Prefabrik Havuz Malzemeleri

16 November 2020 Yayımlayan : Sermedhavuz

Prefabrik havuz; fabrikada imal edilen taşınabilir, ölçü sınırı olmayan, tüm alanlarda kullanılabilen hazır havuz modelidir. Hazır havuzlar ilk kez Avrupa’da kullanılmaya başlamıştır. Ülkemizde de daha çok tercih edilmeye başlayan havuzlar betonarme havuzlara göre daha uygun fiyatlı olma özelliği taşır. Havuz modelleri nin çevresel faktörlerden etkilenmemesi ve uzman bir ekip tarafından fabrikada yapılması kısa sürede bitmesini sağlar.

Prefabrik Havuz Malzemeleri
Prefabrik Havuz Malzemeleri

Prefabrik Havuz Yapımında Hangi Malzemeler Kullanılır?

Prefabrik havuz yapımı öncesinde havuz konulacak alana bakılır ve müşterilerin istekleri doğrultusunda havuz projesi çıkarılır. Havuz modelleri yapılmadan önce istediğiniz ölçüleri verebilir ve istediğiniz formu belirleyebilirsiniz. Havuz yapımı nda kullanılan malzemeler profesyonel ekipler tarafından seçilen kaliteli malzemelerdir.

  • Prefabrik havuz malzemeleri üretim malzemeleri ve kurulum malzemeleri olarak ikiye ayrılır.
  • Havuz üretiminde kullanılan malzemeler şunlardır; jel kaplama yüzey, paslanma ve aşınmayı önleyecek vinil ester reçine, daha güçlü olması için reçineli fiberglas, gerileme noktalarında dokuma kumaşı, destek sağlayacak olan yapısal malzemeler. Prefabrik havuz üretiminde kullanılan tüm malzemeler kaliteli olarak seçilir ve her malzemenin ayrı bir işlevi vardır.
  • Havuzların temel taşıyıcı malzemesi çeliktir. Çelik malzeme havuzların daha dayanıklı olmasını sağlar. Havuz yapımında tüm aşamalara ayrıca dikkat edilir. İlk olarak sağlam bir temel atılarak havuzun daha dayanıklı olması için farklı malzemeler kullanılır.
  • Prefabrik havuzların kaplamasında liner kaplama kullanılmaktadır. Anti-bakteriyel, gözeneksiz, %100 sızdırmaz ve hijyeniktir.
  • Havuz yapımında kullanılacak malzemeler müşterilerin isteklerine göre değişiklik gösterebilir. Havuzla bütünleşen aksesuarlar seçilebilir, havuz basamakları ve merdiven gibi malzemeler kullanılabilir.

Prefabrik Havuz Malzemeleri Dayanıklı Mı?

Prefabrik havuzların yapımında kullanılan ve kurulumunda kullanılan farklı malzemeler vardır. Havuzun dayanıklı olması için kaliteli malzemeler kullanılır. Havuz suyunun hijyenik kalması için gelişmiş filtre sistemleri kullanılmaktadır. 10 yıl garanti verdiğimiz havuz modellerimiz kaliteli malzemelerle donatılarak sağlığınıza zarar vermeyecek şekilde tasarlanır.

Whatsapp Danışma Hattı
Hemen Arayın !