Skimmerli Havuzun Avantajları

03 September 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz
Skimmerli Havuzun Avantajları

Havuzlar, estetik beğenilere hitap etmenin ve eğlenceli zamanların bir parçası olmalarının yanında, çoğu zaman birden fazla kişinin kullanımına hizmet ettiği göz önünde bulundurularak belirli hijyen ölçütlerini koruma başarısıyla da göz doldurmalıdır.

Skimmerli Havuzun Avantajları
Skimmerli Havuzun Avantajları

Birçok ebeveyn, çocuklarının havuz eğlencesinin herhangi bir enfeksiyon riskiyle çatışmaması için havuz temizliğinden emin olmak istiyor. Bu nedenle havuzun hijyenini sağlayacak filtreler ve havuz içi aksesuarların güvenilirliği ön plana çıkıyor.

Skimmerli Havuz ‘un Avantajları Nelerdir?

  • Skimmer (satıhtan emişli) sistemi, doğrudan filtrasyon avantajıyla daha hijyenik bir havuz ortamı yaratılmasını sağlamaktadır.
  • Havuz aparatlarının düzenli bakıma ihtiyaç duyduğu göz önüne alınırsa, skimmer sistemlerinin bakımı oldukça pratiktir.
  • Havuz yapımı ve havuzun sağlığının korunmasının maliyetleri yüksek olabilir. Skimmer sistemleri ekonomik açıdan daha elverişli sistemlerdir.
  • Yaptırdığınız havuz, taşmalı sisteme uygun bir zemine sahip olmayabilir. Böyle durumlarda havuz içi sirkülasyonun sağlanması adına skimmer sistemleri kurulmaya elverişlidir.
  • Son zamanlarda, sahip olduğu birçok avantaj ve kurulum hızının göz doldurmasıyla, betonarme havuzlar yerine prefabrik havuzlara yönelik tercihler artmaktadır. Prefabrik havuz için skimmer sistemleri oldukça uygundur.
  • Skimmerlı havuzlar, skimmer tarafından havuzdan çekilen suyun doğrudan filtreye gönderilmesi nedeniyle denge tankı gibi depolama alanlarına ihtiyaç duymaz. Bu sayede, skimmer sistemi ile hem alandan hem de maliyetten tasarruf edilir.
  • Skimmer sistemli havuzların kullanımı daha kolay olduğu için bu havuzlar rağbet görmektedir.
  • Genel kullanımdan ziyade belirli bir grup insanın kullanımına yönelik olan özel havuzların temizliği için idealdir.
  • Skimmer sistemleri, liner kaplamalı havuzlarda tercih edilir. Liner Kaplama, özel vinil kaplama malzemelerinden bir tanesidir. Havuz yüzeylerinde mantar ve bakteri oluşumunu engelleyen liner kaplama, aynı zamanda sızdırma problemlerine karşı da bir çözümdür.

Skimmer Sistemi İçin Belirli Ölçütler Neler?

Yeni bir havuz yaptırmak, maliyetli ve uzun süre inşaat gerektiren bir sürece dönüşebilir. Sermed Havuz Firması, son zamanlarda yapım aşamaları ve kullanım alanlarında pratik sonuçlar üreten prefabrik havuzlar imal etmektedir. Türkiye’nin her köşesine hizmet götürme prensibiyle yola çıkan Sermed Havuz Firması, ihtiyaçlarınıza yönelik doğru analizler yaparak kısa süre içinde havuzunuzu inşa eder.

Skimmer sistemleri, havuzun ihtiyaçlarına göre stratejik noktalarda konumlandırıldığında maksimum çalışma verimliliğine ulaşmaktadır. Sermed Havuz’un uzmanlar tarafından doğru konumlandırılmış skimmer sistemlerine sahip prefabrik havuzlarını güvenle tercih edebilirsiniz.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !