Prefabrik Havuz Bakımı Pahalı Mıdır?

21 October 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Prefabrik Havuz Bakımı Pahalı Mıdır

Prefabrik havuzların sağladığı avantajlardan biri de havuz bakımının kolay ve maliyetsiz olmasıdır. Uygun fiyatlarla havuz hayalinize kavuşabileceğiniz gibi bakımı için çok uğraşmanıza ve yüksek maliyetler ödemenize gerek kalmaz. Ancak bunun için havuz tasarımında kullanılan Filtrasyon sistemlerinin doğru olması önemlidir.

Prefabrik Havuz Bakımı Pahalı Mıdır?
Prefabrik Havuz Bakımı Pahalı Mıdır?

Prefabrik Havuz Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Prefabrik havuz fabrikada hazırlanan ve bir hafta içerisinde tamamlanan havuz modelidir. Günümüzde en çok tercih edilen havuz modelleri nden olan prefabrik havuzların bakımını düzenli yapmak önemlidir. Sıcak ve nemli bölgeler zararlı bakterilerin oluşmasına sebep olur. Sağlığa zarar veren bu bakterilerin yok edilmesi için haftada bir kez bakım yapmalısınız.

  • Havuz bakımı nda kullanılması gereken kimyasallar vardır. Kimyasal maddeler yardımı ile havuzdaki istenmeyen maddeler yok edilir. Havuz bakımı yaparken öncelikle suyun klor seviyesi dengede tutulmalıdır. Klor sudaki zararlı bakterilerin arındırılmasında etkili kimyasallardan biridir.
  • Havuz suyuna karışan saç spreyi, deodorant, güneş kremi gibi maddelerin temizlenmesi önemlidir. Bu maddelerin temizlenmesi için otomatik tuz/pH cihazı  veya klor kullanılır. Haftada bir kez şoklama yapılarak suyun temizlenmesi sağlanabilir.
  • Suyun berraklığını korumak için Berraklaştırıcı maddeler kullanılır. Su berraklığı için kullanılan malzemeler fiziksel kirlerin havuz dibine çökmesini sağlar. Dip süpürgesi ile bu kirler temizlenebilir.
  • Havuz bakımı nda dikkat edilmesi gerekenlerden biri de filtrelerin temizlenmesidir. Filtreler ters yıkama ile temizlenmelidir.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !