ve ‘‘Fiplus Taşımalı Prefabrik Portatif Havuz’’ adıyla anıldıkları da bilinmektedir. İki havuz da ‘‘fiplus’’ havuz sistemleri kapsamına girerler; fakat, aralarında bazı temel farklar bulunmaktadır. Belirtilen farklar şöyle sıralanabilir:

Skimmer sistemine sahip ürünlerde, havuz kenarında mazgal ve denge deposu bulunmaz. Zeminden veya yan kanatlardan havuza dolan su, skimmer adı verilen yüzey emicilerden içeri çekilir. Burada filtrasyon ve dezenfeksiyon işlemlerine tabii tutulur. Ardından, sistemin pompası tarafından havuza geri yollanır.

Taşıma sistemli havuzlarda ise, zeminden çıkan su, yayılarak havuz çevresindeki mazgallardan taşıp, denge deposuna gider. Burada filtrasyon ve dezenfeksiyon işlemleri uygulandıktan sonra su, sistemin pompası tarafında havuza geri yollanır.

Fiplus Prefabrik yüzme havuzu Nedir?

Fiplus prefabrik yüzme havuzu, evinizin bahçesine kolaylıkla monte ettirebileceğiniz, maliyeti, bakım masrafları düşük, kurulumu ve kullanımı oldukça kolay bir havuz çeşididir. Bu havuzlarda kimyasal kullanımı, betonarme havuzlara göre yarı yarıya düşmektedir.

Günümüzde bireysel yaşam alanlarının artmasıyla birlikte, ağırlıkla yalnız veya çekirdek aile biçiminde yaşayan insanların tercihleri arasında, fiplus panel yüzme havuzlarını yaptırmak da bulunmaktadır. Taşıması, işçiliği, zemine uygulanabilirliği, bakımı ve güvenliği anlamında, bu havuzlarpratik koşulları da hayli kolaylaştırarak, insanlara dinlenme fırsatı da yaratmaktadırlar.

Hangi Fiplus Prefabrik Yüzme Havuzunu Seçebilirim?

Sermed Havuz Firması, hangi fiplus yüzme havuzunun size uygun olduğunu belirlemek adına daima hizmet sunmaktadır. Öncelikli olarak, yaşadığınız yerin görülmesi, orada bir alan derinliği ve genişliği araştırması yapılması lazımdır. Fiplus prefabrik havuzları genelde, Maldiv ve Hawai tipi prefabrik havuzlara göre daha geniş alanlara kurulabilme özelliklerine sahiptirler.

‘‘Fiplus Skimmerli Portatif Havuz’’ ve ‘‘Fiplus Taşımalı Prefabrik Havuz’’ arasında şöyle de bir fark bulunmaktadır. Skimmerli sistem, taşımalı sisteme göre daha hassastır; yoğun kullanımını ve su tazyiğini kaldırmaz. O yüzden bu ‘‘fiplus’’ tipi havuzlar daha seyrek ve daha az kişinin kullanacakları alanlar için idealdirler.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !